Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanuljátok meg...

Ti hogyan tanuljátok meg gyorsan az angol szavakat, úgy hogy meg is maradjon?

Figyelt kérdés

2016. febr. 23. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen módszer nincs. Tudományosan is igazolták, hogy egy-egy idegennyelvű szóval viszonylag sokszor kell találkozni, hogy az tartósan, hosszútávra rögzüljön.


Ezenkívül kísérletezni kell pl. klasszikus letakarásos módszerrel, szókártyás módszerrel, stb. hogy neked melyik jobb. De ha nem gyakorlod később/nem találkozol vele elég sokszor, akkor a megtanult szavak nagy része elveszik.

Talán még sokat segíthet az is, ha a megtanult szavakhoz példamondatokat alkotsz, és ahhoz valahogy kötöd.


De a régi szabály ma is érvényes: Csak állandó gyakorlással és aktív használatával a nyelvnek alakul ki, és marad meg a megszerzett ismeret.

2016. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Rengeteget lehet fejlődni eredeti nyelvű filmekkel. És az élőbeszéd nagyon fontos.

Én úgy középfokúztam németből, hogy előtte 7-8 évig csak tévénézésből ragadt rám meg a Balatonnál nyaranta sokat beszéltem, telente meg leveleztem németekkel. Gondolom ha tanultam volna mellette a nyelvet, még gyorsabban fejlődtem volna.

2016. febr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is az működik legjobban, hogy használom a szavakat. Tehát ha találkozom egy új szóval, próbálok mondatokat építeni köré, minél többet. Így elég jól rá lehet érezni a jelentésbeli árnyalatokra is. Fontos a visszajelzés, tehát ha rossz szövegkörnyezetben gyakorlom, akkor az nem jó. :)
2016. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... :)
2016. febr. 24. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!