Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyvalamit nem értek a műanyag...

Egyvalamit nem értek a műanyag szatyrokkal, zacskókkal kapcsolatban. Több száz év a lebomlási idejük. Oké. De miért nem égetik el őket?

Figyelt kérdés
2018. aug. 8. 23:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elégetik. A kábeltolvajok, meg amikor nincs mivel fűteni, csak a tornacipőjükkel. Bele is halt is kis poronyt a télen.



Így is szmog van, szerinted milyen mérgezés történne a környezetben.


Nem kell aggódni, mert megtalálták nem rég a műanyagot lebontó baktériumot, ami megeszi, felzabálja.

2018. aug. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha valaki sztszórja pl az erdőben, azt ki fogja elégetni?
2018. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
20%
Ezért lenne érdemes ólmot keverni a muanyagba így az lesullyedne a patakok folyók aljára így megszűnne a probléma. De én az égetést is támogatom. Lehetőleg a Balaton menti fideszes nyaralók körül legyen a salaktároló
2018. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. A hulladékégetőknél van megfelelő füstgáz szűrés, Visontán még kénleválasztó is. Nyilván nem erre kellene alapozni az energiatermelést, de a már felhalmozott hulladékot nem lehetne részben mixelni más tüzelőanyaggal és elégetni?
2018. aug. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

A hulladékégető nem = műanyagégetővel. A műanyag égése során olyan mérges gázok szabadulnak fel amiket nem tudnak kiszűrni.

Az meg hogy ólmot rakjunk bele és az lesűllyed a folyók aljára meg azért baromság mert az ólom az egyik lemérgezőbb fém.

A baj már a környezetbe került műanyag mennyiségével kezdődik. Több 100 millió tonna van a világ vizeiben. Ha ezt mind elégetnéd felgyorsulna a felmelegedés, esetleg egy komolyabb kipusztulási hullámot okozna.

2018. aug. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Wadmalac ***** válasza:

Onnantól, hogy a használt műanyag a kezedben van, nem szétszórva a természetben vagy minden más xarral összemixelve egy szeméttelepen, ezernyi megoldás van az elhárítására. Ezek közül az égetés az egyik legrosszabb, de azért alternatíva.

Nem az a baj, hogy szeméttárolásként halmokba gyűlik, hanem hogy szétszóródva vagy biológiailag lebomló hulladékkal keverve van és lesz is még rengeteg.

Ha szelektáltan be van gyűjtve, semmiféle gond nincs vele, csaknem 100%-ban újrahasznosítható.

De nincsen így begyűjtve. Még ha kevés kerülne is a természetbe, lebomlás hiányában a kevés is hosszú távú és felgyűlő probléma.

Gondolom viszonylagos kémiai semlegessége meg porszemcsévé aprózódása miatt nem beszélnek róla sokat, de több ezer éves üveggyártásunk hulladéka lebomlás hiányában már szó szerint mindenhol ott van, az apró mesterséges üvegszemcsék minden porban, talajban, tengeraljzatban stb. kimutathatóak. Gondot nem okoz, de szépen szemlélteti, hogy a nem lebomló termékeink mennyire elborítanak mindent.

2018. aug. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Itt nem azzal van baj, hogy ne lehetne aműanyagot megsemmisíteni. Vagy akár az anyagát újra felhasználni. Ezért gyűjtünk egyre több mindent szelekítven, mert úgy minimális szennyezés mellett újra felhasználhatóvá válik az anyaguk.

A probléma az, hogy a műanyag kikerül a természetbe. Nem azzal van baj, hogy ne lehetne onnan összeszedni, és utána azt megsemmisíteni, hanem hogy ki, és hogyan szedné ezeket össze? És itt ne csak az erdőben lerakott szemétkupacikra gondoljunk! Mondjuk egy óceánt szemétmentesíteni lehetetlen feladat lenne.

2018. aug. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:

A biológiailag lebomló szemétnek ez a lényege, hogy ha kikerül a reciklálási láncból, lebomlik és nem őrződik meg a problémája.

Szóval a trehányságunkat védi ki butabiztos módszerrel.

Ha létezhetne a 100%-os visszaforgatás vagy legalább a 100%-os szeparálás a természettől, nem lenne környezetszennyezési hulladékprobléma.

2018. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy kontrollálhatatlanul szétszóródnak, viszi őket a szél, fizikailag felaprózódnak, de kémiailag nem bomlanak le és mindent ellepnek. Nemrég olvastam, hogy a tengeri halak gyomrában sorra mutatják ki az apró műanyagdarabkákat.
2018. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az égetés széndioxidot szabadít fel ami növeli a klímaváltozást. Lehetőleg semmit sem szabadna égetni, még kőolajat, földgázt, szenet sem.


Be kellene gyűjteni őket és újra feldolgozni, de nincs rá hatékony begyűjtő rendszer, mert nagyon hamar aprózódnak, szakadnak. Foszlányokat nem lehet begyűjteni.

2018. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!