Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha tudnánk hogy vannak élőlény...

Ha tudnánk hogy vannak élőlények tőlünk mondjuk 100 millió fényévre, mi változna? Mi értelme van kutatni földönkívüli életet?

Figyelt kérdés
2017. jún. 17. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Az "élőnyént" -t Te határzod meg "élőlénynek".

Vagy egy másfajta "élőlény"?


Érted?

2017. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
mi értelme nyugat fel a tengeren keresztül keresni Indiát amikor már jól ismert hajóút van a partok mentén és amúgy is lapos a Föld?
2017. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 2*Sü ***** válasza:
100%

Leibniz kimondottan büszke volt arra, hogy a matematikában olyan területtel foglalkozott, ami bár kétségtelenül nagyon érdekes, de soha senki nem fog semmiféle praktikus célra használni. Például kidolgozta a kettes számrendszer aritmetikáját. Ma minden számítógép működésének ez az alapja.


A prímszámokat érintő problémáknak és felfedezéseknek sem volt sokáig semmilyen különösebb haszna. Ma fontos szerepe van a titkosításban, digitális aláírásban.


Annak a felfedezése, hogy a tömeggel rendelkező test meggörbíti maga körül a téridőt, arra is könnyen lehetett volna legyinteni, hogy „na és?”. Ma a GPS műholdak nem működnének pontosan, ha nem számolnánk ezzel a hatással.


Annak sem volt elsőre különösebb jelentősége, hogy az atommag nem egy homogén valami, hanem protonokból és neutronokból áll. És? És ez vezetett oda, hogy ma felépülhet egy atomerőmű, vagy létezik radiometrikus kormeghatározás, a gyógyászatban is használnak ezen elméleti alapokon nyugvó berendezéseket.


~ ~ ~


A tudomány jelenségeket vizsgál, összefüggéseket keres, modelleket épít fel a világ jelenségeiből. Függetlenül attól, hogy az hasznos-e, vagy sem. Mert ki tudja, hogy a kutatások során nem találunk-e olyan összefüggéseket, amelyek később megtaláljuk a praktikus felhasználási módját.


Hogy van-e élet egy 100 millió fényévre lévő bolygón, annak itt és most nem biztos, hogy van bármiféle praktikus következménye. De ezt az életet kutatva felfedezhetünk olyan jellegzetességeket, amik segítenek újabb életet találni más bolygókon. Sokkal többet fogunk megtudni az élet kialakulásáról, hogy milyen gyakori jelenség az élet az Univerzumban, milyen jellegű életformák képzelhetőek el, ezek milyen körülmények között alakulnak ki, hova tudnak fejlődni. Ezzel akár sikerül a Földi életet is jobban megérteni, ami akár hatással lehet az orvostudományra is. De ki tudja még milyen felhasználási módját találjuk meg majd az elkövetkező évszázadokban ennek a tudásnak. Ma lehetnek erről sejtéseink, de lehet, hogy valami gyökeresen más területen lesz ez később praktikus, amit ma elképzelni sem tudunk, mint ahogy Leibniznek is vajmi kevés elképzelése lehetett arról, hogy a XX. században lesznek majd számítógépek, ahol az ő semmire se jó tudása hirtelen valami nagyon fontos tudássá válik.

2017. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha a saját téziseid alapján keresel "élőlényt", pl. a Földön található élőlényre gondolsz, adj fel miden reményt.

Ez egy dinamikus, sokévezredes kérdés.

Senki nem ismer másféle életformát.

Ill. mert ahhoz 6 érzékszerv és vele az emberi elme kevés.

Az ember egykor azt gondolta, hogy a Föld a világetyetem központja.

Halaladás, hogy rájött, NEM IGAZ.


Az életnek kicsi része a Föld.

Az UNIVERZUM-al együtt minden az Élethez tartozik.

Ahogy a Föld is.

Együttesen élet.

Külön-külön is lehet elemezni.

Részleteiben is élet.

Az Univerzum együtt=ÉLET

Benne a Föld mikró és makróságával.

2017. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Elnézést a szintaktikáért.
2017. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:

Elég sokminden változna, de ez kezdetben csak az emberek fejében következne be.

És ehhez nem is kell fejlett élőlényeknek lennie csupán valamiféle életnek. (A mi megfogalmazásaink szerinti életnek.)

Aztán később (ahogy előzőek már példákkal is szemléltették) már fizikai változások is lennének.


Például: Sok vallás és hívői meghasonulnának, kiábrándulnának. Értelmét vesztenék azok a tézisek hogy Isten teremtette a földet az életet stb...

Ez akár forradalmakhoz, polgárháborúkhoz vagy értelmetlen öldökléshez is vezethet. Miért? "Ha nincs isten akkor pokol sincs nyugodtan öldökölhetek" mondanák sokan, és meg is tennék...vagy a vallási vezetőket koncolnák fel mert rájönnek hogy hazugságban tartották őket...


De akár olyan is lehet hogy egyre kevesebb embert érdekelne a környezete jobban szennyeznének szemetelnének, mondván úgyis van bőven máshol is élet.


Bocs hogy rögtön 2 negatív példa jutott eszembe, biztos lesznek akik pozitívat is tudnak mondani!

Én is mondok egyet.


Megindulnának a kutatások nagyobb erővel és nagyobb támogatással, hogy hogy jussunk oda gyorsan és egyszerűen hogy esetleg kolonizáljuk az ilyen bolygókat!

És ez rendkívüli technológiai forradalmat és szemléletváltást hozna magával.

Minden bizonnyal már nem azon gondolkoznánk hogy eljussunk-e a Marsra hanem azon hogy terraformáljuk, hogy "élesben" is kipróbálhassunk egy idegen világot mielőtt nekiindulunk az x fényévre lévő bolygónak!

Olyan technológiai forradalom születhetne amit akár 5. ipari forradalomnak is nyugodtan nevezhetnénk.

(A 4. ipari forradalom csak most kezdődik!)

2017. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6.


Köszönöm a kiegészítést.

2017. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt imádom, hogy amikor valaki valamilyen erőforrást akar elvenni, akkor mindig a tudománytól akarja, és mindig valamilyen hasznos területről.


Olyat még sohase hallottam, hogy pl. megfelelően (ésszel) csökkenteni kellene a hadikiadásokat, vagy a Győzzüke-sót és klónjait, vagy eltörölni Las Vegast - pedig ezek sokkal pazarlóbbak, a hasznuk pedig... hát...

2017. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EagleHUN ***** válasza:

"Köszönöm a kiegészítést."


Nagyon szívesen, bár úgy írtam választ hogy az előzőek egyikét sem olvastam, és nem tudom hányas voltál. :)

2017. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!