Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy utas a vonaton a 12kg...

Egy utas a vonaton a 12kg tömegű bőröndjét 3s alatt emeli fel a 2m magasan levő csomagtartóba. Mekkora az átlagos teljesítménye?

Figyelt kérdés
2015. máj. 31. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
80 W? (g = 10 m/s^2-tel számolva.)
2015. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
melyik képletet alkamaztad?
2015. máj. 31. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Átlagos teljesítmény definíció szerint: elvégzett munka / ennek ideje.


A végzettt munka a csomag helyzeti energiájának növelésére fordítódott. A helyzeti energia képlete m*g*h [tömeg, gravitációs gyorsulás, magasság], a nevezőben szereplő idő meg meg van adva, hogy 3mp.

2015. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először a teljesítmény definícióját, abban láttam, hogy munka és közben eltelt idő van. A közben eltelt időt tudtam, mert ott van a feladatban, tehát megnéztem a munka definícióját is, az erő irányába történt elmozdulás megvolt, tehát elgondolkoztam, hogy mi lehet az erő. Felfelé a gravitációs erő ellen dolgozunk, tehát a mi általunk kifejtett erő ennek ellenereje, azzal azonos nagyságú. Így már csak azt kellett kiszámolni, hogy mekkora a bőröndre ható gravitációs erő, így ez volt az utolsó képlet, amit alkalmaztam.


De a munkának azt a meghatározását is lehetett volna alkalmazni, hogy az nem más, mint a test energiájának megváltozása. Most csak a bőrönd helyzeti energiája változik, tehát a helyzeti energia képletét is lehet alkalmazni, amihez minden benne van a feladatban.

2015. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösz szépen
2015. máj. 31. 16:21
 6/6 anonim válasza:

Meg kell kérdezni a főnökét. Én például teljesen másképpen teljesítek, ha délelőttös vagyok és másképpen ha éjszakás.


;)

2015. jún. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!