Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi utat tesz meg a szabado...

Mennyi utat tesz meg a szabadon eső test esésének 3. és 6. másodperce között?

Figyelt kérdés

2016. nov. 22. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

s(t) = g/2*t^2

A megtett út:

d = s(6)-s(3)

2016. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A g az mit jelent?
2016. nov. 22. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nehéz lesz. Azt javaslom nyisd ki a fizika tankönyvedet és olvasd át az alapokat, mielőtt rákérdezel minden betű jelentésére.
2016. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, de azt hittem itt segítenek nem pedig kioktatnak. szerintem neked sem esne ez jól.....
2016. nov. 22. 21:56
 5/10 A kérdező kommentje:
azért kérdezem meg mert semmi időm nincsen a tanulásra mert élsportoló vagyok és bízok az emberekben hogy segítenek de úgy látsuódik, higy tévedtem
2016. nov. 22. 21:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor helyesbítek: ez így reménytelen lesz.

Minimális tanulás nélkül esélytelen, hogy bármit is megértesz. És tanulni még az élsportolóknak is kell.

Ne lesz mindig ott melletted valaki, aki megoldja a feladatokat.

2016. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, leírhatjuk a házifeladatod megoldását és te lemásolhatod, de nem leszel beljebb vele, mert egy hasonló feladatot ugyanúgy nem fogsz tudni megoldani, ha alapfogalmak nincsenek meg.

Egyébként meg az élsportolás és a tanulás nem zárja ki egymást.

2016. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy élsportoló vagy, és hogy nem akarod, hogy a tanulás által elvett idő a sportolás rovására menjen. De élsportolóként kábé 10, max 15 éved van, utána kiöregszel, egyszerűen azért, mert a fiatalok teste, szervezete jobban bírja a gyűrődést, és ugyan neked lesz nagy rutinod meg tapasztalatod addigra, ami nekik nem, de ők meg a ruganyosságuk, gyorsaságuk, gyorsabb regenerálódásuk, fiatalos frissességük által fognak megszorongatni. Aztán eljön az idő, kérlelhetetlenül, amikor valaki jobb lesz nálad, és kilök a nyeregből, utána már csak egy kiöregedett sportoló leszel és nem élsportoló. És akkor még nem vettük számításba azt, hogy egy élsportoló számára egy baleset bekövetkeztének fokozottabb esélye van mint egy átlagember számára, pusztán abból a tényből kifolyólag, hogy egy élsportoló mindig a határokat feszegeti (mert ezt kell tennie).


Na akkor mit fogsz majd csinálni, ha közben még az általános iskolai tananyagot sem sajátítottad el? Akkor fogsz beülni az iskolapadba? Lesz kábé 10 évnyi lemaradásod ahhoz, hogy bármire is jó legyél, mert csak azért egy kanyit sem fog neked senki se adni, mert te egy hajdanán komoly, de addigra már kiöregedett élsportoló lettél, tele van ilyenekkel a padlás. Ráadásul azt a 10 éves lemaradást már nem fiatal aggyal jó ha 15 év alatt be tudod majd hozni, de közben meg valamit csinálni is kéne majd, mert a kaja nem terem csak úgy magától az asztalra és a ház sem melegszik fel magától.


Szóval igenis tessék csak megtanulni ezeket a dolgokat is, még ha ez valamennyire úgy érzed, hogy az élsport rovására is megy. Ez egy befektetés, inkább legyél mindig csak második vagy harmadik, de legalább tudj majd azután is kezdeni valamit az életeddel, miután már csak lefelé lesz utad a ranglistán.

2016. nov. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 2*Sü ***** válasza:
100%

> Elnézést, de azt hittem itt segítenek nem pedig kioktatnak.


Csakhogy az nem segítség, ha megoldjuk helyetted. Egy feleletnél, dolgozatnál nem lesz ott melletted senki, aki „segítene”. A segítség az, ha valaki megpróbál rávezetni a megoldás mikéntjére, a saját, meglévő tudásodra alapozva.


> semmi időm nincsen a tanulásra mert élsportoló vagyok


Bizonyára te is tudod, hogy ez nem igaz. Amíg a kérdést feltetted, vártad – valószínű a gép előtt – a választ, amíg a felháborodásodnak hangot adtál, azalatt is kinyithattad volna a tankönyvet.


Oké, úgy döntöttél, hogy nem tanulsz. Ez is egy döntés, csak akkor kénytelen leszel vállalni a következményeit a döntésednek. Lehet, hogy a házi feladatodat megoldja más helyetted, de a feleletnél, dolgozatnál úgyis kiderül, mit tudsz és mit nem.

2016. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kis g a nehézségi gyorsulás értéke a Földfelszínen 9,81 m/s^2 vagyis 1/2*9,81*(6^2-3^2) a kettesek négyzetent akarnak jelenteni csak itt nem tudom felső indexbe tenni. És heuréka!!!
2016. nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!