Igaz hogy a paksi atomerőműnek van önmegsemmisítőrendszere?
Hogyne lett volna!
Olvasd el a wikit, az is említi.
A wiki mégsem írja, csak nukleáris olvadásról beszél, de tessék:
itt kifejtik, hogy a második robbanás már nukleáris jellegű volt, bár természetesen nem pontosan úgy, mint egy atombombánál, mert van azért különbség, de a gombafelhő is megjelent.
"Mivel minden fontos épületnek van."
Csak egyet mondj, aminek van!
Gyerekek, miért kéne önmegsemisítő rendszere legyen "minden" épületnek? Parlament, atomerőmű???
Kevesebb sci-fi filmeket kéne nézni, ha már nem tudtok elvonatkoztatni a fikciótól, és keveritek a valósággal. Higgyétek el, én szinte csak sci-fit nézek :)
Hát jó nagy ostobaság a kérdés is, de a rá adott válaszok zöme sem marad el sokkal mögötte.
Először is, Csernobilban RBMK típusú erőmű működött. Ez azt jelenti, hogy grafitrudakat alkalmaztak moderátorként, az egy olyan típusú reaktor volt. Pakson nyomott vizes reaktorok működnek, egy deka grafit (szén) sincs bennük moderátorként alkalmazva. Teljesen más elven működik a láncreakció moderálása, Paks esetében esély sincs arra, hogy olyan történjen vele, mint a csernobili erőművel.
A csernobili erőműben soha nem történt atomrobbanás, nem tudom, ki az a tudatlan, aki ilyet állít. Sima gőzrobbanás történt, nem atomrobbanás, atomrobbanás egyáltalán nem történt a csernobili erőműben, soha. A katasztrófa után nem kevés ember lelte halálát az erőmű alatt (vagy utána, a sugárterhelés hatására) azon dolgozva, hogy NE történjen nukleáris robbanás, és hálistennek nem is történt.
RBMK-típusú erőművek működésének leírása:
Nyomottvizes elven működő erőművek leírása:
Kérdező, semmiféle önmegsemmisítő marhaság nincs beépítve a paksi erőműbe. Minek lenne? Mi célt szolgálna? Mi lenne egyáltalán az apropója egy nukleáris erőműbe épített önmegsemmisítő rendszernek? Kinek lenne az jó és mire, ha önmegsemmisítené magát az erőmű?
Olvasd el inkább Frederik Pohl - Csernobil c. dokumentumregényét, ami egész hitelesen adja vissza az 1986 tavaszán az akkor még Szovjetunióban történt eseményeket. Izgalmas, érdekfeszítő regény, ajánlani tudom az eddigi hozzászólók jelentős részének is, hátha legközelebb nem fognak olyan sületlenségeket irkálni, hogy Csernobilban nukleáris robbanás történt, meg Paks is Csernobil sorsára tud jutni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!