Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan érhető el tükrök...

Hogyan érhető el tükrök segítségével az a látvány, ami ebben a videóban a 24. másodperctől fogva elég gyakran látható?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor az egyes dolgok a két tükörben egymásba vannak fordulva.


http://www.youtube.com/watch?v=BwL3HUEmkpU


2010. jún. 7. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, nem probaltam meg de szerintem teljesen egyszeru. Ugy kozelited meg a tukrot, hogy az ele a szimmetriatengelyeden legyen korulbelul. Basszus nem tudom elmagyarazni. Magad ele teszed a tukrot ugy, hogy az elevel erintkezzen az arcoddal. Az egyik szemed a tukor egyk, a masik a tukor masik felen legyen. Az orrod a kozepvonal. Amikor valaki elolrol nezi a tukrot, persze kicsit oldalrol, hogy a tukrozo felet lassa, akkor ilyen kepet fog latni. Remelem sikerult valamennyire elmagyaraznom.
2010. jún. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem.


"Magad ele teszed a tukrot ugy, hogy az elevel erintkezzen az arcoddal."

Olyan tükörhöz menjek, ami két olyan részből áll, hogy össze lehet hajtani úgy, hogy a két tükörrész egymással ellentétes irányba nézzen?


És amikor össze van így hajtva, akkor nekinyomom az arcom a két részt összekötő részhez?

2010. jún. 7. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első (gondolom) ezt írta:

[link]


az arcod egyik fele maga plakát (a fél m betü)

Az orrodhoz (az arcodra merőlegesen) pedig odateszed a tükröt... és tadaaam...


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=BoTHg3xivVs

2010. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Főleg a linkkel ellátottat, de az első is jól leírta a dolgot, a saját hibámból nem értettem meg.

2010. jún. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!