Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi szamít pl 3. fibonacci...

Mi szamít pl 3. fibonacci számnak?

Figyelt kérdés

1,1,2,3,5...

A 2? Vagy még az első egyes elé is oda kell képzelni egy 0-t, tehát 0,1,1,2,3,5... és akkor így az 1?



2016. máj. 11. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A Fibonacci sorozatot mind a kétféleképpen szokták definiálni, így erre nincs konkrét válasz.
2016. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 3. Fibonacci szám mindenképpen a 2

F(0)=0, F(1)=1, F(2)=1, F(3)=2,...

Akkor is ha a 0.-at nem írod ki.

2016. máj. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 0. 0.

Az 1. 1.

A 2. 1.

A 3. 2.


[link]

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem definiális vagy megegyezés kérdése hiszen rengeteg eredmény van a Fibonacci sorozatról kezdve onnan hogy (phi^n -(-phi)^-n)/sqrt(5)=F(n) rögvest látszik hogy F(0) az biz 0.
2016. máj. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy ne lenne definíció kérdése? Mit nevezünk (végtelen) valós számsorozatnak? Egy, a természetes számok halmazán értelmezett, valós értékű függvényt. Na már most, a természetes számok halmazát szokás a pozitív egész számok halmazaként értelmezni ({1, 2, 3, ...} és szokás a nemnegatív egészek halmazaként is {0, 1, 2, 3, ...}. Az utóbbi esetben, bizony az első természetes szám a nulla. Tehát értelmezés szerint a "3. Fibonacci szám" és a "Fibonacci sorozat értéke a 3-ban" kijelentések csak akkor esnek egybe, ha a természetes számokat mint pozitív egészeket definiáljuk. Persze, ez szőrszálhasogatás.
2016. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

> Na már most, a természetes számok halmazát szokás a pozitív egész számok halmazaként értelmezni ({1, 2, 3, ...} és szokás a nemnegatív egészek halmazaként is {0, 1, 2, 3, ...}.


Ez kihalóban van méghozzá már elég régen. A természetes számokat általában a Peano axiómarendszer segítségével definiáljuk. Ha ehhez hozzá akarunk venni összeadást és szorzást is akkor célszerű a 0-val kezdeni, így az a+X=a megoldható, és az S(0) pedig az a*X=a megoldása lesz. Miközben maguk a Peano axiómák kimondhatóak 1-estől kezdve is (sőt bármi mástól is) az összeadás és a szorzás nem lesz ennyire szép és egyszerű ha nem 0-val kezded. Ezért hát...

2016. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Illetve, szerintem az nem érv, hogy "rengeteg eredmény van a Fibonacci sorozatról", például a fenti explicit formula ugyebár az a_(n+2)=a_n+a(n+1) állandó együtthatós lineáris rekurzióból jön, a_1=1, a_2=1 értékekkel. Két függvényt ugyebár akkor tekintünk egyenlőnek, ha értelmezési tartományuk megegyezik, és minden pontban megegyezik az értékük. Ha mondjuk a és b két állandó együtthatós lineáris rekurzióval megadott sorozat, és rendre f és g az explicit képletük, és bevezetjük, hogy a és b sorozatok relációban állnak, ha f(x)=g(x+c) valamilyen c konstansra, könnyen látszik, hogy ez ekvivalenciareláció, ami particionálja ezen sorozatok halmazát. Azt se nehéz belátni, hogy egy sorozatra "rengeteg eredmény" van, akkor ezek (persze megfelelő általánosítással) igazak lesz a hozzá tartozó ekvivalenciaosztály összes elemére.
2016. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez kihalóban van méghozzá már elég régen."

Hát, én mind a kettővel a mai napig rendszeresen találkozom.


"összeadás és a szorzás nem lesz ennyire szép és egyszerű"

Valóban szokás, hogy az összeadás és a szorzás műveletének definícióját a Peano axiómák közé sorolják. Az összeadás tökéletesen definiálható a pozitív egészek halmazán is, szépnek azért nem mondanám, hisz így is csak félcsoport, a nullát hozzávéve, inverz hiányában még mindig csak egységelemes félcsoportot kapunk. A szorzás szintén. Nulla esetében a plusz az a 0*a=0, de igazából ez fölösleges, ha azt akarjuk, hogy bővebb halmaz, pl. az egészek gyűrűt alkosson a két művelettel, ez nem is lehet másként.

Mindemellett egyébként hozzám is közelebb áll a nullával ellátott definíció...

2016. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!