Itt lehet választ keresgélni:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__61..
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Első körben definiáld azt, hogy mi az a semmi ;)
Ha ez sikerült, akkor tedd fel a kérdést: "Miért ne létezhetne a semmi?" Semmi sem zárja ki, hogy létezzen. És ha valahol létezik, akkor az sem zárható ki, hogy más helyen, vagy más helyeken, esetleg akár végtelen számú helyen is létezhet. Ellenben a semmiből nem lesz semmi, ami feltehetné a kérdést: "Miért nem a valami létezik?"
Tehát csak a valami, méghozzá egy értelemmel bíró valami tudja feltenni a kérdésedet, miszerint: "Miért van valami? Miért nem a semmi létezik?". Egy értelemmel bíró valami viszont nem a semmiből lesz, hanem a valamiből, helyesebben sok valamiből, vagyis valamikből. Tehát ahhoz, hogy ez a kérdés amit feltettél, egyáltalán megszülethessen, eleve valaminek lennie kell, ami megszüli, kigondolja ezt a kérdést.
Ergo valószínűleg mindkettő létezik, de csak az egyikből (a valamiből) alakulhat ki olyan dolog, ami kérdést tud feltenni. Ez az antropikus elv lényege.
Színtiszta, tudománytól mentes logikával nézzük a dolgot. Mondjuk tegyük fel, hogy időben, térben végtelen sok helyen vagy valami van, vagy semmi. Teljesen randomban. Ahol "van valami" ott nem ismert az a hely és idő, ahol "nincs semmi".
Akkor a kérdés felhangzik mindenhol, ahol "van valami" és nem hangzik fel ott, ahol "nincs semmi".
És így a kérdésnek kb. annyira van értelme, mit a következőnek: "az e heti lottóhuúzásnál miért pont a 7, 11, 38, 42 és 76 számok lettel kihúzva?".
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!