Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki mostanában...

Van itt valaki, aki mostanában volt Mensa teszten?

Figyelt kérdés
A hivatalos, papíralapúra gondoltam, nem az online-ra.

2016. nov. 24. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szeptemberben írtam.
2016. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Román Mensa tesztet oldottam meg, itt kaptunk utasításokat és eligazítást, majd 20 (húsz perc) időtartam alatt kellett a 45 kérdésre válaszolni.

A szokásos, már ismert Raven féle teszt. Adott egy mintasorozat 3*3-as rácsban, ezen belül a 9. cella nincs megadva, azt kell felismerni a rács alatt megadott 6 mintából.

A lényeg, a feladatlapra ráírni nem szabad, kell figyelni, hogy jól írd a választ a megfelelő sorba. Egy külön lapon kell bejelölni a feladat száma mellett a választott betűjelt. Tehát nem olyan gyors mint a kattogtatós online, itt épp az a trükk, hogy feszített tempóban multitaszkolsz. Lapozol, nézed, megvan a válasz, de nem ám bekarikázod, nem biza :) át a másik lapra, ott az épp aktuális rácsnak megfelelő számjegy mellett lévő rácsba bejelölöd a válaszodat (pl. 5 B).

2016. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én most írtam meg december elején. Kíváncsian várom az eredményt. Az IQ pont része miatt érdekel csak:D (tudom egyébként, hogy nem helytálló, de akkor is..)


A Mensa Romania tesztje sokkal nehezebbnek hangzik, mint a Mensa HungarIQa tesztje. Ott 36 kérdésre volt 40 perc.

2016. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
(Kiegészítésképpen írom, hogy IQ teszt eredménye, attól függően, hogy mennyire vagy aktuálisan fáradt, dekoncentrált a top állapotodban megírthoz képest akár 20 ponttal is lehet alacsonyabb. Ezt tapasztalatból írom.)
2016. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Novemberben voltam (a nagy diák IQ-teszt keretében), 125-129 közötti az eredményem.
2016. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: örültél neki vagy többre számítottál?
2016. dec. 23. 19:32
 8/8 bjoe83 válasza:

Én most voltam (2017.03.04-én) Budapesten a papíros teszten. 36 feladatra 40 perc volt. A feladatok folyamatosan nehezednek, tehát az első feladat nagyon egyszerű, míg az utolsó meglehetősen bonyolult. Az utolsó 2 kérdésre sajnos csak vakon tippeltem, a többit úgy éreztem, hogy jó lett. A hivatalos eredményt a héten kaptam meg, amiben 135 fölötti értéket írnak (a szokásos 15-ös szórású normál eloszlásban mérve).


Azóta csináltam még pár tesztet és azok is 135 körüli értéket mértek.

Én az alábbiakat találtam hitelesnek és jónak, így ezeket ajánlom annak aki szeretné megmérni a saját IQ-ját:

Dán IQ teszt: [link]

Norvég mensa IQ tesztje: [link]

Svájci mensa IQ tesztje: [link]

2017. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!