Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem lőttek mostanáb...

Miért nem lőttek mostanában fel senkit a holdra?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsállom,hogy 69-töl a 70-es čvek včgčig szinte folyamatosan mentek fel.. Lehet mondani,hogy nincs rá elčg pčnz,de nem hiszem ,hogy az elmůlt 30 čvben ne tudtak volna rá összeszedni föleg Amcsiban... Lehet tčnyleg van ott valami ami miatt nem mernek visszamenni???

2016. febr. 22. 05:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Nincs ott semmi, éppen ezért nem mennek fel...

Tudod, hogy az ember miért ment a holdra?

Azt hiszed azért, mert fel akarta fedezni? NEM!

A versengési vágy miatt... nem érdekelte a kutyát sem, hogy mi van a holdon, de mindenki elsőnek akart feljutni a holdra, ez pont olyan, mint a hidegháború, mindenki mutogatja, hogy neki mekkora a szerszáma, de ezen kívül semmi!


Ugyan ez a helyzet a holddal. Nem érdekel senkit a hold, már ismerik, távolabb meg nem nagyon jutnak el, majd ha valaki megint el akar menni a holdra, akkor az amcsik is fellőnek valakit, ilyen egyszerű.

2016. febr. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 vatafak válasza:
81%
hülyeség....felmentek, megtalálták az ufókok holdbázisát, azok meg megmondták hogy 'nem megmondtuk hogy ne gyertek ide meg ne gyertek erre he?!' Így aztán nem mentek többet
2016. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Wadmalac ***** válasza:
67%

Tényleg a hidegháború alatt kiélezett űrverseny "megnyerése" után nem igazán volt többé olyan cél, ami ki tudta volna hajtani a szükséges pénzt a folytatáshoz.

Az a hadicél, hogy egy állandó bázis katonai fölényt biztosítson, idejét múlta az interkontinentális rakétákkal és a kémműholdakkal. Igazi tudományos célok meg már nem szükségeltették a továbblépést. Közvetetten ebbe beleszóltak más politikai okok is, amelyek a fontossági sorrendben jócskán hátralökték a témát.


Most is csak az űrbányászat profitjának esélye és a jövendőbeli naprendszeri emberes űrkutatás szükségletei ébresztették újra a Hold iránti érdeklődést.

2016. febr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%

#3-nak osztom a véleményét.

Mostanában pedig az olajért megy a legtöbb cirkusz.

2016. febr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

"nem hiszem ,hogy az elmůlt 30 čvben ne tudtak volna rá összeszedni föleg Amcsiban"


Ott sincs kolbászból a kerítés. Mindegy mennyi idő alatt szedik össze a pénzt, amikor a program elindul, akkor azt meg kell magyarázni a közvéleménynek, és ezt egyik elnök vagy NASA vezető sem vállalja be. Mégpedig azért, mert nem fognak tudni értelmes indokot mondani az emberes holdutazásra, nem lenne célja. A hidegháborúban volt célja.


"nem mernek visszamenni"

Ha tényleg lenne ott "valami", akkor már rég újraindult volna a verseny, pl. a kínaiakkal vagy magáncégekkel.

2016. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
75%

Szerintem ki volt irva, hogy

"Migránsokat nem fogadunk be"

:)

2016. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%

Van is ott valami, sőt, elég sok minden. Elsősorban He3 (a hélium 3-as izotópja), amiért megérné felmenni, ugyanis az egyik fejlesztett típusú fúziós erőműnek éppen ez az alapanyaga, és a Földön csak nagyon elenyésző mennyiségben található meg (ami keletkezik, az mivel könnyű, ezért gyorsan felemelkedik a felső légkörbe, ahonnan meg elfújja a napszél). A holdon sincs minden bokor alatt belőle két kiló, de bolygónkon olyan minimális a mennyisége, hogy elvileg megérné a Holdon bányászni.


A másik a titán. A titán egy igen kemény, ellenálló, ugyanakkor relatíve könnyű fém, ráadásul kiváló ötvözőanyaga az alumíniumnak. Ma még ugyan a Földön is relatíve gazdaságosan kitermelhető, de igen kevés van belőle a földkéregben. Ahogy csökken a mennyiség, úgy fog egyre feljebb menni az ára, ami azt eredményezheti, hogy a nem is olyan távoli jövőben érdemes lehet feltúrni érte a Holdat is. Ott ugyanis kb. egy nagyságrenddel több van belőle, mint bolygónkon.


A Holdra amúgy is érdemes lesz majd visszamenni a későbbiekben, amikor már éves szinten legalább egy, vagy több bolygóközi küldetést is indítanak majd. Ez ugyan még a viszonylag távoli jövő, de a Holdról, vagy annak vonzáskörzetéből indítani egy rakétát egy másik naprendszerbeli égitest felé nagyságrendekkel olcsóbb, mint innen a Földről. Tehát ha elérjük azt a szintet, hogy nem három évtizedet kell nyűglődni egy vacak Mars-expedícióhoz, hanem évente 1-2-3 űrhajó indul a Marshoz, Vénuszhoz, Jupiter valamely holdjához, vagy akár még távolabbra, akkor már sokkal kifizetődőbb egy Hold-űrállomást felépíteni és üzemeltetni, mint állandóan legyőzni a Föld gravitációját.


Ezeken kívül pedig még a jó ég tudja, mi oka lehet még annak, hogy visszatérjünk majd a Holdra.

2016. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%
Természetesen vannak erőforrások a holdon, én is csak arra utaltam, hogy a közeljövőben(!) nem éri meg az emberes(!) utazás. :)
2016. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Wadmalac ***** válasza:
28%

Ha egyszer már (mondom, HA) ki tudtunk építeni állandó telepet, műszaki infrastruktúrát a Holdon, például az említett bányászat már igen gazdaságos lehet, mint ahogy sok ipari tevékenység is.

1. sokkal jobban kihasználható a napenergia, mint energiaforrás

2. az alacsonyabb gravitáció miatt a kibányászott nyersanyag illetve ipari termék alacsony költséggel "lőhető" vissza a földre

3. a Földön környezetkárosítónak vagy közveszélyesnek számító ipari folyamatok ott súlyosabb következmény nélkül végezhetőek.


Csak mindehhez oltári méretű beruházással kell indulni. Utána viszont nagyon gyorsan válhat gazdaságossá.

2016. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%
Az a baj, hogy ehhez vissza kell lépni az alapokhoz, tehát a hasznos terhek űrbe való gazdaságos kijuttatásának kérdéséhez. Jelenleg ez a fő feladat. Ha ez megoldódik, jöhet a holdi állomás és a többi feladat.
2016. febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!