Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az igaz hogy az urben mashogy...

Az igaz hogy az urben mashogy telik az ido mint a foldon?

Figyelt kérdés
pl: most 16:56 van az urbe felmek es ott 19:44 lesz?bar en nem hiszek ebbben mert szerintem ez keptelenseg de ti mit szoltok?
2008. nov. 4. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ISS állomáson is úgy telik az idő mint itt lent, csak mivel másfél óránként megkerüli a Földet sűrűbben kel és nyugszik a Nap. Egyégként ugyanolyan ritmus szerint élnek mint lent a Földön. Az órájuk pedig a földi irányítóállomás órája szerint jár.
2008. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nincs idő az űrben. És lehet hogy itt sem. Csak azért van idő, mert öregszik a testünk, és felkel meg lemegy a nap, meg evolúció van. Amúgy szerintem nincs idő.
2008. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyesmit amiatt olvashattál, mert más sebesség és gravitációs viszonyok közepette máshogy telik az idő, már a külső szemlélő szerint. De egészen jelentéktelen a különbség, ha fellőnének egy atomórát, akkor is sok száz év kellene, hogy érezhetően eltérő időt mutasson, mint a földiek.
2008. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fénysebességhez közeli sebességgel egy űrhajóst elküldenek egy másik galaxisba, majd onan visszajön, itt addigra meghal az összes élő rokona, és eltelhet akár 150 év is a földön, míg az ö 10 évvel lett sejtszinten öregebb.
2008. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló: és az űrben tér sincs igaz? Csak itt ahol mi kitöltjük a testünkkel. A téridő eléggé összefüggő dolgok. Olvass utána a relativitás elméleteknek, márha hiszel az ilyen tudományos "blablában".


"Ha a fénysebességhez közeli sebességgel egy űrhajóst elküldenek egy másik galaxisba, majd onan visszajön, itt addigra meghal az összes élő rokona, és eltelhet akár 150 év is a földön, míg az ö 10 évvel lett sejtszinten öregebb."


Fénysebességhez közeli sebességgel 150 év alatt még a galaxisunkon belül se jut messzire, mivel kb. 100 000 fényév az átmérője. A több millió fényévre lévő szomszéd galaxisokról meg nem is álmodhatunk fénysebességhez közeli sebességgel.

2008. nov. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

De abban igaza van, hogy egy, a fénysebességhez közeli sebességgel utazó ember számára lassabban telik az idő, mint a földi társai számára. A kérdező kérdésére pontosabban válaszolva, nem az űrben telik máshogy az idő, hanem más viszonyok között. Például fénysebességhez közeli (mondjuk, a fénysebesség 99,98%-a) sebességgel utazva.

De a gravitáció is befolyásolhatja az idő múlását. Ha képesek lennénk egy igen-igen sűrű és nagy tömegű, vagyis nagy gravitációs erejű égitestre (pl. neutroncsillag, neadj'Isten fekete lyuk) építkezni, meg ott élni, és építenénk rá egy tízemeletes házat, akkor földi szemmel nézve a legalsó szinten lakók sokkal tovább élnének, mint akik a tizedik emeleten laknak.

2008. dec. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!