Létezik ilyen matematikai "módszer"?
Van egy hatalmas nagy szomom pl.4234235235234
Létezik bármilyen folyamat, számítás, módszer vagy akármi amivel pl ezt a számot lelehet "generálni" egy két-max három jegyű számmá úgy(!!!) hogy később abbol teljesen pontosan visszafejthető/számolható legyen az eredeti szám?
Tehát pl.4234235235234 ez lenne mondjuk 642 és később valahogy a 642-ből visszalehetne számolni a 4234235235234-t?
"a 7-zip tömörítés veszteséges"
??? - Ehhez tudnál valamilyen linket adni?
Egyébként a veszteséges tömörítés tartalomfüggő, például egy hang és egy képfájlt eléggé különböző módon kell veszteségesen tömöríteni, mások a paraméterek is. Ha egy képfájlra ráengednénk egy mp3 algoritmust, nem tudom mi lenne az eredmény.
""a 7-zip tömörítés veszteséges"
??? - Ehhez tudnál valamilyen linket adni?"
Sajnos nem. hivatalosan a 7z PPMd és LZMA / LZMA2 kompressziói veszteségmentesek.
A veszteségesség nem a kompresszióra vonatkozik, hanem felhasználói megfigyelésekre, ahol fájlküldéseknél (csatolmány, netes letöltés stb.) gyakori a kicsomagolható, de kicsomagolás után sérült csomag, ha a formátum a 7z.
És ez sokkal gyakoribb, mint rar vagy zip esetén.
Ezért hívják "veszteségesnek" a 7z-t.
A vicchez elég volt ennyi.
#17: a xardobálás is.
#16 linkelte a 7z körüli vitákat, ennyi, köszönet érte. nincs mit hozzáfűznöm.
#13 A veszteségesség/veszteségmentesség egy algoritmikus tulajdonság. A 7z az összes általános célú tömörítőeljáráshoz hasonlóan veszteségmentes. Amire te gondolsz, az a robosztusság, azaz hogy technikai okokból elromló blokkok esetén mennyire sérül a tartalom.
Én mondjuk soha nem hallottam még arról, hogy ilyen szempontból a zip-gzip-bz-7z-xz-rar eltérően viselkedne, és a tapasztalataim sem igazolják, elvégre ezek mind a Lempel-Ziv algoritmus alváltozatait használják, és nincs bennük ECC. Egyikük sem robosztus 1 darab hibás blokkal szemben sem, ami nem túl meglepő, hiszen a céljuk épp az adatban fellelhető redundancia kiiktatása. A bithibákkal szembeni robosztusság az átviteli / tárolási protokoll dolga, nem a tömörítésé.
Elég durva, hogy mi lett ebből az ártatlannak induló viccből, de talán volt valami haszna. A #16-os amúgy szerintem neked szól, azért linkelte be, hogy ha rákeresnél arra hogy "is 7z lossy" egyből megkapnád a választ, hogy NEM az.
" Amire te gondolsz, az a robosztusság, azaz hogy technikai okokból elromló blokkok esetén mennyire sérül a tartalom."
Teljesen jogos, csak hát laikusok terjesztették el és így került a köztudatba. Laikus meg a kapott eredmény alapján ítél, a veszteségesség és a robusztusság hiánya eredményben hasonlót produkál. A poén a 7z-hez kötődött, én nem írtam át.
"Én mondjuk soha nem hallottam még arról, hogy ilyen szempontból a zip-gzip-bz-7z-xz-rar eltérően viselkedne, és a tapasztalataim sem igazolják"
Amennyit én használok tömörített fájlokat, az nem statisztikai hiteles mennyiség, én spec többször futok bele checksumon megbukó 7z-be, mint zipbe (rar sem tűnik épp stabilabbnak), de mondom, ez túl kis mennyiség az ítélethez. Én mindenesetre kerülöm a formátumot, magát az appot használom, de zip fájlokhoz.
"Elég durva, hogy mi lett ebből az ártatlannak induló viccből, de talán volt valami haszna."
Egen. A robusztusság és veszteségmentes tömörítés közti különbség biztosan nem általánosan közismert.
"A #16-os amúgy szerintem neked szól, azért linkelte be, hogy ha rákeresnél arra hogy "is 7z lossy" egyből megkapnád a választ, hogy NEM az."
Khm, ezt a #16 előtt több sorral magam is leírtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!