Hogy lehet az hogy az emberiség hirtelen a semmiből feltalált dolgokat? Gondolok itt a fegyverekre, autókra, épületekre stb.
Egyik sem a semmiből született.
Mindnek volt előzménye.
Némelyiket az igény szülte, némelyik a véletlennek köszönhető, de mindhez megvolt az adott korban a technológiai és tudásbeli alap.
Semmiféle találmány nem született a semmiből.
Ez abból is látszik, hogy sokszor pár év különbséggel többen is feltalálják.
Minden talalmany "lebeg a levegoben" - ahogy haladunk, fedezunk fel uj dolgokat, ugy valnak az adott dolgok lehetsegesse. A kutatsok egy resze veletlenul rabukkan, valamilyen alap tenyre (pl, a felrobbano puskapor elorelok dolgokat) - ez a teny pedig "rogzul". Majd amikor valakinek igenye van valamire (pl gyorsan akar nagydarab femgolyokat kofalba juttatni) es ratalal erre a korabbi felfedezesre, akkor letrejon az agyu. Majd jon az igeny, hogy ez az agyu hasznos - kene belole kicsi. A kutatas felfedezi a szukseges lepeseket, hogy a nagy agyu pici puska legyen.
Es igy tovabb - nagyon mese nyelven :)
Egyik talalmany sem a semmibol erkezik, MINDENNEK van elozmenye, minden epul valamire. Regen a talalmanyokat erosen visszafogta az informacio lassu aramlasa - ezert is volt, hogy sok dolgot egyszerre feltalaltak (vagy par eves kulonbseggel) - minden megvolt az adott talalmanyhoz, csak az ossze kellett rakni a puzzle darabokat.
Es ezert gyorsul brutalisan ma a tudomany / felfedezesek. Hala az internetek kvazi minden korabeli felfedezes, talalmany, megoldas elerheto, a kutatok sokkal konnyebben, kvazi pillanatok alatt tudnak kooperalni a vilag masik vegeben elo kutatokkal.
rák ellenszere miért nincs?
1: akik kezelik a rákot rengeteg pénztől buknának el.
2: a rák sokkalta bonyolultabb betegség hogy olyan könnyen előállítható legyen az ellenszere.
Mert a rák nem egyszerűen rák. Ha egyféle lenne, akkor már tudnák gyógytani. De van több tucatnyi kóros sejtburjánzás (rosszindulatú daganat, szakróma, limfóma etc.) és mind más mechanizmus alapján "dolgozik".
A nők méhnyakrákját például ha idejekorán kiszúrják a szűrővizsgálaton, akkor 80% feletti hatékonysággal kezelhető, és az illető nem ebben a betegségben fog meghalni.
"Akkor a rák ellenszerét miért nem tudják"
Nincs és nem is lehet "univerzális" ellenszere, mert rengeteg típusa van, lehet jó vagy rosszindulatú, és a típuson belül is sok változat van.
Másrészt több kérdésnél is leírtuk már, de akkor még 1x. :)
Genetikai hibák mindenkiben folyamatosan keletkeznek.
Egy rák kialakulásához legalább 2 vagy több hiba kell ugyanabban a sejtben! (Pl: önpusztításának génje meghibásodik, aztán meg az osztódásért felelős gén)
Az egészséges immunrendszerünk és a sejtek önpusztítása elbánik ezekkel a kisebb hibákkal milliószámra míg amíg 1db van a sejtben. A probléma ott van ha valakinek már eleve nem egészséges az immunrendszere, vagy esetleg valami nagyobb külső behatás érte pl karciogén vegyi anyagok nagy mennyiségben vagy sugárzás és ez okozott akkora "dömpinget" amivel az immunrendszer már nem tudott megbirkózni.
Erre fel a mai orvostudomány a "khemo" -zással még jobban lepusztítja az immunrendszerét a betegeknek. Ennél már jobb az is ha kivágják.
Továbbá itt egy genetikai hibáról van szó.
Azaz a gyógyszernek különbséget tudna kellene tennie a hibásan működő és egészséges dns -közt. Ahhoz meg ki kellene tudnia olvasnia és értelmeznie. Ezt lehetetlen kivitelezni sejtszinten egy élő szervezetben (a tudomány jelenlegi állása szerint!)!
Ezért próbálkoznak az anyagcseréjén keresztül megkülönböztetni a rákos sejteket. Ez eléggé esetleges és sohasem lehet 100%-os bizonyosságú! És ahogy először írtam mindegyikre külön külön gyógyszer kellene, még az is lehet hogy csak az adott illetőre alkalmasra lenne szükség.
Szóval még egy darabig ne számítson senki arra hogy bevesz egy pirulát vagy kap egy injekciót és elmúlik...ilyen nem lehetséges!
És itt eljutottunk arra az oldalra/szintre hogy mi az elvárás és mi az amit valóban fel is lehet találni, azaz kémiai, fizikai stb alapon egyáltalán megalapozható-e a találmány léte.
Mondjuk pl antigravitációt akarna valaki, vagy fénynél gyorsabban akarna haladni. A tudomány azt mondja akarjon, nem lehet, legalábbis jelenlegi összes tudásunk szerint sem! Aztán lehet hogy valamikor a nagyon távoli jövőben rácáfolnak ezekre is, csak erre nagyon kicsi az esély is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!