A tudósok nem tudják, hogyan működik a kerékpár?
"Csak mert én felülök a biciklire"
Itt a hiba. A vezető nélkül guruló bicikli esetén nem tudták pontosan megnevezni a stabilitás okát. De már jó ideje megvan rá a magyarázat. [link]
1xű dolgokra nemképesek magyarázatot adni, akkor olyanokkal hogy a világ keletkezése hogy dobálózhatnak ?
Röhely!
Hallottam olyanról még, hogy a pillangók repülése sem magyarázható a termodinamikával és bizonyos moszatok meg más élőlények hidegfúzióban szintetizálnak elemeket. Pl megfigyelték, hogy A tyúk amikor kikel a tojásból erős gerincel látja meg a napfényt, de a tojáshéja ugyanolyan keményA tyúk gerince honnan vette a kalciumot, amikor a tojás héja változatlan kemény?
Hát öööö, nem tudják?
Kik.
Én csak egy kertész vagyok, de még én is tudom.
perdületmegmaradás
"A giroszkóp használható a stabilitás fokozására is. A legközismertebb ilyen előfordulása a kerékpár kereke, amelynek forgása megakadályozza, hogy a bicikli feldőljön."
Azt hogy nem tudják, arra kell érteni, hogy a pontos matematikai leírás még nincs meg.
Azaz vannak modellek, de még az igazi nincs meg, ami mindent tartalmaz.
Mai napig nincs egyetértés abban, hogy a dinamika differenciálegyenleteit hogyan kell helyesen felírni. Nem véletlen, mert még egy ilyen egyszerűnek tűnő eszköznél is elég bonyolultak az egyenletek, és nem triviálisak.
Archimédesz régóta törte a fejét a vízkiszorításon és amikor megfogalmazódott benne a felismerés, tudta, hogy hatalmas dologra jött rá, ami befolyásolhatja a világot.
Ilyen esetben ellenben nincs értelme csak úgy, minden fontosabb ösztönzés nélkül törnie a fejét az embernek, amint írták is már, nagyjából ismert a válasz.
Nyilván ha foglalkoznak a kérdéssel, annak oka van, például iszonyatosan drága projekt alkalmazása során a megrendelő és maguk a fejlesztő mérnökök is pontosan tudni akarják, mikor milyen reakciók várhatók mondjuk egy önjáró hold, vagy marsjármű esetén és itt nem elégséges csak felületes ismeretekkel, feltételezésekkel megelégedni, hanem pontos és számszerűsített folyamatelemzés kell a tervezéshez, mert hatalmas összegbe kerül az egész projekt és így erre is van pénz, még akkor is, ha nem lesz belőle világrengető felfedezés.
Szerintem nem maga a kerékpár viselkedése érdekli őket, hanem a szabadonfutó és önbeálló kerekek viselkedése, amit energiatakarékosságból próbálnak optimális viselkedésre tervezni, de ehhez szükséges a matematikai formula megalkotása, amely egységes számítási lehetőséggel járhat.
A gépjárműipar is feltehet ilyen kérdést, az általános kopások csökkentése érdekében és még az is lehet, hogy már régen megtalálták a megoldást, csak szakmai titok gyanánt megtartják maguknak a konkurenciaharc okán a saját gyártmányuk minőségének javítása során szerzett előnyt megtartva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!