Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szénmonoxid (CO) az a...

A szénmonoxid (CO) az a szervezetben szén-dioxiddá (CO2) - vé alakúl, vagy szénmonoxidként is távozik?

Figyelt kérdés
2017. febr. 18. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem alakul CO2-dá. És nem is nagyon távozik, mert nagyon erősen kötődik a hemoglobinhoz. Épp ezért olyan mérgező. De ha távozik, akkor nagyrészt ugyanúgy CO-ként.
2017. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EagleHUN ***** válasza:
100%
Ahogy 1-es mondja nem oxidálódik tovább hanem jórészt megkötődik és megöli a belélegző élőlényt.
2017. febr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bereczk Jénos ***** válasza:

A kísérletet már sokan elvégezték, béke poraikra!!!!

Aki könyvből tanulta, annyit tud, hogy mérgező gáz, ha még ráérsz kerüld el!

Azt is lehetett olvasni, hogy 605°C-nál robban!!!!!

Mivel én 2-es tanuló voltam, ha véletlenül nem buktam meg, arra véletlenül emlékeztem, hogy HIDROGÉNNEL elégethető, a robbanási hőfokon kis mennyiségben, GYORS-ÉGÉSSEL!!!!! Ezt a KEVERÉKET, úgy hívják:VÁROSIGÁZ!!!

Mivel a BUTA ember akar a legokosabb lenni, építkeztem és elhatároztam,

szénnel fogok fűteni, csak nem úgy mint más!!!! Sokan meghaltak azóta, de egyet én is tudtam, begyújtáskor ha nem gyulladt meg a tűz, gyorsan kellett újra gyújtani, de tuti, hogy kivág és ha kicsit is kések, abban a hónapban már borotválkozni nem kell, ha megúszom!!!!

Hogyan készült a városi gáz? Vízgőzt nyomtak át az izzó szénen, a COH biztonságos gáz volt!!!!! Sort kerítettem a kísérletre, tudtomon kívül!!

A szenet hó alól raktam, válogatás nélkül, így víz is került a kazánba,

fával begyújtás után, szekunder levegővel élesztgettem a tüzet, majd leszűkítettem, a primer huzat zárva volt, (persze nem tökéletesen!)

A szén tetején KÉK lángnyelvek jelentek meg, ég a gázkeverék!!!

Már csak arra a szerény tudásra volt szükség, ha több oxigént adok, jobban

ég a tűz, szekunder huzatot viszont csökkentsem, mert akkor a láng K É K

lett, TISZTA ÉGÉS!!!!!! A két huzatszabályozóval beállítottam a hőfokot, amit 48 órán át tartott!!!!! Hogy mások miért robbannak fel, csak

gyanítom: Ők elvállalták a KISZ-titkárságot, őket 1,9-ről felfelé kerekítették, ötösre!!!!!!

2023. febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!