Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mágia létezik?

Mágia létezik?

Figyelt kérdés
Van valami bizonyítéka a varázslatnak? Vagy csak tündér mese?

#létezik #mágia #varázslat #igazságalapja
2019. jan. 1. 21:01
1 2
 11/17 2*Sü ***** válasza:
81%

> Mágia létezik?


Tulajdonképpen igen, létezik.


> Van valami bizonyítéka a varázslatnak?


Nincs, és nem is kell… Mármint annak, aki használja.


~ ~ ~


Az Erik a viking filmből nem tudom megvan-e az a jelenet, amikor főhősünk magára teríti a láthatatlanná tévő kendőt, és megrohamozza egymagában azt a hajót, amitől mindenki retteg. És… ezen a felbuzdult társaival együtt le is győzik az ellenséget… Csakhogy a kendő igazából nem teszi őt láthatatlanná, de a láthatatlanságában való hite olyan tettekre sarkalja, amit a mágia hiányában nem tett volna, mert mert volna megtenni.


A mágia olyan értelemben nem létezik, hogy megváltoztatna a fizikai világban bármit is. Vagy ha nagyon korrekten akarok fogalmazni, akkor erre nincs tudományos módszertannak megfelelő bizonyíték, sőt minden ilyen irányú bizonyíték ennek ennek az ellenkezőjére utal. A mágia nem a fizikai világot változtatja meg, hanem a mágiában hívő embert erősíti meg a hitében, teszi őt kitartóbbá, elkötelezettebbé. Nem fizika, hanem pszichológiai hatása van.


Nyilván az lenne a jó, ha az ember jobban ismerné önmagát, a képességeit, a lehetőségeit, a világot, hogy mágia nélkül is képes legyen annak az elérésére, amivel hite szerint csak mágiával képes. De egyelőre úgy tűnik az emberiség egésze nem tart itt.


Bár… Anno Newton előtt sokan sokféleképpen próbálták megmagyarázni a gravitációt. Newton úgy állt hozzá, hogy fogalma sincs, mitől, miért vonzzák a tárgyak egymást, de megfigyelhető tény, hogy vonzzák egymást, az okainak feszegetése helyett a tényleges jelenség összefüggéseinek leírására koncentrált. Newton korában azért volt, akinek ez nem tetszett, mert kvázi a mágia tudományba való belekeverését látták benne, hiszen mi az, ha nem mágia, hogy két test nincs semmiféle fizikai kapcsolatban, nem hatnak egymásra kölcsönhatások láncolatával, nem érintkeznek, mégis vonzzák egymást. Einsteinig kellett várni, amíg a gravitációnak az okokat is valamilyen szinten feltáró elméletet született. Hasonló a helyzet az elektromos és mágneses jelenségekkel. Sokáig a működésük miértjét nem tudtuk megfogni, csak a hogyanját.


Sokan tartják azt, hogy a tudomány még mindig nem ismeri teljesen a világot – ami eddig igaz is –, így létezhetnek olyan kvázi fizikai, „metafizikai” jelenségek, amiket még nem tártunk fel, és amin keresztül működik a mágia. Csak van egy óriási eltérés… A gravitációnak, a mágnesességnek, az elektromosságnak bár nem ismertük a miértjét, az okát, de a jelenség létező volt, a jelenség reprodukálható módon megfigyelhető, mérhető volt, aminek mentén a törvényszerűségei feltárhatóak, képletekbe foglalhatóak voltak. Amit ma mágiának szoknak hívni ott viszont a különbség az, hogy tudományos módszertannak megfelelő módon maga a jelenség reprodukálhatósága, mérhetősége, egyáltalán a jelenség létezése is a legmegengedőbb megfogalmazása alapján is erősen megkérdőjelezhető. Tehát az, hogy a világ minden jelenségét még nem ismerjük, az önmagában érv a mágia létezése mellett, ha maga a mágia okozta jelenség az, ami tudományos módszertannal megfelelő módon mondhatjuk azt, hogy nem létezik.

2019. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Tislerics Máté ***** válasza:
81%

,,Hagyatkozz a józan paraszti eszedre,és gondolkodj el azon,mióta él az emberi faj a földön,és a mai tudomány gyökere mikor eredt meg,tehát a mai tudomány hány évszázada létezik."


A tudományos gondolkodás már az emberi faj megjelenése előtt is jelen volt! A Homo erectus már használta a tüzet. Nem megidézte, meg elővarázsolta, hanem megfigyelte mik a feltételei és hogyan idézhető elő és tartható fenn az égése. Nem mormolt varázsigéket, hogy fennmaradjon az égés, hanem rádobott még fát! Ez van, amikor a tudományos elméletből alkalmazott technológia lesz! azóta már eltelt legalább 2 millió év. De a tudományos módszer mit sem változott.


A mágia meg ezotéria pedig mindig is a pórnép, a bulvár világ része volt. Még a Homo erectus is bizonyára csak nevetett azokon a társain, akik varázslónak hiszik mert tud tüzet gyújtani. Nyilván mágiának tűnhet annak, aki nem érti a működését.


Ma is az tűnik mágiának, ami még ismeretlen a tudomány számára. A sötét anyag, fekete lyukak, a kvantumvilág. stb. Idővel ezeket is megértjük és a boszorkányságnak tűnő jelenségek ismerete tudományos elméletekké alakul.

2019. jan. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Értem szóval semmi bizonyítéka és semmi nincs alátámasztva hogy létezne köszönöm a valaszokat:)
2019. jan. 2. 19:26
 14/17 anonim ***** válasza:

Itt a bizonyíték! Ezt nézd meg!

[link]

2019. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%

"Értem szóval semmi bizonyítéka..."

Akkor miért emelted ki? Most őszintén.

2019. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Vagy csak tündér mese?"

Ha a mágia létezne, akkor a tündérmese is, szóval szerintem a válasz már a kérdésben ott van.

2019. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdés ki van emelve; nem bizonyították, így a kérdésre nem válaszolhatunk igennel.
2019. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!