Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy űrrakéta fellövéséhez...

Ha egy űrrakéta fellövéséhez itt a Földön kilövőállomás kell, hogy lehet az hogy a Holdon erre nincs szükség?

Figyelt kérdés
Ugyanis a Holdra szállók visszajöttek valahogy a Földre, vagyis elindult onnét az űrhajójuk.
2015. jún. 19. 23:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"és nem hajlandóak megismételni"

Nem kell leborulni a holdraszállás előtt, folyvást bizonyítékokat követelni meg balgaság. De hadd példálózzak: kölökkorodban találkoztál egy emberrel, aki elmeséli, hogy milyen alakú hegyeket mászott meg valahol a halál farkán. Te azt mondod, ez baromság, ott se volt a pali, hazudozik. Aztán manapság eszedbe jut és megnézed a Gugli Földben és megtalálod azokat a hegyeket, amikről mesélt a fickó.

Na, pont ez a helyet a holdraszállással, az apollós fotók helyszíneiről vannak már holdszondás terepmodellek és ezek pont azt a domborzatot mutatják, mint az évtizedekkel ezelőtt készült holdi fotók.

[link]

(Fig 5 képpár)

2015. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

> „Sok a fölösleges rizsa a kilövőállásról, meg a gravitációról.”

Mivel ez szerepelt a kérdésben…


> „Oké, a Hold gravitációja csak 1/6-od. Akkor 1/6-od mennyiségű (na jó, sejtem én hogy itt azért van valami mértani haladvány) üzemanyag kell.”

Nem nézted meg az ábrám jobb alsó sarkát… Nem 1/6 (*az 'egy hatod-od' pedig, amit írsz, butaság) annyi, hanem 1/22 annyi energia kell egységnyi tömeg visszajuttatásához, ha csak a gravitációt nézzük. Ráadásul annak a rakétának, amit a Földről indítanak, nem csak a Holdra jutáshoz szükséges üzemanyagot kell vinni, hanem a Holdról elinduláshoz szükségeset is, még a Holdról visszatérő rakétában ilyen plusz üzemanyagra nincsen szükség.

2015. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Wadmalac ***** válasza:

"Oké, a Hold gravitációja csak 1/6-od.

Akkor 1/6-od mennyiségű (na jó, sejtem én hogy itt azért van valami mértani haladvány) üzemanyag kell."

Ez a mondat mutatja, hogy rettentően kevés fizikai tudással lehet csak megrögzötten hinni az ilyen konteókban.

Mint fentebb írták is, jóval magasabb az üzemanyag szükséglet a hatszoros aránynál. Nem csak simán az energiaviszony miatt. Ott az 1/22 aránynak nem számoltam utána, de reális lehet.

Energetikailag.

Csakhogy a földről való indulásnál valójában NEM simán 22-szer annyi tömegű üzemanyag kell. Az űrhajó gyorsítását a légellenállással szemben kell megtenni, ami a sebesség növekedésével hatványozottan nő, és ez csak a KISEBBIK összetevő abban, amiért sokkal több üzemanyag kell innen a Földről rajtolni.

A fő ok, hogy a Földről nem az a kis vacak holdkomp rajtol. Hanem vele együtt azt a sok plusz üzemanyagot tartalmazó rakéta is. Vagyis annak a rengeteg üzemanyagnak a tömege is hozzáadódik az indulási tömeghez, azt is gyorsítani kell! Minél nagyobb a rakétád, annál rosszabb a helyzet, ahogy növeled a tömeget eljön az a pont is, hogy egy bizonyos tömeghatár felett nincs az az űrhajó+üzemanyagmennyiség, ami fel tudja emelni a saját tömegét földkörüli pályára! Legalábbis kémiai rakétával.


Na röviden, mindennek eredményeképpen a holdkompnak a holdi felszálláshoz jóval kevesebb, mint századannyi üzemanyag kell, mint a hordozórakétával a földről induláshoz.

Annyi is volt benne. Éppen azért, mert minden kg plusz súly földkörüli pályára juttatása plusz üzemanyag tonnákat jelent, állatira ki volt élezve, mennyi az a MINIMUM üzemenyag-mennyiség, amit mindenképpen vinnie kellett, hogy a Holdról vissza is tudjon jönni. Qrvára ki volt élezve. Ha Aldrinék 30 másodpercen belül nem rakják le a kompot ott, akkor, akkor ma is űrtechnikai múzeum lennének a múmiáik a holdon, komppal együtt.


Kérem, kételkedni lehet, de azért legyen már annak a kételkedésnek olyan tudományos alapja, ami értelmet ad neki. A "hiszem, ha látom" nem éppen ilyen tudományos érv.

2015. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 kori80 ***** válasza:

Amúgy ha eltekintünk minden eddigi pontos magyarázattól, akkor is logikus, hogy miért kell a Földön kilövőállomás.

Nézd meg a Saturn V rakétát és nézd meg a holdkompot.

A Saturn V magas és vékonyka, a holdkomp tömzsi és lábai is vannak. Nem tök egyértelmű, hogy melyiknek kell támaszték?


Aztán ott van, hogy melyik mit csinál:

Saturn V:

-Emelkedik 200 kilométert, majd felgyorsul 28500km/h-ra, miközben védi a hasznosterhét a sebességtől 300 fokra felhevülő levegőtől.

-Tovább gyorsít a Hold felé csaknem 40000km/h-ra.

-Elvontat egy holdkompot, és egy visszatérő kapszulát a Holdhoz.


Holdkomp:

-Leszáll a Holdon 30km magasról indulva, majd vissza. (Itt elég csak 6500km/h-ra gyorsulni pályára álláshoz)


A méretekről sem kell szerintem ezek után vitáznunk. Amúgy a Földre visszatérést sem a komp végezte, hanem a Hold körül maradt Apollo-űrhajó, ami magunk közt szólva akár lehetne a Saturn V 4. fokozata is.

2015. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!