Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi értelme vagy haszna van az...

Mi értelme vagy haszna van az űrkutatásnak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 24. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Hogy minél többet tudjunk meg a körülöttünk lévő világról és hogy új élhető bolygót találjunk, amikor tönkretesszük a földet....
2017. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmét előttem megmondták. Az oka, hogy az ember kíváncsi természetű. Ha nem így lenne, még mindig a majmok szintjén lenne. És van egy fontos tulajdonsága ezeknek a kutatásoknak. Nagyon sokan hiszik azt, hogy elegendő azt kutatni, azt tanulni, amire direkt szükségünk van. Azonban a dolgok a legtöbbször sok láncszemen keresztül érvényesülnek. És ha ezeket kihagyjuk, a keresendő dolgot soha nem fogjuk megérteni. Rengeteg, a gyakorlatban használatos eszközt fejlesztettek ki az űrkutatáshoz, amelyről később kiderült, hogy a hétköznapi életben is fontos.
2017. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
1: Azt hiszed, hogy egy kétlábon járó vírust hagynának a többmilliárd éves civilizációk elterjedni? Azok a magasabb dimenziókban élnek, és atomi pontossággal talán kiszámítj hogy mi fog történni a tejút rendszerben 150 évre előre.
2017. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos arra gondolsz, hogy az űrkutatásba eddig beleölt számolhatatlan milliárdot hasznosabban is el lehetne költeni. Biztosíthatlak, hogy fenn az élet elsősorban nem a mókás lebegésről, és a csillagok bámulásáról szól. Az ISS űrállomáson nagyon komoly tudományos-technológiai kutatásokat folytatnak olyan szoros időbeosztásban, hogy van amikor egy cégnek éveket kell várni arra, hogy elvégezzék a megrendelt kísérleteket. Ezer és ezer hasznos dolognak ott fent lett megalapozva a technológiája, mivel ezekhez szükség volt a súlytalanságra. Sehol se lenne a teljesítményelektronika, invertertechnika, félvezetőtechnika, szolártechnika, stb, ha nem dolgozták volna ki az űrben a nagyméretű, nagy tisztaságú félvezetőkristály növesztést. És ez csak egy dolog volt a sok ezerből. Az űrkutatás, ha nem is hoz azonnali megtérülést, de már közép távon is rentábilis. Pl. orosz űrkutatás az állami pénzek megcsappanása után teljesen rentábilis, mivel nagyrészt kereskedelmi alapú, a hasznot pedig fejlesztésbe, alapkutatásba invesztálják.
2017. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt már a kérdés és már ott jó válaszok születtek.
2017. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

A fajunk fennmaradása függ tőle! Ez elég indok?


Gyakorlatilag semmi másnak nincs értelme, ha az űrkutatást nem támogatjuk. Vagy kipusztulunk vagy lelépünk innen. Ez a két lehetséges fogatókönyv...

2017. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Itt szerintem elég sok jó válasz született.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Ez amúgy kicsit olyan, mint amikor valaki megkérdi, minek szórják földbe a búzaszemeket, ahelyett, hogy mindet megennénk kenyérnek.

2017. máj. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!