Körübelül mennyi idő múlva fogják feltalálni a fénysebességgel közlekedő űrhajót? Vagy legalább mikor fognak már egyre gyorsabb és gyorsabb űrhajókat gyártani?
Soha.
Na jó, ez így hülyén hangzzik, mert Jockey bácsi is megmondta a Dllasban, hogy soha ne mond, hogy soha, de minden ellenkező híreszteléssel szemben a fénysebességet nem lehet elérni.
Ugyanis Albert bácsi e = mc2 marha egyszerű képletéből következik, hogy az energia és a tömeg ekvivalens. Minnél gyorsabban mozaog valami, azaz minnél több a mozgási energiája, az egyben tömeg is. Ha 100 kg vagy, a fénysebesség 90%_nál már 200 kg vagy, 99%-ánál pedig közel ötezer tonna. A fénysebességet sosem érheted el, mert fénysebességnéla tömeged végtelenné válik: nincs az az energia, ami fénysebességre, vagy a fölé gyorsítana. HJó lenne, ha lenne, mert fénysebességénél nincs idő (pontosabban áll), fénysebesség fölött meg visszafelé megy, azaz ezzel megoldanád az időutazást is, csak sajnos ez nem megy. Ha tömeggel rendelkező test elérné a fény sebességét, akkor tömege oly mértékben megnőne, hogy szépen beszippantanáa világegyetemet, szóval, nem volna szabad ilyesmivel próbálkozni. Egyébként is belehalnál, mert kinyírna a sugárbetegség, hiszen, ha te mégy neki a hidrogénmagoknak és a héliummagoknak (a protonoknak és az alfa-részecskéknek) közel fénysebességgel, ugyanúgy belehalsz, mintha téged sugároznának be.
Ha menne, se érnénk vele túl sokat, mert pl. az Androméda-ködhöz ellátogatni fénysebességgel is kétmillió év.
Valami más megoldást kell találni.
Rövidebb műszaki távon sem lehet túl sebes űrhajókat építeni, mert a rakétahajtőműve teljesítménye véges. Komoly kísérletek folymak ionhajtóművekkel, csak 40 éve eredménytelenül, az a baj.
A legfőbb probléma az energia. Amíg kémiai reakciókból származó energiát használnak (gondolj bele, az űrben nincs levegő, így nem lehet csak úgy "fűtőanyagot" vinni, hogy majd elégetjük), addig komoly probléma, hogy magát az üzemanyagot és az azt tartalmazó tartályt is mozgatni kell. (Ezért vannak a többszegmenses űrrakéták.) Egy egy tonnás űrhajó (egy kocsi egy tonna, tehát ez már sci-fi) mozgási energiája fénysebességnél 45 000 000 000 000 000 000 joule, ez durván a paksi atomerőmű által másfél millió év alatt előállított energia (ha jól számoltam).
Ettől függetlenül fénysebességgel vagy annál gyorsabban közlekedni biztos, hogy lehet, csak nem a newtoni fizika feltételrendszerében. Az első válaszoló azt írta le, miért lehetetlen. De minden lehetetlen volt, amíg valaki rá nem jött, hogy lehet mégis.
az első válaszolónak üzenném:
a földön fénysebességnél végtelen nagy lenne a tömeged , ez valószinű ( annyira nem értek hozzá)
de itt jön képbe az hogy az űrben súlytalanság van
akkor hogy lehetne végtelen ami nincs?
mondjuk úgy,hogy Albert törvénye matematikailag helyes,de nem érzitek benne a valóságtalanságot?
A tömegem végtelen lesz és elnyelem a világot,ha fénysebességgel utazok megáll az idő,fénysebesség felett meg vissza fele kezd történni minden.
Ne menjünk át ezotériába légyszíves:)
Egy kis logikai útmutató: A világunk egy különálló dolog az az nincs rajta pause gomb se vissza pörgetés azzal beismernénk,hogy egy mátrixban élünk az idő egy fele megy csak előre ezért a jelen és a jövő alakítható.
3 lehetséges eset van :
1.Az elmélet hülyeség,matematikai része viszont jól van levezetve.
2.Elcseszte az egészet
3.Szingularitás
Több mint valószínű,hogy a 3.pont lesz és magunk se tudjuk pontosan mi történne
Az első válaszoló kicsit bugyutaságokat ír...
Eleve a fénynél gyorsabban nem lehetne közlekedni; nem visszafele mennél az időben, hanem pont előre (már ha lehetséges)...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!