Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy az emberisé...

Hogy lehet az hogy az emberiség hirtelen a semmiből feltalált dolgokat? Gondolok itt a fegyverekre, autókra, épületekre stb.

Figyelt kérdés

2017. júl. 9. 19:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

És az ilyeneknek, mint te, miért nem tudnak agyat növeszteni?

Az élet csupa rejtély...

2017. júl. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hegeket a plasztikai sebészet tünteti el. Hogy miért nem támogatott? Nevével ellentétben a plasztikai sebészet nem csak szépészettel foglalkozik, például bőrátültetés.
2017. júl. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A semmiből sehogy. Az ember érzékel és ezért tapasztal. Aztán meg kíváncsi. E kettő együtt eredményezi a tudománynevű cselekvéssort, amit sokan sokféle szinten művelnek.

A természetnek vannak szabályai, amelyek szerint működik. Az ember pedig képes e szabályokat megismerni, más szabályokkal összevetni (gondolkodni). És egy korábbi tapasztalásból keletkezik egy igény, ezután a kutatás ebben az irányban célzottabb, lesz is eredmény. Majd jön a következő probléma. Minden pillanatban vagyunk egy szinten, amikor bizonyos dolgokat tudunk, másokat sejtünk, és egy csomót nem tudunk. Egy kicsivel később több lesz amit tudunk, de nem csökken, amit nem tudunk. 100 éve rákot csak véletlenül gyógyítottak. Ma bizonyos eseteket tudatosan és jól. Holnap ezek száma nagyobb lesz. Persze közben keletkeznek új problémák.

Így működik a világ.

2017. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A semmiből soha nem találnak fel semmit. A legtöbb találmányt az igény szüli, pl. az 1700-as években a repülő vetélőt is egy egyszerű mesterember találta fel, mert gyorsabban akart szőni, hogy kielégítse a piacot. A repülő vetélő nagyon egyszerű mechanikai masina volt. Viszont ez fonaléhséget eredményezett, ezért olyan igény is felmerült, hogy ha már gyorsan szőnek, akkor gyorsan is lehessen fonalat is előállítani, így feltalálták a fonálkészítő masinákat is (fonó Jenny és társai), ezeket is szintén egyszerű mesteremberek találták fel, tehát nem mérnökök és tudósok. Amikor ezeket a masinákat tökéletesítették, majd egy másik találmánnyal, a gőzgéppel kapcsolták össze, akkor megjelent a gyár, és ezzel beindult az ipari forradalom. (A gőzgép feltalálása is egy külön történet, de azt sem csettintésre, a semmiből találták ki).


A lényeg, hogy akkor találnak fel valamit, ha arra az emberek társadalmának igénye van, és jön valaki, akinek olyan ötlete van, ami betölti ezt az igényt. Bár sok találmány "csak úgy" születik, de ilyenkor mindig jön valaki, aki konkrétan alkalmazza valamire... Pl. a gőzgép eredetileg szivattyút működtetett, aztán jött Stephenson, aki azt mondta, hogy hajtsa meg a síneken guruló kocsikat, amiket korábban öszvérek húztak. Így született meg a vasút. Foulton meg azt mondta, hogy hajtsa meg a hajókat, így született meg a gőzhajó. Tehát sokszor nem csak egy találmány az érdekes önmagában, hanem kellenek emberek, akik rájönnek, hogy azt mire lehet felhasználni.

2017. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
53%

Kb 200 ezer éve éltek a legkorábbi Homo sapiensek... és persze jóval előttük rengeteg ember és a majom közti átmenet létezett.

Nem vagyok régész, sem az evoluciót kutató tudós, de az biztos, hogy nem hirtelen a semmiből találtuk fel a dolgokat...

2017. júl. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Minden anyagi tárgynak megvan az energia lenyomata a mindenségben, onnan képeződik le az anyagi világba.

Röviden.

2017. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a semmiből születik a találmány. Ha van egy igény, arra előbb - utóbb lesz megoldás. A haladás legnagyobb mozgató rugója pedig a lustaság. Fene szeret gyalogolni - ott a ló - lovaglás. Hosszadalmas, fárasztó a kézi varrás - de jó lenne valami szerkezet - varrógép. Van aztán olyan vágy, aminek a teljesülésére kicsit várni kell: a madár repül - de jó lenne - mondák Ikarusról, stb. - papír, vászon, fa szerkentyűk - fém gépek - Airbus 380...
2017. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek nem a lustaság az oka, hanem a hatékonyság. Egy ló vontatta szekéren több dolgot lehet, rövidebb időn belül, és az ember számára kevesebb energiabefektetéssel szállítani, mintha kézben viszed. Nem a lustaság miatt találta fel az ember a szekeret, hanem hogy hatékonyabb legyen a szállítás...
2017. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Helyes válasz ***** válasza:
0%
A tudás sokszor fakad természetfölötti inspirációból.Ez jó és rossz forrásból egyaránt értendő.Lásd a biblia és apokrifek erről szóló szövegei.Sokan nem hiszik ezt.Lásd Tesla.Lásd mikrochip(kinek is tulajdonítják?)
2017. júl. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!