Wikipédia helyett jobbak a tudományos rovatok?
Nem tudom ki pontyozgat erre, mert abszolút egyetértek az előttem szólókkal (különösen az utóbbival, akit a nagyérdemű közönség 0-ásra értékelt...megint a vadmagyarkodók jártak erre?)
Elvileg ahogy a 2es mondta: a JÓ wiki cikkben minden szakasz le kell legyen hivatkozva (mégpedig a lehetőség szerinti legmegbízhatóbb forrás(ok)kal, magyarul visszaellenőrizhető forrás(ok)kal.
(erre utal egyébként a sokszor előforduló - és már a közszlengbe is átment - "citation needed" (magyarul: forrást kérek!) jelölés, amivel gyakran találkozni majd' minden újonnan kreált/közelmúltban szerkesztett Wikis cikknél)
Az más kérdés (pontosabban ugyanez a kérdés), hogy a magyar Wiki legtöbb cikke messze nincs még ezen a szinten. Az angolul tudók - mint mindenben- itt is előnyben vannak, hiszen ők egy klikkel ezt egy pillanat alatt ellenőrizhetik.
A magyar Wikin is megteheted, hogy ellenőrzöd a megjelölt forrást (megjegyzem: itt megtanulja az ember, hogy a forrással szemben is legyen csak nyugodtan szkeptikus, és ne higgyen el mndent, mert a magyar Wikin jelölt források is hát, nem mindig a legjobbak.)
Esetleg figyelheted a "kiemelt cikk" csillagot, de ez sem mindig jelöl teljes befejezettséget. (Emlékszem, anno a Túró Rudi nevű cikket én írtam át, miután kiemelt státuszt kapott egy nyúlfarknyi hosszú cikk, amiről úgy éreztem, hogy szégyen, és csak azután nyerte el a mai, részletesebb formáját. (Amúgy most néztem meg és "vállalhatatlan: szerkesztendő!" figyelmeztetés van most épp megint az említett cikken...na hát ez a magyar Wiki, dióhéjban. :p)
Érdemes-e más weboldalakat keresni? Természetesen mindig érdemes több forrást keresni, a gond az, hogy a magyar web úgy általában ugyanolyan állapotban van, mint a Wikipédiája. Nagyon-nagyon sok alapvető dologról egész egyszerűen nincs forrás. Népbutító taertalomból pedig túlkínálat van.
Ennek ellenére meg lehet találni azokat az oldalakat, amik valóban megbízhatóbbak, például egy es tanintézmények oldalai, jobb/felelősebb híroldalak, 1-2 ritka hozzáértő blog és így tovább. s persze ott vannak az offline könyvek (amikből szintén tudni kell megkülönböztetni a jót.)
Nyelvet mindenképp jó tanulni, ha tudsz, mert messze-messze több anyaghoz férsz azáltal hozzá.
Én max. annyit tudok mondani, hogy ha nem vagy biztos egy cikkben/tényben, a GYIKezők biztosan szívesen utánanéznek.
Én sem értem a lepontozgatást, én írtam a 2. választ, ami először 100%-on volt, aztán azóta durván visszaesett. Biztos bökte valakinek a szemét, csak tudnám, miért. :D
A kérdésre visszatérve, az angol nyelvű Wikipédia értelemszerűen sokkal kidolgozottabb (hiszen többen szerkesztik, akik több forráshoz hozzáférnek az anyanyelvükön), ezért érdemesebb inkább azt olvasni - mondom ezt a magyar Wikipédia szerkesztőjeként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!