Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? (időutazás)

Mit gondoltok? (időutazás)

Figyelt kérdés

Az időutazással kapcsolatban általában fel szokták hozni az időparadoxont 8vagy nagyapa paradoxon) és hogy "vigyázni kell, nehogy megváltoztassuk a múltat".

De mi van akkor a már a múlt eleve olyan. Vagyis valami azért történt úgy, mert valaki visszament és így alakította.

Pl. az 1950-es években állítólag lezuhant valami Roswell-nél, amire máig sincs kielégítő magyarázat. Mi van, ha feltalálják az időutazást, valaki visszautazik az '50-es évekbe, de balesetet szenved és lezuhan. A korabeliek UFO-nak nézik és elzárják. Vagyis jelen esetben az okozat korábbi, mint az ok.

Vagyis így a múltat nem lehet megváltoztatni, mert a múltban a "változtatás" már eleve benne van.

Viszont ez felvet egy másik problémát is. Ha ez igaz, akkor mondhatni már előre "meg van írva", hogy mi történt (mi fog történni) a múltban. Vagyis itt szűnik meg a szabad akarat.

Mi a véleményetek?


2010. máj. 29. 21:47
1 2
 11/15 ToXeN ***** válasza:

Ez ugyanolyan, mintha jövőbe utaznál, ott látod hogy mi fog történni, az ellen nem tehetsz semmit, mert ha mégis tettél valamit, akkor azt a jövőt láttad! Szóval ha a jövőbe láttad hogy meghalsz, megpróbálsz ellene tenni, és épp azért mert teszel valamit ellene be fog következni a halálod...


Mondok még egyet: Mi van akkor ha egy kereszteződésnél vagyok, elindulok mondjuk balra és pár perc után úgy döntök, hogy visszamegyek az időben és szólok saját magamnak, hogy ne balra hanem jobbra forduljak a kereszteződésnél... akkor én aki szóltam magamnak megszűnök létezni, meghalok, mi lesz velem? hiszen az aki a kereszteződésnél jobbra fordult (mert én szóltam neki) nem én vagyok (hiszen saját külön tudattal rendelkezünk mindketten)


És igazából rengeteg hasonló van, amit még elmagyarázni is nehéz...

2010. máj. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Valamelyik hires tudos (nem akarok hulyeseget mondani) azt mondta, hogy azert nincs idoutazas, mert akkor mar jott volna valaki a multbol, vagy epp a jovobol es azzal akkor talalkoznunk kellene, ha epp a mi idonkon utazik keresztul."

És honnan tudja, hogy nem találkoztunk? Csak nem tudtuk róla, hogy ő a jövőből jött.

2010. máj. 30. 16:04
 13/15 anonim ***** válasza:

nah tisztázzunk valamit...a múlt az múlt a jelen az jelen a jövő pedig a jövő...tételezzük fel,hogy ilyen van...vegyük a legegyszerűbb példát ami(ha jól tudom a Terminátorban van)...hogy ő maga a saját apja...na már most...mivel a múlt van előbb,először annak kell bekövetkeznie,tehát nem lehet saját maga apja...mert ő még a múltban nem is létezik(bocs ha nagyon zagyvaság)


és különben is,ha valaki visszamenne a múltba,változtatna rajta(ha bírna)...akkor a jövő is másként alakul...az ilyenen el kell gondolkozni

2011. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne filozofálgassatok már időparadoxonokon :) A jövőbe utazhatunk. De oda is csak egyirányba, az idődilatáció segítségével. Kell egy marha gyorsan menő jármű vagy egy nagyon nagy gravitációjú test. Ez a kettő előreröpít az időben.
2011. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 ennyiii válasza:

Képzeld csak el, hogy visszamész a múltba és fejbelövöd magad. Ettől kezdve miről beszélünk?

A természetben egyébként létezik az időrövidülés nevű jelenség. Be is bizonyították: 1 atomórát a Földön hagytak, a másikat egy repülőn párszor körbeküldték a Föld körül. Az eltérés kimutatható volt.

A másik dolog a tömegnövekedés. Gondolom aki tanulta az emlékszik, hogy a foton nem rendelkezik nyugalmi tömeggel, ezért képes fénysebességgel haladni. Az időutazáshoz át kellene lépni a fénysebességet, de ez lehetetlen, mert 1.000.000 m/s felett erőteljesen jelentkezik a tömegnövekedés. Ezt a tömegnövekedést ki lehet számolni akár egy BKV buszra is, ami 40-el csetteg. Tehát minél jobban megközelítenénk a fénysebességet, annál jobban nőne a test tömege, egyenesen végtelen tömegű lenne. De ilyen nincs. A Nap melegét is azért érezzük, mert a testünkbe csapódnak a fotonok, ezzel a mozgási energia hővé alakul.

2011. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!