Az ikerparadoxon esetén valójában időutazás történik, vagy sem?
Ilyenkor nem csak neked telik másképp az idő, hanem mindenkinek, és még az atomórának is. Ezért lehet kimérni.
Igen, ez időutazás... de visszafelé nem megy.
Nem passzolnak össze a fogalmak. Az "időutazás" elképzelés abból indult ki, hogy van egy abszolút idő, ami az egész világ számára egyforma és állandó sebességgel telik. Ha visszamennél X időt, akkor ott lenne mindennek a pontosan X idővel fiatalabb változata. Ebben a felfogásban a múlt minden pillanata egy másik "hely", egy teljes világ, amit az X idővel előtti tárgyak töltenek ki. Minden időpontban minden tárgyból lesz egy, és csak egy.
De ugye a relativitásban ez nem gy néz ki, hanem minden tárgy a saját idejét követi, ami haladhat a többihez képest lassabban vagy gyorsabban, a sebesség és a gravitáció arányában. Namost ha egy tárgy számára 3szor annyi idő telik el, mint egyidőben egy másiknak, akkor ez az 1 db közös "múlt" nem működik igazán. Akkor most az egyik tárgy 3 múltbeli pillanatból csak 1ben lesz benne? Vagy 3 lesz belőle egyszerre jelen 1 múltban? Érted...Hogyan definiálod ilyenkor az "idő"utazást? Egyetlen közös "időben" nem tudsz többé utazni, mert az értelmetlen világkép lett. Ha a régi definíciónkhoz ragaszkodunk, akkor minden folyamatosan "idő"utazik, hiszen az ideje a többihez képest máshogy telik.
Ugye ez azért sem valódi időutazás, mert az időt igazából nem tudtam befolyásolni. Nem tudtam rávenni, hogy visszafelé folyjon, vagy átugrani, de még csak arra se rávenni, hogy gyorsabban menjen. Minden tárgy saját ideje ugyanúgy bejárta a rendes utat a saját idejében.
Röviden, a kérdésednek nincs értelme, mert nincs olyan, hogy "a jövő" (egyetlen egységes "hely").
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!