Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az időutazás egyenlő a térbeli...

Az időutazás egyenlő a térbeli utazással?

Figyelt kérdés
2017. szept. 15. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen is- meg nem is. Ha utazni szeretnél az időben, akkor nagyon gyorsan kell haladnod, pl egy űrhajóval. De ha fixen leparkolsz egy fekete lyuk mellett, akkor egy helyben állva is utazni fogsz a jövőbe. Viszont nem tudsz fixen állni, mert a világűrben minden mozog, nincs stabil pont.
2017. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 The Prime Minister válasza:
ha az időben akarsz utazni akkor a térben is kell egyszerre hogy egy helyen maradhass, és nem nem egyenlő az idő utazás a térbeli utazással, ráadásul időben soha se fogsz tudni utazni mert ahoz legalább fénysebességgel kellene menned ami 300.000km/másodperc, max. a jövő múltjába vagy a jövő jövőjébe tudsz menni
2017. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ozmium42 ***** válasza:
51%
Nem. A tér és az idő összefügg, ezért mondjuk, hogy relatív. De nem egyenlő. Az idő lassabban telik a térben mozgó számára, mint a mozdulatlan vagy lassabban mozgó megfigyelő számára. A gravitációs mező hasonló hatást gyakorol az idő múlására. Ezekkel a (mindennapi körülmények között csak teoretikus jelentőségű) trükkökkel azonban még mindig csak annyit érsz el, hogy a saját időd lassabban telik, mint a környezetedé, szóval nem tudom, hol van itt az időutazás.
2017. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a Speciális Relativitáselmélet mint matematikai koncepció nem tiltja az időben visszafelé utazást sem. Ugyanis ha a specrel egyenleteiben a test tömegét képzetesnek definiáljuk azaz a tömege negatív (igen ezt elég nehéz elképzelni) akkor a test átlépheti a fénysebességet, és akkor elméletileg el kellene kezdenie visszafelé haladni az időben. De a mai ismereteink szerint a gyakorlatban ez lehetetlen.
2017. szept. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Most akkor képzetes, vagy negatív?
2017. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Képzetes, de a mínusz miatt írtam a negatívat.


"Azokat az elméletileg feltételezett részecskéket, melyek a fénysebességnél gyorsabban mozognak, tachionoknak nevezzük. Ha kiszámoljuk a relativisztikus energiájukat, képzetes értéket kapunk.(3.9.1)Ezért a tömegüket definiáljuk képzetesnek, így az energia és a lendület valós szám lesz."


Könyvben így szerepel.

2017. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Mivel az időutazás (leszámítva a relativitás idődilatációs jelenségeit) teljesen sci-fi, nincs ma fizikája. Instabil alapokon billegő teóriák vannak csak.

Szerintem a kérdező kérdése a következő irányba hajaz:

Ha képesek lennénk időutazásra, tehát a téridőben elmozdulni, nem csak a térben, akkor kérdéses, hogy létezhetne-e olyan elmozdulás, ami CSAK idő irányú (a rel. elmélet szerint nem).

És ez felveti a problémát: ha én ugrok az időben, mondjuk egy napot, tehát csak az "idő-tengely" mentén, akkor a szobámból az űrben landolok, mert az időben tett lépésem iránya szerint a Föld, a Naprendszer, a Tejútrendszer hozzám képest vagy siet, vagy lemaradt a térben.

2017. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ozmium42 ***** válasza:
Hogy lett az első válaszom 0, a második pedig 100%-ra pontozva?
2017. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rejtély...
2017. szept. 18. 23:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!