Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minnél többet tanulok, annál...

Minnél többet tanulok, annál jobban érzem úgy hogy még semmit sem tudok. Elég frusztralo hogy milyen rövid az emberi elet. Ti hogy vagytok vele?

Figyelt kérdés

15 eves vagyok. Örömet okoz nekem a tanulas. Nagyon szeretek uj dolgokra rajönni, tapasztalni. Nem mondanam magam strebernek, hogy csak azert tanulok hogy megkapjam az 5öst a bizonyitvanyban. Szeretem hogy (nagyjabol) megertem hogy mi miert nez ki pont igy körülöttem, milyen nagy szerepe van a mult törteneseinek a jelenben. Nagyon szeretek mindent a törtenelemtöl elkezde a fizikaig. Minden erdekel. De ugye soha sem lesz annyi idöm hogy minden könyvet elolvassak es hogy minden temaba belemelyedjek amik anyira erdekelnek! Neha azt erzem hogy barcsak megtudnam allitani az idöt, hogy megertsem pontosan mit erzett Arisztoteles, Leonardo Da Vinci es az a sok ember aki maradandot alkotott. Elgondolkozok, es üresseget erzek mennyire kicsik vagyunk mi emberek es milyen gyorsan veget er az eletünk. Egy töredeke vagyunk az univerzumnak es ha meghalunk azutan es telik majd el a vegtelen idö.Kilatastalannak erzem magam, mert minden ugyis mulando... Ti is szoktatok erezni ilyeneket? Mit szoktatok csinalni ilyenkor?


15/L



2017. aug. 29. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Egyetlen dolog mulandó: az éntudatunk. A testünket alkotó atomok egyidősek a világegyetemmel, és benne is maradnak az anyag körforgásában az idők végezetéig. Tehát amennyiben pusztán materialista vagy, nem hiszel semmi spirituálisban, akkor jó hír számodra, hogy az atomjaid voltak, vannak, lesznek. Ez miért nem elég neked? Nyilván senkinek sem elég, nekem sem. De ezen érdemes lenne elgondolkozni, hogy miért kapaszkodunk 10 körömmel ebbe a megfoghatatlan dologba, amit önmagunknak nevezünk. Miért nem tudjuk magunkat egy nagyobb rendszer, a világegyetem részének tekinteni? Satöbbi...
2017. aug. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nagyon érdekes gondolat. Én is pont így vagyok vele. Minden érdekel (a sporthíreken kívül), középiskolában az egyetlen ember voltam, aki egyszerre járt magyar és matekfaktra is. :) És emiatt nehézségeim vannak a mai napig a pályaválasztás kérdéseivel.

Én azt csinálom, hogy rengeteg könyvet olvasok, mindenféle tudományterületről, meg filmek közül is azokat szeretem, amiből tanulhatok. Nem bírom az értelmetlen dolgokat. És ahogy egyre többet olvasok, egyre jobban átlátom például a történelmet, hogy milyen események és hogyan vezettek el a jelenig, és van, hogy egyre jobban kiábrándít a tudás. Amíg nem tudunk valamiről, addig idealizálhatjuk, elképzelhetjük szépnek és jónak. Nekem ez éppen ezért egy kiábrándulás inkább, úgy látom, sok tekintetben ugyanazokat a hibákat ismételjük.


Ha nagyon lelomboz, amiről olvasok vagy hallok, akkor olyan dolgokat szoktam csinálni gyorsan, ami visszazökkent, pl. gagyi vígjátéksorozatokat nézek, vagy elkezdek beszélgetni ilyen nagyon hétköznapi dolgokról a szobatársaimmal, és az úgy visszaráz abból a levertségből.


De egyébként szerintem van olyan érték az életben, ami nem múlandó.

2017. aug. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát bizony, így vagyok én is ezzel, csak már jóval öregebb vagyok. Nincs ez jól kitalálva, m4rha gyorsan elmegy az egész.

ÁMDE!!!!

Fordítva vedd a dolgot. Ha egyáltalán nem lennél, ennyit sem látnál, éreznél, tapasztalnál, értenél, mint most. Lenne nagy SEMMI. Ha nem veszed annyira komolyra a dolgot, akkor máris örülni lehet BÁRMINEK, és m4rha jó dolgok esnek meg velünk. Minden pillanatban jön feléd valami élményszerű, amit csak észre kell venned, befogadnod, megélned. Én legalábbis így élek, és így kissé jobban viselhető.

Vigyázz magadra, és éld meg a dolgokat!

2017. aug. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ilyen gondolataim nekem is voltak, de szépen leírták már a választ előttem. Annyi javaslatom volna, hogy néha ezt a dolgot kapcsold ki és örülj a téged körbevevő világnak, ne agyalj 0-24 ben. Nekem sokat segített ez, elfogadnom könnyebben már ezt a helyzetet.
2017. aug. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

bennem két nézőpont vitatkozik.


az egyik hasonlít a tiédre, és kétségbe vagyok esve, hogy egyszer véget ér számomra az amit világnak hívok. erről az oldalról motivál, hogy a lehető legtöbb tudást a lehető legkevesebb idő alatt felhalmozzam és hasznosítsam annak érdekében, hogy minél hosszabb életem legyen. itt az a bökkenő, hogy még ha feltételezem is, hogy esetleg elérhető a halhatatlanság állapota, minél közelebb szeretnék kerülni hozzá, annál több tudást kell felhalmoznom, és így annál kevesebb időm marad elérni a kitűzött célt. szóval simán lehetséges, hogy a tanulásra több időt kell szánnom, mint amennyit élek. ha erre gondolok félek.


a másik oldalról pedig szélsőséges szolipszistaként minden én vagyok, emiatt tökéletesen értelmetlen nem csak valamilyen ismeret, de még az idő fogalma, sőt az egész világ is. következésképp bármin aggódni is tök fölösleges. (meg amúgy sem lehetséges)


:D


szóval ja szoktam érezni "ilyeneket". azt szoktam csinálni, illetve csinálom folyamatosan, hogy igyekszem megismerni a világomat, emellett igen gyakran gondolkozom, hogy miként található és őrizhető meg az a valami amire azt mondom, hogy én és közben reménykedek benne, hogy nem szűnök meg létezni vagy arra gondolok, hogy esetleg valóban minden én vagyok és akkor meg nincs para.


22f

2017. aug. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már a régi rómaiak is tudták, hogy "ARS LONGA, VITA BREVIS"


Ez van!

2017. aug. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A te korodban velem is kb így volt.

Idővel megszokod majd... örülj annak, amit tudsz, amire meg majd igazán szükséged lesz, azt gimiben, majd egyetemen többször is átismételed, és megragad. Különösen, ha megtanulod rendszerezni is a tudásod.

2017. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. aug. 31. 11:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt Szentgyörgyi is éppen így érezte.

Először biokémiával foglalkozott. Aztán már csak a C vitaminnal. De végül már azt is túl bonyolultnak érezte (saját bevallása szerint) és utána főleg az elektronnal foglalkozott.

Szóval jó úton jársz a tudás felé, fiatalember!

2017. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez így igaz. Minél többet tud valaki, annál inkább rájön, hogy szinte semmit sem tud.

A '90-es évek végén minden ősszel kiöntött a Felső-Tisza. Mentünk egy páran az ország több pontjáról önkénteskedni. Sok barátság szövődött az esti tábortüzek melletti szárítkozás közben. Egy ilyen barátom fogalmazta meg a legfrappánsabban. Azt mondta, a tudást és az ismeretlent úgy kell elképzelni, mint egy lufit az őt körülvevő levegővel. Minél több tudást gyömöszölünk a lufiba, az annál nagyobb lesz, tehát annál nagyobb felületen érintkezik a környezetével.

2017. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!