A tudósoknak mi a leginkább elfogadott álláspontja a halál utáni állapottal kapcsolatban?
Sokat olvastam a témában de nem mondanám hogy tájékozott lennék, de azért leírom a véleményem, ezen rengeteget szoktam gondolkodni.
Végül is, ha az emberi szervezet működése teljes egészében(így az agy is) leáll, akkor megszűnik az öntudatunk is, mert az is csak az aggyal kapcsolatos jelenség. De azért ez eléggé hihetetlen így emberként, felfogni is nehéz hogy örökké megszűnik számunkra minden.Még ,,izgalmasabb" ehhez kapcsolódóan a "semmi" és az "örökre" fogalmak, szintén elképzelhetetlen számomra az, hogy "végtelen" és hogy ha beáll a halál akkor onnantól a végtelenségig ebbe az állapotba "kerülünk".
igen, itt jöhetne most a vallás , én egyáltalán nem hiszek semmiben és nem is vagyok vallásos, a tudománytól és a valóságtól ez nagyon távol áll. Ezért is tettem ebben a témában fel a kérdést, a rengeteg kutatás és kísérletek után mi az az elmélet/álláspont a halál utáni állapottal kapcsolatban, amit a legtöbb tudós, kutató stb. ma elfogad és valamilyen szinten sikerült is "bizonyítani"?
tudom hogy nem feltétlenül kéne ezzel ennyit foglalkoznom és furcsa kérdés, de érdekel, és minél többet olvasok ilyesmit, annál inkább is, szeretnék valamit hallani ami közelebb áll hozzá, mint a vallás.. elnézést ha nagyon sok baromságot hordtam most össze, elég fiatal vagyok szóval ezt nézzétek el:D
Köszönöm a válaszokat!
Eléggé vegyes dolgokat írtatok, és látszik, hogy sok embernek elég kevés fogalma van a témáról.
Először is: a halál az nem egy pont. Onnan kezdve, hogy valaki "kileheli a lelkét" - még órákon, esetleg napokon keresztül tart a halála - ugyanis a különböző sejtjei különböző idő múlva pusztulnak el.
Normálisan először az agya, tehát a tudata megy tönkre - VÉGLEGESEN. Ez csak pár perc.
A tudat nélküli teste utána még órákon át haldoklik (és néha fel is éleszthető - de tudata akkor már nem lesz, annak addigra vége van).
Persze olyan is van, hogy valaki napokon keresztül tetszhalott: vagyis életjelenség nem nagyon van, de nem hal meg, és esetleg még fel is éledhet.
Csakhogy a halál "közeli" élmény az NEM a halál élménye!
Ez bizony az élet élménye - olyan körülmények között, ami nem kedvező, pl. oxigénhiányos állapot.
Éppen ezért ezek az élmények NEM a halálról szólnak - hanem arról, hogy hogyan reagál a szervezet a rossz körülményekre. Sok halálközeli élménynek fiziológiai alapja van.
Tehát a halálközeli élmények kutatásával NEM azt tudhatjuk meg, hogy mi van a halál UTÁN - hanem csak azt, hogy hogyan működik az ÉLET, ilyen rossz körülmények között.
""az emberi agy nem más, mint egy szerves anyagból készült számítógép" - itt a lényeg. A számítógépnek pedig nincs tudata. Semennyi. Nem számít, milyen teljesítményű. A tudatot nem az agy csinálja. A "te tudatod" meg fog szűnni a halállal, mert te, mint jelenség, megszűnsz."
Valóban, tudományunk ma így tudja.
De ha már használjuk a számítógép analógiát, el lehet gondolkodni teória szintjén, hogy esetleg ez a számítógép valamilyen eddig ismeretlen módon "fent van a neten", működése részben nem a lokális hardveren, hanem a "felhőben" fut és a lokális hardver megszűnése nem jelenti eme működés 100%-os megszűnését.
Persze ez minden tudományos alapot nélkülöző teória MOST.
De ettől még kiderülhet, hogy éppen valami ilyen ok megmagyaráz rengeteg nem hivatalos bizonyítékot, de kétes tényértékű megfigyelést extraszenzuális, paranormális jelenségekre. Még talán a szellemekre, reinkarnációra is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!