Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A bevándorlóktól való félelmet...

A bevándorlóktól való félelmet lehet -e genetikai okokra visszavezetni? Minthogy a történelemben számtalan példát lehet találni szervezett és szervezetlen megszállókra, betolakodókra?

Figyelt kérdés

Így az én váram az én földem megvédése lehet -e pszichés vagy genetikai beidegződés?

Mint ahogy a "magyar föld nem eladó" jelszó is..



2015. okt. 9. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, alapvetően nem a bevándorlók és az őslakosság genetikai különbsége az ok, de az ok végül is - genetikai. Ez pedig az, hogy minden csoportban élő állat, így az emebr is, a csoporton belül csoportszociális viselkedést tanúsít, kifelé pedig agressziót. A csoport tagjaitól idegen személy számára veszélyt jelent és ellenségként kezeli. A csoportba csak akkor fogadja be, ha a csoportazonos viselkedésmintát követni képes.
2015. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fenti levezetés alapvetően helyes - az állatvilágra. Az ember azonban gondolkodó lény, és alapvetően az érdekei vezetik. Ezért mindig helyzete válogatja, hogy miként kezel egy népvándorlást. Ráadásul az embercsoport -szemben az állatéval - sohasem homogén. EZ minden szempontból (érdek, tudás, kitettség) igaz. Emiatt legtöbbször nem a csoport érdeke, hanem hangadói érdeke határozza meg a csoport viselkedését, jelen esetben nálunk is.


A kérdés egyébként irányított, vagy ha így jobban tetszik, rendkívül elfogult. Egy vándorló tömeg sokféle, de semmiképpen nem megszálló. E megnevezést fenntartjuk a fegyverrel történő területfoglalásra, amikor a foglalás célja az egyértelmű haszonszerzés a terület kárára. A mostani helyzetre sok minden mondható, ez biztosan nem.


A félelmet mindig és mindenütt az ismeretlen generálja, mégpedig a butább ember erősebben, az okosabb kevésbé fél. Ennek magyarázata egyszerű. Az új helyzet új reakciót igényel, a butának erre kisebb, az okosnak nagyobb lehetőségei vannak, tehát az eredményesség is eltérő lesz. És természetesen ennek semmi köze a genetikához, ennek a tanultsághoz, az ismeretek mennyiségéhez van egyértelmű köze.

2015. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utolsó jellemző félreértéseket mutat a téma iránt. Először is tisztázandó a genetika fogalma ilyen nézőpontból: generációról generációra átörökített bevésődés valamely fájdalmas veszélyes veszteséges esemény hatására. Ilyen értelemben ez az ember "állati részével" igen erősen kapcsolatban van.

Majd visszautasítom, hogy sugalmaztam volna bevándorló = megszálló.

Mivel ha a fentit megértettük, akkor az is bizonyos hogy a megszállők a történelem korábbi szakaszában történt eseményhez kapcsolhatók, melyből azonosító gondolkodás alapján tesz a ma embere rossz érzeteket. Keveri az érzelmi reakcióiban ezeket össze.

2015. okt. 9. 15:32
 4/10 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy a mostani dolognak köze lenne bármiféle genetikai beidegződéshez. Szerintem ez inkább a népek, népcsoportok közti konfliktusokra jellemző. A lakosság átlaga nem igazán tud felhozni példát más bevándorlási hullámra, amiről 2 szónál többet tud mondani.


A félelmet pedig egyáltalán nem mindig az ismeretlen generálja. Ha engem kétszer megharap ugyanaz a kutya, harmadszorra már félni fogok, ha újra odateszem a kezem. Pont, hogy a tudás is generálhat félelmet.

2015. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A magyaroknak nem azért utasítják el a bevándorlást ennyire, mert genetikailag idegengyűlölők. Hanem azért, mert emlékeznek, hogyan foglalták el a törökök Budát, vagy hogy a románok is bevándorlók voltak, aztán elvették Erdélyt.
2015. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es: ha 2X megharap a kutya és félni kezdesz pont hogy visszahúzódsz a kutya ismerésétől. És számodra csak egy harapós állatként fog létezni. Tehát kevesebb tudásod lesz felőle.

Pedig mindketten tudjuk hogy a kutya ennél több.


És ha még két éven keresztül meg fog harapni a kutya, akkor meg már számodra nem is fog létezni csak fájdalom egy ismeretlen valamitől.


Pont így fejlődnek ki az obskurus tanok, hamis nézetek stb. Pl. több vallásban.

Vagy betegségek amivel semmit nem lehet kezdeni, mert csak jön és megöl.


De nagyon jó példát hoztál, így hozzá tudtam csatlakozni.

2015. okt. 9. 22:59
 7/10 A kérdező kommentje:
5-ös: "foglalták el a törökök Budát, vagy hogy a románok is bevándorlók voltak" - hát pont ez az amit hurcolunk magunkban mint magyarok, hát nem érted hogy így alakul ki a genetikailag idegengyűlölés. Pont erről beszéltem.
2015. okt. 9. 23:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem genetikai ok, vagyis nem úgy.

Nincs olyan régóta annyi ember a földön, hogy ez probléma lett volna és valódi genetikai beidegződést alakítson ki. Ahhoz akár több ezer év kéne. Persze voltak nagyobb népmozgások az őskorban is, de akkoriban általában a bevándorló lakosság beolvadt az őslakosok közé. Vagy fordítva. Népirtással járó vándorlásra kevés példa van.

2015. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nem feltétlenül húzódsz vissza! :) Attól, hogy valaki fél valamitől, nem feltétlenül fogja elkerülni teljes mértékben. Van, hogy csak óvatosabb lesz. Ez már más kérdés, hogy valaki a félelméből milyen következtetéseket szűr le.

Pl. van, aki fél attól, hogy a munkahelyen beég, hogy xy témához nem tud hozzászólni, ezért utánaolvas. Pont, hogy a félelem miatt lesz több információja az adott dologról.


De azzal teljes mértékben egyetértek, hogy elég sok gyűlölet a félelemből táplálkozik! :)

2015. okt. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hagyjuk. A kérdező azt szeretné hallani a válaszban, amit magában gondol. A többi vagy nem érdekli, vagy ne mérti, vagy mindkettő.
2015. okt. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!