Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 1986-ban valóban szándékosan...

1986-ban valóban szándékosan "terelték" a csernobili baleset következtében a sugárzást Fehéroroszországra?

Figyelt kérdés
Már több helyen olvastam ezt a dolgot, és egyszer egy dokumentumfilmben is hallottam erről.
2018. jún. 6. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, odaállt 100 katona, és direkt arra felé fújt... Vagy mégis hogy?
2018. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Há' hogyne. A pripjatyi vas-műszakiból az összes szobai ventillátort kivitték és arrafelé fújtak velük, mikor a kivezényelt 100 katona már nem bírta tüdővel.
2018. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Végülis 'merikában is ventillátorokat kapcsolatak be, hogy a hurrikán ne jöjjön feléjük - biztos van, aki hasonlóan okosan gondolkodva ezt is megpróbálta - bár oroszoknak ahhoz nagyon sokat kell inni, hogy átlag amcsi értelmi szintre zuhanjon.
2018. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Valami olyasmi technológiát alkalmaztak, hogy repülőgépekkel valamilyen anyagot szórtak ki fent az atmoszférában, bekerült a felhőzetbe, és tudták a meterológiai előrejelzésekből, hogy majd Belaruszban lehet csapadék. Végül ezek a felhők Gomelre és a környékére fekete színű esőtt hozott, ami radioaktív volt nem gyengén. Nem kell lehurrogni, én se értem hogy lehetséges ez, bocsánat, hogy ki írtam a kérdést!
2018. jún. 6. 21:25
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Ez a technika valóban létezik és alkalmazták is, de nem azért, hogy a beloruszokat szopassák vele. Ki kellett csapatni a radioaktív anyagot a felhőből, mielőtt nagyobb területen terjed szét. Valahol nyilván le kellett esnie, de úgy voltak vele, hogy inkább sugározzunk be százezer embert, mint százmilliót. Ha nem csapatják ki, az első százezer akkor is ugyanúgy megkapja, mikor természetes módon esik le.


Az anyag neve egyébként ezüst-jodid, de használnak kálium-jodidot és közönséges szárazjeget, azaz szén-dioxidot is. Az elv az, hogy a kipermetezett anyag lehűti a környezetét, emiatt a vízpára megfagy és zuhanni kezd, azaz esővé válik. Még az ötvenes években kísérletezték ki, és bár arra nem vált be, amire szánták, hogy a mezőgazdaság számára szabályozni tudják az időjárást, kisebb területen simán lehet vele felhőt oszlatni. Moszkvában a győzelmi napi parádén ezért van mindig napsütés, mert ha az időjárás okvetlenkedik, mennek az Il-76-osok elmagyarázni nekik, hogy Putyin ezt nem engedélyezte.

2018. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Wadmalac ***** válasza:
87%

Kis javítás:

"Az elv az, hogy a kipermetezett anyag lehűti a környezetét, emiatt a vízpára megfagy és zuhanni kezd, azaz esővé válik."

Pontosan az ezüst-jodid kis lecsapódási és jegesedési gócokat kelt, amik beindítják a jég- és/vagy esőcsepp-képződést. Az eredmény stimmel, ott esik le, ahol akarják, nem később.

2018. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Jó, hát nem mentem bele részletekbe, ha gondolod, a reakcióegyenletet is leírom, de itt most csak ismeretterjeszteni akartam.
2018. jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

1) Nem terelték azt semerre, az időjárás szélirány terelgette.


2) Máig nincs olyan eszközparkja egy nagyhatalomnak sem amivel bárhogyan is terelgethetné, 0m-es magasságtól 10-20-30km-es magasságig.

(Mivel a különböző magasságokban más más irányú szelek fújnak...)

2018. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:
84%

"de itt most csak ismeretterjeszteni akartam."

Az jó is, én meg nem kötözködni, csak pontosítani, hadd okuljon a nép. :D

2018. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt vágom, hogy nem terelték, meg tudtam, csak hallottam, hogy ne Moszkvára hulljon a radioaktív eső, hanem inkább máshova, ezért meggyorsították a csapadék lehullását, ami szegény fehéroroszokra hozott egy súlyos problémát. Köszönöm a válaszokat, most már világos ez is.
2018. jún. 7. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!