Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudósoknak mi a leginkább...

A tudósoknak mi a leginkább elfogadott álláspontja a halál utáni állapottal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a témában de nem mondanám hogy tájékozott lennék, de azért leírom a véleményem, ezen rengeteget szoktam gondolkodni.

Végül is, ha az emberi szervezet működése teljes egészében(így az agy is) leáll, akkor megszűnik az öntudatunk is, mert az is csak az aggyal kapcsolatos jelenség. De azért ez eléggé hihetetlen így emberként, felfogni is nehéz hogy örökké megszűnik számunkra minden.Még ,,izgalmasabb" ehhez kapcsolódóan a "semmi" és az "örökre" fogalmak, szintén elképzelhetetlen számomra az, hogy "végtelen" és hogy ha beáll a halál akkor onnantól a végtelenségig ebbe az állapotba "kerülünk".

igen, itt jöhetne most a vallás , én egyáltalán nem hiszek semmiben és nem is vagyok vallásos, a tudománytól és a valóságtól ez nagyon távol áll. Ezért is tettem ebben a témában fel a kérdést, a rengeteg kutatás és kísérletek után mi az az elmélet/álláspont a halál utáni állapottal kapcsolatban, amit a legtöbb tudós, kutató stb. ma elfogad és valamilyen szinten sikerült is "bizonyítani"?

tudom hogy nem feltétlenül kéne ezzel ennyit foglalkoznom és furcsa kérdés, de érdekel, és minél többet olvasok ilyesmit, annál inkább is, szeretnék valamit hallani ami közelebb áll hozzá, mint a vallás.. elnézést ha nagyon sok baromságot hordtam most össze, elég fiatal vagyok szóval ezt nézzétek el:D


Köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 9. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Halál = az élet megszűnése

tulajdonképpen mielőtt megszülettél, végtelen ideig nem léteztél, szóval már megtapasztaltad a halál utáni állapotot, és amikor álom nélkül alszol, akkor is. miért olyan elképzelhetetlen egyeseknek a nemlét, nem bírom felfogni? a halál olyan, mintha aludni mennél, csak nem ébrednél fel másnap.

2015. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy az emberi agy nem más, mint egy szerves anyagból készült számítógép, és amikor meghalsz, az olyan, mintha örökre kikapcsolnák.
2015. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
"az emberi agy nem más, mint egy szerves anyagból készült számítógép" - itt a lényeg. A számítógépnek pedig nincs tudata. Semennyi. Nem számít, milyen teljesítményű. A tudatot nem az agy csinálja. A "te tudatod" meg fog szűnni a halállal, mert te, mint jelenség, megszűnsz. De a "kisbabakori te", mint jelenség, szintén nem létezik már. Megmaradás és átalakulás van, anyag, lélek és szellem szintjén egyaránt.
2015. szept. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Angelo84 ***** válasza:
71%

Az a hipotézis, ami azt vallja, hogy a halál után az adott egyén véglegesen megszűnik, és hogy az emberi öntudat egyértelműen a testhez és az "anyag" alá van rendelve, az úgynevezett szigorú materialista filozófiának tudható be. Egy tudós ember, és itt most a természettudósokra gondolok, mindvégig nyitottak maradnak, amíg nem találnak valamire egyértelmű, kétséget kizáró bizonyítékot, de mivel az emberi tudat majdnemhogy megfoghatatlan, egyelőre nincsen bizonyíték sem arra hogy a halál után életben marad az egyén, vagy sem, és persze, hogy a halál előtt élt e vagy sem. Persze mindez függ attól, hogy hogyan definiáljuk az egyént.


Ettől függetlenül a jelenlegi természettudomány az anyag és annak a kölcsönhatásaival foglalkozik, ezért valószínűleg a legelterjedtebb filozófiai nézet a kérdést illetően a korábban említett szigorú materializmus...de azért mert 10000000-an hisznek valamit, attól az még nem lesz igaz.


Ha nem haragszol meg akkor az egyik válaszoló által szóba hozott számítógépes példával élve azt is mondhatjuk, hogy ha a számítógép tönkremegy, akkor az azzal analóg, hogy a fizikai/biológiai test elenyészik, de amikor a számítógép tönkremegy, akkor vajon a mögötte ülő felhasználó is elpusztul? Vagy a számítógép megvásárlása előtt vajon nem létezett az azt felhasználó ember?

2015. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Vagy méginkább a számítógép kikapcsolásával megszűnik-e a rajta futó program, nem fog-e soha többé másik vason futni?
2015. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem kell rögtön a valláshoz nyúlni, ott vannak a tudományosan is vizsgálható és igazolható halálközeli élmények.


Régen még azt is vitatták, hogy ilyen létezik. Ma már több, utólag is igazolt eset van, amikor az öntudatlan, eszméletlen (sőt, klinikailag halott) páciens látott, hallott és észlelt minden eseményt maga körül. Mindez erősen azt jelenti, hogy nem szűnik meg az öntudat a halál beálltával, illetve azt, hogy másfajta érzékelés is létezik, mint a látás, hallás, szaglás, ízlelés és tapintás.


A szubjektív beszámolók szerint, akik mély HKÉ-t éltek át, kilencven-valahány százalékuk 100%-ig biztos abban, hogy van "élet" a halál után, abban, hogy élménye valós volt, és többségük azt is állítja, hogy sokkal, sokkal valóságosabbnak érezték azt a fajta létezést, amihez képest a hétköznapi öntudatunk kifejezetten álomszerű.

2015. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"Mindez erősen azt jelenti, hogy nem szűnik meg az öntudat a halál beálltával" - sajnos ez önmagában kevés, mert a klinikai halálban nem szűnik meg működni az agy. És eddig agyhalálból sajnos még senki nem jött vissza igazolhatóan, mert akkor biztosak lehetnénk.
2015. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"sajnos ez önmagában kevés, mert a klinikai halálban nem szűnik meg működni az agy"


Az agy nem, de az érzékelés megszűnik. Az érzékszervek leállnak. Pláne, hogy csukott szemmel (gyakran le is takarják a szemet) nem látni ébren sem. Nekik mégis vizuális élményeik vannak, ha átélnek testen kívüli állapotot. (Többségük azt él át, gyakoribb elem, mint a jól ismert alagút.)


Szóval nem bizonyítja közvetlenül, de azt igen, hogy az agy független a tudattól. Innen pedig már sokfelé el lehet indulni.

2015. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy olyan összefüggés is van, hogy minél tovább tart valakinél időben a klinikai halál állapota, annál mélyebb a HKÉ-e. Hozzáteszem, nem mindenki emlékszik HKÉ-re, csak egy bizonyos százalék. Korral is találtak összefüggést, minél idősebb valaki, annál kevésbé valószínű, hogy fel tud idézni ilyesmit, ha volt már klinikai halott. (Ez, gyanítom, memóriabeli kapacitásra vezethető vissza.)


Friss kutatási eredmény, miszerint a más tudatállapotban átélt HKÉ-jellegű élmények, valamint a "valódi" HKÉ között lényegi különbség nincs. Vagyis valószínűleg ugyanaz a mechanizmus lép működésbe. Itt most élesen különböztessük meg ezt a hallucinációktól, mivel egyrészt minőségileg teljesen más (ezt azok állítják, akik mindkettőt átélték, pl. droghasználók), másrészt mint írtam, sok esetben utólag igazolhatóan megtörtént észlelésekről van szó.

2015. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem foglalkozol a matematika ezen ágával, nem szükséges a végtelen, örökre és semmi problémájával foglalkoznod. Inkább az élettel törődj, arra van befolyásod. Rajtad múlik, jól érzed-e megad, vagy rosszul.

Mielőtt megszülettél, nem léteztél annak, aki ma vagy. Ugyanez lesz a helyzet azután, hogy meghaltál. Utána már nem az vagy, aki a halál előtt voltál, hanem egy darab szerves anyag, ami a természet szabályai szerint átalakul.

tudomány erről azt tartja, hogy az a tudatos lény, aminek most érzed magad, akkor keletkezett, amikor világra jött. Onnantól van tudata (a magzati állapotba most ne bonyolódjunk bele). Amikor meghalsz, nem lesz tudatod, így nem is fogsz gondolni semmire. Ennyi, többet ne foglalkozz vele.

2015. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!