Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elindult egy folyamat, aminek...

Elindult egy folyamat, aminek a vége az lesz, hogy sehol nem lesz szükség emberi munkaerőre?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen már most látni erre példát. Pl. BKK jegyárusítókat felcserélték az automaták, a hipermarketekben önkiszolgáló pénztár van, (már csak pár darab régi kassza üzemel) egyes metrókat önvezető pilóta üzemel. stb stb... Szóval óriási munkanélküliséget látok kilátásban, miből fog így megélni az emberiség?
2017. okt. 18. 18:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Még a XVIII. században kezdődött. A munakerőpiac átalakul. Szolgáltató szektor és képzett munkaerő.
2017. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szirty ***** válasza:
62%

Az automatákat, az önvezető metrókat, a pénztárgépeket, ki csinálja? Teremnek a fán?


Inkább elindult egy folyamat aminek a vége az lesz, hogy senki nem akar dolgozni.

Médiasztár akar lenni, kereskedő vagy diplomás.

2017. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem az lesz a vége. Csak másképp lesz. Ha az ókori görögök gondolkodtak volna ilyesmin, és valakinek mondjuk egy mai ember el tudta volna mesélni a mai állapotokat, utána ez az ember ezt terjeszteni kezdi, azonnal bíróság elé állítják és kivégzik. Na mi is ennyire tudjuk elképzelni, mi lesz kétezer év múlva.
2017. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

"BKK jegyárusítókat felcserélték az automaták"

És az automatákat ki felügyeli, ki tartja karban?

Ha kiürül, fel kell tölteni. Ha elromlik meg kell javitani. Le kell őket gyártani. Be kell szerelni/üzemelni.


"a hipermarketekben önkiszolgáló pénztár van, (már csak pár darab régi kassza üzemel)"

Erre is ugyanaz a válasz.


Sőt az önvezető metrókra is.

Attól, hogy a szakember nem a szerelvényen ül, még felügyeli, beavatkozik ha nem jó valami.


A gépek nem elveszik a munkát, hanem megkönnyitik.


Egyre több szakemberre van szükség. Nem csak nehéz fizikai munka létezik.

És jól mondják, a szolgáltatóipar nagyon fejlődik. És oda is kell bőven szakember.


"Szóval óriási munkanélküliséget látok kilátásban, miből fog így megélni az emberiség?"

Én inkább munkaerő hiányt látok kilátásban. Aki tanul, annak nincs félnivalója.

2017. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Hihetetlen, hogy egyesek még a középiskolai történelem oktatást is kihagyták.

Kérdező: ipari forradalom mond valamit?

Onnan kezdve nem volt szükség emberi munkaerőre?

2017. okt. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Én még visszábbra helyezném ezen jelenség kezdeti időpontját, kábé arra az időszakra, amikor Arkhimédesz feltalálta a nevéről elnevezett csavart, amivel vizet tudtak "szivattyúzni" a kutakból. Előtte a parasztok vödrökkel húzgálták a vizet a kútból, tehát Arkhimédesz konkrétan elvette a munkájukat a vödörhúzgáló parasztoknak.


És, ettől már nem is lett szükség többé az emberi munkaerőre? Azóta senkinek sincs munkája szerinted?

Szerinted melyik a reálisabb: az, hogy a parasztok legszívesebben agyonütötték volna Arkhimédeszt, amiért a találmánya elvette a munkájukat, vagy inkább az, hogy örültek, hogy végre nem szakad le már a délelőtt közepén a derekuk a vizesvödrök húzgálásától (és hol van még az este)?


No, a BKV jegyautomaták nagyon szépen megfeleltethetőek az arkhimédeszi csavarnak. Attól, hogy valamit könnyebben, gyorsabban, olcsóbban és egyszerűbben lehet megcsinálni, még nem dől össze a világ. Legfeljebb Mari néni 62 éves jegykiadónak, mivel megszűnt a munkája, és semmi egyéb képzettsége sincs, ráadásul mire átképeznék valami másra és beletanulna, addigra amúgy is nyugdíjaznák őt.

Ezért érdemes egy kicsivel többet tanulni, hogy ne csak olyanra legyél képes, amit egy automata is el tud végezni helyetted.

2017. okt. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tislerics Máté ***** válasza:
89%

Az emberiség mindig tudott alkalmazkodni az ipari vagy technológiai forradalmakhoz. (tűz, szakóca, kerék, gőzgép, elektromosság, számítógép...)


A gazdaság fenntarthatóságának biztosítása lehetetlennek tűnik emberi erőforrások nélkül. Igaz, munkahelyek, szakmák eltűnnek olykor, de újak is kialakulnak ezzel egy időben. Ez egy bonyolult, kaotikus, de önmagát javító rendszer. Ha hiba történik és túl drasztikus változásokon megy át a munkaerőpiac, akkor változtatásokat eszközölnek és újra elkezd csökkenni a munkanélküliség aránya.


Emberi erőforrások nélkül nincs gazdaság. És ha nincs gazdaság, akkor modern civilizáció sincs. Szóval nem kell félni. Pár 1000 év múlva már lehetnek furcsa dolgok, de ezt elég nehéz így előrejelezni...

2017. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a folyamat már az ipari forradalom óta zajlik, és még mindig van mit dolgoznia szinte mindenkinek, még simán lehet, hogy egyszer a jövőben tényleg eljutunk oda, hogy az emberek nagy részének nem kell majd dolgoznia.


Kicsit furcsállom ezt a reflexből lehülyézést, mivel nem kell olyan nagy képzelőerő mindehhez. A folyamat alig kétszáz éve indult, ami az emberiség történetének léptékével mérve semmi. Honnan tudjátok, hogy mi lesz 200, 1000, vagy 10.000 év múlva?


Ha tippelnem kéne, a jobb országokban már 200 év múlva is csak az fog dolgozni, aki akar, akinek meg hesszelgetni lesz kedve, annak nem kell, és úgy is megél majd. A mai életvitelszerű munkakerülők olyan színvonalon élnek, mint a dolgozó jobbágyok éltek 200 éve. 200 év múlva az akkori munkakerülők élnek majd úgy, mint mi most.

2017. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#8, te valami alapvető tévedésben vagy.

Soha, senki nem kap egy fillért sem csak azért, hogy élhessen, aki még tud dolgozni!

Kizárólag azért kapja a pénzt - egyre rövidebb ideig és egyre kevesebbet! - hogy életben maradjon addig, amíg ismét munkába állhat.

2017. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

#8 mint már említettem, véleményem szerint kár az ipari forradalomtól számítani ennek a változásnak a kezdetét. Ez már akkor elindult, amikor az első eszközt feltalálták, amely helyettesíteni tudta adott helyzetben az emberi munkaerőt. Az ipari forradalomtól ez csak felgyorsult, de messze nem akkor kezdődött.


#9 Pedig a nyugati országok némelyikében már fontolgatják az alanyi jogon járó jövedelem bevezetését. Tehát mindenkinek járna alanyi jogon, rendszeresen x összeg, akár dolgozik, akár nem. Persze mellette munkát is vállalhat, ha jobban akar élni, nem csak egy minimum, de biztos szinten tengődni.

2017. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!