Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen hosszú távú következmén...

Milyen hosszú távú következményei lehetnek a le nem bomló hulladékok progressziv ütemű keletkezésének?

Figyelt kérdés
A népesség folyamatosan növekszik, ami mégnagyobb élelmezést, termelést, mégtöbb hulladékot jelent, azaz még több műanyagot, csomagolási hulladékot, satöbbi. Milyen hosszú távú következményei lehetnek ennek? Jelen tudomásom szerint a reuse/recycle/reduce elveken + a hulladékégetőkön kivül nincs érdemi előrehaladás, a háztartási hulladék nagy része depóniákba kerül (nyugaton az óceánba is), ahol szépen az idők végezetéig bomolhat a műanyag (ha egyáltalán lebomlik). Ha magamtól kellene válaszolnom, az jut eszembe, hogy csökken az emberi élettér, kevesebb a művelhető terület. Mi a véleményetek?

2017. jún. 10. 18:21
 1/4 EagleHUN ***** válasza:

Először is minden műanyag lebomlik, legfeljebb nem emberi léptékben!

A nehezebben lebomlóknál az UV sugárzás gyorsítja a folyamatot.

De egyre több olyan van amit eleve lebomlóvá terveztek.


Másrészt ezek az általad említett következmények nem lesznek, hanem már vannak!


Szemétsziget úszik a Csendesóceánon. Az UV miatt elaprózódó műanyagdaraboktól millió számra pusztulnak a halak madarak, tízezrével a bálnák és teknősök stb...

Már azon gondolkodnak hogy tudnák összeszedni!


A depóniákba rakott műanyagokat újrahasznosítás céljából biztosan ki fogják termelni a jövőben.


A művelhető területek mennyisége nem az ilyen depóniák miatt csökken a legjobban. A beépítése lakó és ipari környezettel sokkal nagyobb területeket foglal.

Másrészt a túlöntözés és a természetes trágyák helyett a mesterségesek használata miatt elsoványodnak a talajok, kisózódnak, kiszikesednek. Ez sokkal nagyobb terméskiesést jelent, kb mintha nem is művelnénk azt a területet!


Én inkább jobban aggódok a gigászi mennyiségű el nem bomló növényvédőszer és a vízekbe jutó gigászi mennyiségű hormonszármazék miatt.


A növényvédőszerek már mindenkiben kimutathatóan jelen vannak, a kismamákban is, károsodnak a még meg sem született gyermekeink is!

Ráadásul a kifejezetten hasznos állatok is pusztulni kezdtek. Pl a méhek! Nagyon súlyos élelmiszerválságot okozhat a pusztulásuk!


A fogamzásgátlókból és az állattenyésztésből származó hormonokat a szennyvízkezelés sem szűri ki. Megy az élővizekbe és ott meggátolja a legtöbb élőlény szaporodását. És ezt nem tudjuk később kiszűrni, mint a műanyagot! A teljes ökoszisztéma összeomlásához vezethet ha sokáig még ilyen mértékben csináljuk.


Szóval ha "csak" egy dolgot emelünk ki pl a műanyagokat is kritikusnak mondanám a helyzetet. De minden mással együttvéve katasztrófa felé rohanunk, megállíthatatlanul!


Az emberiség vonata kisiklott, és egy betonfal felé száguld! És már nincs visszaút sem!

2017. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na és milyen vastag a betonfal?
2017. jún. 10. 21:00
 3/4 EagleHUN ***** válasza:
Olyan vastag hogy a kisiklott vonat biztos nem tudja áttörni. :)
2017. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem az az érzésem, hogy ebben van egy kis riogatás is.
2017. jún. 12. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!