Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy űrszondával le akarunk...

Ha egy űrszondával le akarunk szállni egy bolygón, akkor a megközelítés kapcsán milyen kockázati tényezőkre kell figyelni a tervezés során?

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Van valószínűleg több ezer de például sugárzás, extrém hideg, extrém meleg, alkatrészek öregedése, redundancia, kieső rádiókommunikáció, a bolygó gravitációjából adódó nehézségi erő, az atmoszféra hevítő hatása, a landolás pontos helye
2019. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan amit az előző leírt. Kiegészíteném azzal, hogy fontos a pontos navigáció, és nehezíti a dolgot, hogy nagy távolságból lehetetlen a valós idejű kommunikáció.
2019. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. jan. 4. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Ugye attól függ milyen bolygón. Egész máshogy terveztek meg egy Venyera-szondát mondjuk, mint egy Marsra leszálló egységet.

Nézni kell, milyen szögben kell érkeznie, hogy ne pattanjon vissza, mekkora a légkör fékező hatása, mennyire melegszik fel ereszkedés közben, illetve a talajon is milyen hatások érik, mennyire lejt a leérkezés helyszíne, stb. Milyen időjárási hatások érhetik? Mennyire fog a talajba süppedni? A talaj vagy a légkör anyaga nem fogja-e szétmarni idő előtt az érzékeny berendezéseket?

Sajnos 100 százalékig nem tudnak a Földön letesztelni egy ilyen eszközt az eltérő gravitációs és egyéb körülmények miatt, így a katasztrofális meghibásodás esélye mindig megvan. A fedélzeti számítógép is bedögölhet a legrosszabbkor, vagy csak rosszul írnak meg egy parancsot, és mindennek vége.

2019. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Ha csak a leszállásra koncentrálunk, akkor először is a belépési ablak a meghatározó -azaz hogy milyen szögben lépünk be az adott bolygó légkörébe. Ez eléggé kritikus szokott lenni. Ha ez rendben van, akkor már csak a fékezésre kell ügyelni: ideális esetben a felszínnel való találkozáskor az űreszköz sebessége zérus...
2019. jan. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!