Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nektek sem tetszik a tervezett...

Nektek sem tetszik a tervezett "elrobotosodás"?

Figyelt kérdés
Mármint hogy a munkahelyeken, gyárakban stb minden helyét robotok fogják átvenni rendes munkások helyett (szerencsére M.O.-t még messze nem fenyegeti ez a veszély)... tényleg ennyire megbízható ez a technológia?
2017. jan. 5. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten örülök neki, hogy fejlődik az emberiség/tudomány.Te is fogsz, olyan lesz, mint most a traktor a ló helyett.Az életünk egyre hosszabb, könnyebb és érdekesebb.
2017. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
'Rendes munkasok'? Ugy erted a piasan betantorgo, a munkakerulest, logast, sumakolast sportnak tekinto, lusta droidokat? Ja, azokat csereljek csak le.
2017. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 bollocks ***** válasza:
100%
Tényleg hatalmas szerencse, hogy Magyarország a technológiai fejlődés helyett a feudális berendezkedés felé való haladást választotta. De jó is nekünk.
2017. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az emberiség jövője nem tudom micsoda, de biztosan nem az, hogy a 8 általánossal is elvégezhető gyári munkákat preferálja széles tömegek részére.
2017. jan. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"(szerencsére M.O.-t még messze nem fenyegeti ez a veszély)"


Akik ezt gondoljátok, hol éltek?

Jártatok már manapság gyártóüzemekben?


Amúgy minden technológiai fejlődés ugyanazt teszi, sok munkakört megszüntet, de minimum annyi újat teremt. Csak egyre kevesebb monoton, agyrabló, nem embernek való munkakör lesz.

2017. jan. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Gondolom még általános iskolás lehetsz a kérdésed alapján.


"M.O.-t még messze nem fenyegeti ez a veszély"

Pont hogy nem,ugyanis Magyarország a fejlett országok közé tartozik,itt relative magasak a bérek a fejlődő országokhoz,vagy Kínához képest.

Ergo amelyik vállalatnak errefele van a termelő részlege,az vagy automatizál amit lehet és érdemes,vagy egyedi gyártás folyik,ezért marad az emberi munka javarészt.


Nagyon fontos egy vállalatnál a társadalmi felelősségvállalás,de a költségek csökkentése mindig fontosabb lesz,arra pedig jó módszer lehet a gyártásautomatizálás.


Egyébként Tesco-ban nem jártál még,ott sincsenek már pénztárosok nagyon.

2017. jan. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nem tetszik és ezért is félek a jövőtől.

Nemcsak a gyári munkákat fogják robotizálni, hanem a számítógépes, irodai munkát. Dolgozhatnak azok, akik a rendszereket fejlesztik, karbantartják, de nem kell gépkezelő, irodai adatrögzítő, adminisztrátor, bolti eladó, metróvezető....

Tömeges éhhalál.

Ha pedig a háztartásokba is beköltözik a robotizáció még jobban, az emberek elsorvadnak, fel se kelnek a székből majd.


Én lelassítanám ezt a túlzott fejlődést. Illetve a környezetvédelemre és a gyógyszeriparra korlátoznám.

Az embereket ösztönözném arra, hogy kertesházban termeljenek, tudjanak a nők foltozni, főzni, sütni, a férfiak alapvető dolgokat szerelni és barkácsolni.

A legkisebb gond, krach bekövetkezése esetén is már veszélyes, hogy az ember hazamegy munkából, rásobja a forró olajra a mirelit élelmiszert, bekapcsolja a mosógépet, mosogatógépet és leül a tévé elé...

2017. jan. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7: na végre, valaki felfogja hogy mire gondoltam... mindenki csak "jajj de jó, itt a jövő, végre, robotok dolgoznak, mi meg szabadok lehetünk" de arra senki sem gondol hogy ez a technológia nem biztos hogy 100%-ig megbízható, még is csak, a robotok gépek, és a gépek bármikor meghibásodhatnak... egyébként meg 16 éves fiú vagyok
2017. jan. 7. 10:23
 9/16 anonim ***** válasza:

"ez a technológia nem biztos hogy 100%-ig megbízható, még is csak, a robotok gépek, és a gépek bármikor meghibásodhatnak..."


Biztos hogy nem 100%-ig megbízható, mint ahogyan semmi sem a világon. De épp ezért ezt is be kell tervezni, kalkulálni, és akkor nincs vele gond.


Egyébként mit szeretnél, szerinted mi lenne a jó? Ha még mindig lovat patkolnánk és azzal szántanánk meg mennénk be a városba? Inkább kézzel kellene mindent összerakni, varrni, hegeszteni, csavarozni, építeni? Kíváncsi lennék, hogyan raknál össze egy mai számítógépet, procit, HDD-t ellenállásokból meg tranzisztorokból. Vagy egy autót, vagy egy mobiltelefont, és mennyire únnád el az életed, mikor már 15 éve folyamatosan ugyanolyan mütyüröket gyömöszölsz ugyanolyan másik mütyürökbe napi 8 órában.


Tetszik vagy nem tetszik, nem az emberi kétkezi munkáé a jövő. Ezt a robotok sokkal olcsóbban, gyorsabban, pontosabban és megbízhatóbban tudják csinálni az embernél. És nem lesznek betegek, nem akarnak szabadságra menni, nem alszanak el reggel, nem kérnek fizetésemelést, nem panaszkodnak hogy a fénycső vibrálása károsítja a szemüket, nem kell wc-re menniük, és sosem másnaposak.


Egyébként sokban hasonlítasz a múlt előtti század végi ludditákra, nekik is az volt a bajuk, hogy a gépek kiszorítják az emberi munkaerőt.

[link]


Érdemes még ezt is áttanulmányozni:

[link]


Az érdeke az emberiségnek, hogy a nehéz, vagy monoton, vagy csak rossz körülmények között végezhető, vagy veszélyes, stb. munkafolyamatokban kiváltsa az emberi munkaerőt és gépekkel helyettesítse azokat. Azonban az nem érdeke senkinek, hogy ezzel tömeges munkanélküliséget idézzen elő. Először is a nagy munkanélküli tömeg veszélyes, mert egyrészt nincs mivel elfoglalnia magát, vagyis elkezd(het) hülyeségeken gondolkodni. Másrészt a munkanélkülit el kell tartani, ami sok pénzbe kerül, és nincs mögötte termelés. Harmadrészt pedig a munkanélküli nem képez vásárlóerőt, nem tud vásárolni, vagyis a kereslet, így pedig a termelés is visszaesik, ami pedig senkinek sem jó.


Ergo a cél az, hogy folyamat legyen az emberi munkaerő kiváltása gépi erővel, ne pedig egy hirtelen változás, és amennyire lehet, a felszabaduló munkaerőt közben valahol máshol kössék le (pl. átképzéssel). A végcél pedig az, hogy az ember a lehető legkevesebb fizikai munkát végezze, és a lehető legtöbb szellemit (tehát ne közvetlenül magában a termelésben, hanem inkább annak irányításában játsszon szerepet.

2017. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hogyan foglalkoztatnál többmillió szellemi munkást? Főleg, ha sokuknak kicsi az IQ-ja, rossz a memóriája, viszont szívesen lennének bolti eladók.
2017. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!