Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintek létre lehet hozni...

Szerintek létre lehet hozni antigravitácio hajtóművet?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 16. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

A jelenlegi fizikai ismereteink szerint nem.


... de nem zárható ki.


Olvastam régen egy kezdeti eredményről amivel elektromágnességgel manipulálták a gravitációt. Nyilván részecske méretekről volt szó és borzasztó pici hatás.


Ha ez nem mérési hiba, akkor akár a jövőben lehetne manipulálni így ki-be kapcsolhatóan a téridő szövetét.


Ha csak energia kell akkor egyszerűbb a dolog, mintha egy Jupiter méretű gömb torzítaná a teret.

2019. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Keresem a cikket, lehet azóta kiderült már hogy hiba. Sg-n volt még anno... aztán lehet csak álmodtam :D
2019. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
79%

Nekem is rémlik az a cikk.

De elveszett a süllyesztőben. Szerintem ugyanaz a helyzet, mint a NASA által is megvizsgált, mikrohullámokkal virtuális részecskéket létrehozó hajtóművel, valami mérési hiba vagy félreértelmezés volt, kiderült, most megszeppent csend.


Egyelőre igazi fizikai alapunk sincs a gravitáció manipulálására.


Hacsak nem tekintem annak az Alcubierre-féle hajtómű-hipotézist. Az ugyan a téridő görbítéséről szól, de hát mi a gravitáció, ha nem az?


De ez is csak hipotézis.

2019. ápr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Én már kettőt is építettem, szóval létrehozható ilyen hajtómű. Mondjuk az enyémek közül egyik sem működött, de próba szerencse...
2019. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Na megvan, nagyjából azt írta amire gondoltam ... hogy nem sikerült megismételni, tehát mérési hiba lehetett... de nem zárható ki gravitációs anomália kvantum szinten.

2019. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Illetve konkrétan erre gondoltam. (Még mielelőtt rommá lennék lepontozva)


[link]


TEDx talkja is volt.


+ egy szóval se mondtam, hogy ez antigravitáció lenne!

2019. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dolgozzuk ki az elméletét
2019. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó, te kezded
2019. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4-es, honnan szereztél hozzá negatív tömegű anyagot? :D
2019. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Mondom, hogy nem működött egyik sem, de magát a hajtóművet létrehoztam... :) Az egyiket még pontosan antigravitácio hajtóműnek is hívtam!
2019. ápr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!