Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Távcső adatainál mi a fontos?...

Távcső adatainál mi a fontos? Pld: 12x50 vagy 10x30 . Mi mit jelent? És a 20x50 az jó vagy jobb a 25x30?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Első szám: nagyítás, második: belépő lencse átmérő, nagyobb a látómező.

A 2 utolsót kézből nem tudod használni, mozog, remeg, nem tudod tartani.

Legjobb a 12*50, de nehéz remegés nélkül tartani.

2014. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak hobbi szinten szeretném használni erdő járáskor stb.Ha jól tudom az első az a nagyítás.A 12x nagyítás az nem kevés ? Mert jobban örülnék min egy 20-30x nagyítású távcsőnek.
2014. márc. 16. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Feleslegesen írok? Pedig értelmesen....

"A 2 utolsót kézből nem tudod használni, mozog, remeg, nem tudod tartani. "

Láttál ilyet? Boltban?

2014. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendelni szeretném és katalógusban láttam.
2014. márc. 16. 21:00
 5/9 A kérdező kommentje:
És tudnál ajánlani valamilyen távcsövet ?
2014. márc. 16. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom..

Nem akarlak a 20-asról lebeszélni, nekem 10-esem van (a nagyobbik), azt még lehet normálisan használni. Kérdezz rá a webshopban, hhogy lehet-e kézből hastnálni.

Esetleg van-e állványmenete, mert aállványon nem mozog ugye.

Ha állvaánymenete van, akkor nem valószínű a kézi használat, bár ha le vagy kitámasztod mint egy fegyvert szokás, akkor használható persze.

2014. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból utánanéztem, ezt találtam:

A 20x80 binokulár beépített, csúsztatható fotóállvány-rögzítést tartalmaz. Látómezeje a 3.2 fok. Pupillatávolsága 17 mm, ami megfelelő szemüvegesek számára is.

Ez kb. arra utal, amit emlegettem, kézb ől necces használni (azaz nem biztos, hogy használható).

Próbálj elmenni egy fotóboltba és kézbevenni, belekukucskálni egy 20-asba.

Aztán eldöntheted, megfelel-e.

Csak példaképp, érdeklődő ember vagyok..

Nyári este kinn ülök a teraszon és érdeklődve néztem a csillagos égboltot.

Belenézek a 10*50-es távcsőbe és a csillagot a szívdobbanásom ütemében látom rezdülni.....

Nem is mozog a látcső, azt biztosan tudom tartani, de a szívdobbanással nem tudok mit kezdeni, az van és jó ha van. És te a dupláját szeretnéd.

Mondom, meg kell nézned egyet!

2014. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Isten őrizz, hogy bármiről lebeszéljelek, de van még egy dolog..

10*50-es látcsövem ( a kisebbik 8*30 itthon van)a telken.

Megy egy repülő az égen, látom, meg akarom jobban nézni, szememhez emelem a látcsövet és miután kicsi a látószög (azért a 10*50-nék nem is olyan kicsi, értéke mondjuk 50/10=5), nem találom meg... A csíkot igen, mert az hosszú, elején ott lesz a repülő. Ha nem lenne csík, kereshetném sokáig....

És amit Te néztél ki a látószöge (hasonlítva az előzőhöz) 50/20=2,5.. fele az enyémnek. Na ezzel találd meg.

Nem egyszerű, pedig gondolni kell rá.

2014. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még eszembejutott valami.

Talán láttál már mesterlövész távcsöves puskát.

Pont az előzőek miatt van egy célzó és mellette egy kereső jóval nagyobb látószöggel, mert a célzó nagy nagyítású, de azzal bajos lenne MEGTALÁLNI, MEGLÁTNI a céltárgyat.

Belenéz a keresőbe, annak közepére teszi és akkor "megy át" a célzóra.

Mondom, nézz meg egyet!

2014. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!