Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb távcső?

Melyik a jobb távcső?

Figyelt kérdés
[link] [link] Melyik a jobb a kettő közül,érdekel a csillagászat de sajnos mostanában nem nagyon jók az anyagi helyzeteim.Úgy olvastam mind a kettő jó mély ég objektumokra,de a képfelbonhtása is fontoslenne.(Nagyon kezdő vagyok,de olvasgattam és egy kicsit már értek a dologhoz) ;) Akinek van az egyik műszerrel tapasztalata az légyszíves irja le,hogy milyen.Előre is köszi a válaszokat.

2014. szept. 19. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Mélyegezéshez nem jó egyik se. Talán a nagyon fényesekhez. Én a 60/900-ast választanám, de inkább a makszutovról venném meg. Ők segítenek mindenben neked is ajánlom.
2014. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi, kijavítom magam. A 70/500-as jó helyről mélyegezésre is alkalmas. (főleg UHC szűrővel) Bolygózásra csak korlátozottan kb. 100- talán 120x-es nagyításig. Ez azért már elég jó. (kis távcsöveknél)Hogy melyiket választod az a te dolgod, de azt javaslom,hogy mindenképpen EQ2 mechanikán a makszutovról.
2014. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!