Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan jönnek rá az állatok,...

Hogyan jönnek rá az állatok, hogy hogyan kell szaporodni?

Figyelt kérdés

Például az emberi hím honnan jött rá arra, hogy a két lába között lévő valami nem csak pisilésre jó?

Vagy azt, hogy milyen körülményekre van szüksége a fennmaradásukhoz. Pl., a szúnyog honnan tudja, hogy fehérjére van szüksége a szaporodáshoz, és hogy azt a vérben találja meg?

Gondolom, nem olyan fejlett a kommunikáció náluk


2016. szept. 7. 06:04
1 2 3 4
 21/33 Shai-Hulud ***** válasza:

Ha jól emlékszem, azon folyik éppen a vita, hogy a szexualitás pusztán ösztönös tevékenység, vagy van-e benne szerepe az utánzásnak is?

Szerintem az eddigiekhez a beszédnek semmi köze.

2016. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
igazad van előző - az más téma a szocializációs példáid miatt jött elő, meg tudsz bocsájtani? :D.
2016. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Shai-Hulud ***** válasza:

Persze hogy meg, semmi probléma, csak ha el akarsz kanyarodni a szocializáció "utánzás" témakörétől a szintén szocializációba tartozó "beszéd" felé, akkor szólok, hogy az már azért túlmutat az állatvilágon. :-)


Azt állítottam, amit fenn is tartok, hogy az állatok szexuális tevékenységében szerepet játszik az utánzás is.

Valóban, pontosabban kellett volna fogalmaznom, ez tényleg csak egy bizonyos fejlettségi szint feletti, és csoportban élő állatokra vonatkozik. Például az általad 15:29-kor említett hernyóra nem, de bevallom, nem gondoltam, hogy ezt is részletesen le kellene írnom...

(Mellékesen: a bebábozódás rossz példa, mert az már nem a szexuális tevékenységhez tartozik - az már csak következménye annak - hanem az egyedfejlődéshez.)

Ezt az utánzást nevezhetjük tanulásnak is, én csak szocializációként említettem, mint ahogy annak része is. De akárhová is sorolhatjuk, ez nem változtat azon, hogy a fejlett idegrendszerrel rendelkező, csoportos életmódot folytató állatok nagy része a szexuális tevékenységet utánzással sajátítja el.

(Remélem, megfelelően körültekintően fogalmaztam.)


Innen viszont nem én jutottam el a beszédig, hanem 15:29-es hozzászólásodban éppen te. Majd 16:14-kor engem okolsz érte... Én ezt kissé furcsának érzem, de tudom, ez az én bajom.

2016. szept. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
31%

igen, offoltam a szocializáció miatt, mert az viszont kizárólag emberi pedagógia - és belefeledkeztem (részben ezzel foglalkozom). Nem akarom szó nélkül hagyni az összemosásokat "az emberi hím" embertelen és hazug nincs ilyen, nem vagyunk állatok - ezért pl a 19-re sem tudom, megállni, hogy ne mondjam, iszonyat nagy tévedés. Az állatok magasszintű kommunikációja reflex és jelzés semmi köze az emberi beszédhez, ami az értelmét a Logoszból nyeri.

"Gyurika vagyoook " - szól a papagáj, ha sokat késztetik erre a reflexre, de pl nem tud hazudni, elhallgatni, új gondolatot kimondani stb. Ezen itt többet nem vitatkozom, 19-es ne írj, nem érdekel.


Szerintem a magasrendű állatoknál sem tanulás - és nem utánzás, hanem ösztön. Az ösztön megromlott akarat - ott van a sötétben, működik és nem tudjuk miért, mikor, hogyan. Az ember sokat tud tenni a tudatosításért, az uraltságáért. Az állat ezt nem tudja. Nem tud az oroszlán pl vegetárius lenni, és senki sem tartja gonosznak ezért, hogy azt szép gazellát megeszi - hisz nem tud mást tenni. Őt hajtja űzi az ösztön - ami "kívülről jött akarat" fajspecifikus és nem szabad akarat, nem gondolja a pók, hogy inkább méhsejtet épít stb, nem szabad - ezt jelenítették meg a totem vallásoknál "állatisten" állatdémon" formában.

2016. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

"Gyurika vagyoook " - szól a papagáj, ha sokat késztetik erre a reflexre, de pl nem tud hazudni, elhallgatni, új gondolatot kimondani stb."

De, tud.

Konkrétan nem vele, hanem gorillával kísérleteztek - de ő remekül tud hazudni is, dolgokat elhallgatni is, új szavakat képez, stb. Egy 4 éves gyerek szintjén.


"Ezen itt többet nem vitatkozom, 19-es ne írj, nem érdekel."

Ja, hogy fáj az igazság... értem.

Higgyél, amit akarsz - csak NE terjessz tévtanokat!


Jelenleg úgy néz ki, hogy az egyedüli dolog, ami az embert megkülönbözteti az állatvilágtól, az az elvont gondolkodás képessége. Ez még nincs meg a 4 éves gyerekben és a többi állatban sem.

De pl. a művészetekhez már értenek valamelyest :-)

2016. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Az ösztön megromlott akarat - ott van a sötétben, működik és nem tudjuk miért, mikor, hogyan."

Te egyszerűen nem vagy józan.

Az ösztönnek sok köze nincs az akarathoz, és nem is volt soha. Az ösztön az egy véletlenül kialakult, adott kulcsingerre beinduló, rögzült cselekvéssor - és a sok ösztön közül az maradt fenn, amelyik hosszú távon HASZNOS.

2016. szept. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%

jól van fejezd be 75%-on, mindenben tökéletesen igazad van / azt hogy "fáj az igazság" meg mellőzd, mert nagyon ócska, alpári


Viszontlátásra.

2016. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 aperitif ***** válasza:
És vajon hány állatfaj él csapatban, csordában, falkában? Mi van a rókával, vagy a medvével? A nőstény magányosan neveli a kölykeit, és csak akkor párzik újra, amikor a kölykök már nincsenek vele. Valahonnan mégis tudják, mire ivarérettek lesznek, hogy hogyan kell szaporodni. Szép volt a hasonlat a sassal, meg a fiókájával, de általában a madarak sem párzanak, amíg a fészekben vannak a fiókák, szóval ők sem látnak sokat az aktusból.
2016. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"szóval ők sem látnak sokat az aktusból."

Mint írtam is, SOK állatnál az egész végig ösztönös.

Soknál pedig NEM. Általában a csordaállatoknál, és az ember is az.

2016. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 aperitif ***** válasza:

Értem. Az oroszlánnál tanult viselkedési forma, a tigrisnél ösztönös. A farkasnál tanult, a kutyánál szintén ösztönös. Nekem kicsit fura, de elhiszem, ha mondod.


Amúgy pedig az ember esetében is az egyetlen ilyen ősi reflex-maradvány a frikciós mozgás. Azt sem látni, sem tanulni nem kell. Gondolj bele, a viktoriánus időkben, amikor még az asztal lábára is ruhát húztak, mert erkölcstelennek tartották a látványát, hol láthattak a fiatalok közösülő párokat?

2016. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!