Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hol lehet publikálni "amatőr"...

Hol lehet publikálni "amatőr" szinten?

Figyelt kérdés

Adott egy tudományág, amit alig kutattak még eddig.

Én ebből már készítettem egy bsc-s szakdogát, az ok.

Ezt a témát egy nemzetközi tudományos konferencián is előadtam, ott is publikálják majd, ez is ok.


Kérdésem: ha pl csinálok egy saját honlapot és ott a saját kutatásaimat, gondolataimat leírom, az jó? Van valami jelentősége? Van értelme? Nem fogják lenyúlni?

Hogy ki nyúlná le? Bárki, nem tudom.


2015. dec. 17. 05:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy találsz egy olyan embert aki szokott egy újsághoz publikálni, és ő beviszi a tiedet is.


Nekem mondjuk a legnagyobb témába vágó újság ki volt lőve politikai okok miatt - a témavezetőm nem szereti a liberálisokat, én sem, de ő össze is veszett velük - , de egy másikhoz bekerült az első és egyetlen cikkem.


Nem tudom mit értesz amatőr azint alatt, mert egy bsc szakdolgozat nem amatőrség - én is annak a továbbkutatását publikáltam.

2015. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egybként felrakhatod a saját honlapodra, de annak a világon semmi értelme nincs, mert a kutya sem fogja olvasni, nem fognak rá hivatkozni.

Praktikusan felkeresed a témavezetődet és megérdeklődöd tőle, hogy hova tudnál elbírálásra küldeni cikket, vagy ha ő nem szokott ilyet csinálni akkor az intézményt keresed fel ahol ő dolgozik.

2015. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

'Nem fogják lenyúlni? '


Javasolnam, hogy a 'publikalas' szo jelenteset nezd meg az ertelmezo szotarban. Segitek: 'nyilvanossagra hozatal'-t jelent. Erted, mindenki szamara elerhetove tetelt. Azert, hogy masok is olvashassak, tanulhassanak belole. Ha ennyire felted a kutatasaidat, szabadalmaztasd az eredmenyeket (mar persze ha vannak eredmenyeid).

2015. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
Egyébként a publikálás a legjobb módszer a szabadalmi oltalom után a szerzői jogok bizonyítására.
2015. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A lenyúlást arra értettem, ha csinálok egy blogot és oda kiírom a kutatási eredményeimet. Ugye annak semmilyen hivatalos bejegyzése nincs, csak én pötyögném be.


Ok értem, köszi mindenkitől.

2015. dec. 17. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!