Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg létezik az, hogy a...

Tényleg létezik az, hogy a rákbetegség, az evolúció, és az öregedést, a proton kórós alagút effektusán alapul?

Figyelt kérdés

Avagy a DNS másolásánál a mutációknak, az koros hidrogén atom a felelős?

Szóval hogy ezeket elkerüljük, elég lenne csak a test hidrogén háztartását rendbe tenni (lúgosítani)?



#alagúteffektus #proton. magreakció #Nukleáris Mágneses Magrezonancia
2015. máj. 25. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A lúgos vizek, étrendek és egyéb csodák reklámjaiban előfordulhat.
2015. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Nem hiszem el, hogy vannak emberek akik ezt a sok baromságot tényleg el is hiszik.


Ha lúgosítani akarod megad az egyetlen dolog ami tartósan változni fog az a vizeleted pH-ja. + Kaphatsz jó kis gyomorfekélyt is, mert gyormor PH megemelése kedvez sok baktériumnak.

2015. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"elég lenne csak a test hidrogén háztartását rendbe tenni (lúgosítani)?"


Gondolod, hogy ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor évtizedek óta dobálnák ki a pénzt rákkutatásra, gyógyításra?

Ne a kuruzslóknak higgy. Bár mindig lesznek "okos" emberek, akik sokkal jobban tudnak mindent, mint azok a hülye tudósok, és azonnal megmondják, hogy mit kellene csinálni...

2015. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Láthatóan semmit nem tudsz az élettanról, ezért nézzük kicsit távolabbról a dolgot. (Nyilván te se gondolhatod komolyan, hogy egy évmilliárdok alatt kialakult rendszerbe ilyen primitív elvek alapján érdemben bele lehet piszkálni.)


Amit megeszel, az először a gyomroddal találkozik. A gyomor nem véletlenül savas, bár előfordul az, hogy túl savas, ekkor vissza lehet lúgosítani (=gyomorégésre szódabikarbóna), de még ekkor is savas marad. Ha a gyomor nem elég savas, az komoly egészségügyi kockáztot jelent.


Innen a cucc a belekbe megy, ahol a szervezet saját maga lúgosítja el. Bármit eszel, az tehát előbb savas, majd lúgos fürdőt vesz, és addig örülj, amíg ez így is marad.


Aztán a vérbe kerülnek a dolgok, aminek a pH-ja nagyon-nagyon finoman szabályozott, és ha csak egy kicsit is változik, akkor nagyon rosszul leszel. Vagyis bármit eszel, annak a véredre az égvilágon semmi hatással nem szabad lennie. (Az más kérdés, hogy ehhez az egyensúlyhoz valahonnan anyagot kellhet mozgósítani, pl a csontokból, de a vér pH akkor is stabil marad.) Ugyanez igaz a sejtekre, amelyek csak a vérrel találkoznak, ami hathatna a pH-jukra. Amúgy a saját pH-jukat tartják fent.


Mindazok a folyamatok, amikről beszélsz (mint a DNS másolás) a sejt legbelső részében, pH-stabil környezetben zajlanak, így semmiféle lúgos étrend nem képes hatni rájuk.


Amúgy meg tessék hozzászokni, hogy az élet alapvetően savas: savas a DNS, savasak a fehérjék, egy halom savat termelünk és használunk (citromsav-ciklus megvan?), millió protontranszferrel járó folyamatunk van. Ne képzeld azt, hogy ebbe csak úgy bele lehet barmolászni egy kis dinnyelével.

2015. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

> „Tényleg létezik az, hogy a rákbetegség, az evolúció, és az öregedést, a proton kórós alagút effektusán alapul?”

Nem, a kórós alagúteffektus a gazszaporulattal kapcsolatos. Avagy hogy a fenébe jön be a kóró a kertembe a kerítésen át?


> „Avagy a DNS másolásánál a mutációknak, az koros hidrogén atom a felelős?”

Ez viszont így van. Az gonos anachronismusok, meg az koros, nehaany milliárd eves hidrogénatom sok-sok setét dolognak az kutfeje.

2015. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sadam87 ***** válasza:
100%

#4

Ez egy szép összefoglaló volt (remélhetőleg a kérdező is kicsit tisztábban látja a helyzetet ez után), de azért két dolgot kicsit szeretnék pontosítani.

1.

"(Az más kérdés, hogy ehhez az egyensúlyhoz valahonnan anyagot kellhet mozgósítani, pl a csontokból, de a vér pH akkor is stabil marad.)"

Egyrészt a vérünkben olyan pufferrendszerek vannak (szénsav-hidrogénkarbonát rendszer, fehérjék, ...), amelyek viszonylag változatos körülmények között (pl. savtöbblet) is képesek biztosítani a vér kémhatásának állandóságát. Másrészt a kémhatás aktív szabályozásában leginkább a veséknek van szerepük - ahogy a 2. válaszoló is utalt rá.

2.

"Amúgy meg tessék hozzászokni, hogy az élet alapvetően savas..."

Ezzel azért vitatkoznék. Természetesen az igaz, hogy rengeteg savas tulajdonságú anyag (illetve ezeknek a sója) van a testünkben, de a testünk legtöbb részén a kémhatás nem savas. Például a vér kémhatása 7,35-7,45 között változhat egészséges emberben. A ejtek belsejének kémhatása is többé kevésbé hasonló (kivéve bizonyos sejtszervecskék belsejét).

"savasak a fehérjék"

Vagy bázikusak vagy semlegesek, az aminosav összetételüktől függően.

2015. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesség:

A szervezet a rövidtávú pH szabályozást részben a tüdőn keresztül végzi. Mikor nagyon sokat lihegsz (hiperventilláció), pl pánikbetegség esetén vagy akár egy hosszú sprint után, akkor baromi rosszul kezded érezni magad. Ez annak köszönhető, hogy a tüdődben a CO2 szintje csökkent, ami egy kicsit befolyásolja a véred pH-ját. Méghozzá a lúgos irányba. Ezért kell ilyenkor zacskóba lélegezni, ami visszasavasítja a véredet. Nem tudom előfordult-e már veled, de olyan érzés az, ha a pH-d egy ici-picikét is lúgosabb a kelleténél. Ha nem fordult még elő, akkor elárulom, hogy baromi rossz érzés. Ne akarj lúgosabb pH-t a természetesnél, mert gyorsan belehalnál. Igen fájdalmas úton. Szerencsére a szervezet lúgosító szerek nem hatásosak, amit az is bizonyít, hogy az ezeket szedő emberek nem halnak bele.

És a 4. leírja a lényeget, a DNS másolás egy nagyon-nagyon jól védett helyen történik a sejtek belsejében. Ha már annak a pH-ját megváltoztattad, akkor már valószínűleg halott vagy.

2015. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy bázikusak vagy semlegesek, az aminosav összetételüktől függően."


Eredetileg ezt akartam írni. A feherék többsége tudtommal a natív PAGE-n is a negatívan töltött, azaz savmaradék.

De aztán megnéztem a fehérjék pI eloszlását egy cikkben és érdekeset találtam:

[link]

2015. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kicsit bánom már hogy ezt a "lúgosítást" meg említettem, de először jó ötletnek tűnt.

Végül is kiderült, hogy proton alagút hatása felelős mindenért (protontranszfer?).

De mitől lesz képes a proton, alagút effektusra?

Energiája spontán meg nő? Vagy esetleg a külső tényezők?

Mivel lehetne ezeket a megváltozott protonokat eltüntetni a szervezetből? Múltkor láttam egy műsort ahol Deutériumra akarják átalakítani őket. Ha magfizikát vesszük alapul megfelelő energiájú neutronokkal bombázva, megoldható lenne?

De máshol meg a Deutérium mentes vízre esküsznek.

Akkor hol van most az igazság, melyik irány a helyes?


#8-ka kicsit bővebben ha lehet , és hogy egy laikus is megértse :). Köszönöm.

2015. máj. 25. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

“Mivel lehetne ezeket a megváltozott protonokat eltüntetni a szervezetből?”


Sehogy. Ne úgy képzeld, hogy vannak jó és elromlott protonok. Itt egyensúlyi folyamatokról van szó, ha mondjuk az egyensúlyi állandó azt mutatja, hogy 10% az “A” állapotú és 90% a “B” állapotú protonok mennyisége, akkor 10-90 lesz, bármit is csinálsz. Ha ki is tudnád kapkodni azt a 10%-ot, ami épp “A” állapotban van, akkor is a maradék 90% azonnal eloszlana és megint lenne egy halom “A” és “B” protonod (és a kikapkodott 10% is azonnal eloszlana). Igazából ez nem úgy megy, hogy egy proton eldönti, hogy most akkor “A” állapotban lesz, hanem minden proton az ideje 10%-át így, 90%-át úgy tölti.


Az alagúthatásnál pont ez a helyzet. A protonok csinálnak valami fura dolgot (most itt direkt nem részletezem), és ezt valamilyen X eséllyel teszik. Ha populáció szinten nézem, akkor a prtonok 1/X hányada teszi ezt a dolgot minden pillanatban (de mindig másik példány), ha egyedi szinten nézem, akkor az egyes proton az ideje 1/X részében teszi ezt.


Amúgy ne úgy nézd, hogy az alagúthatás káros, hanem ez csak egy leírása egy halom kémiai folyamatnak, többek közt a DNS mutáció egyik fajtájának (tehát enélkül is lenne mutáció). Vagyis enélkül egy csomó más dolog se lenne.

2015. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!