Hogy hogyan lehetne egyedi villanymotort készíteni
nagyjából 6 vagy 12 voltos legyen?
Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 14:26
1/7 anonim válasza:
Először ismerd meg a villanymotor működését. Aztán majd rájössz, hogy házilag gyakorlatilag lehetetlen építeni.
2010. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, mi kell hozzá csak én valami bivaly erős motort szeretnék:D
2010. jan. 14. 20:46
3/7 anonim válasza:
Nem biztos hogy megéri a fáradtságot. Egy motort nyilván csak egy, már meglévő felhasználásával tudnál "újratekercselni", de ez sem egyszerű dolog. A vasmag mérete az állórész méretei pólusainak száma a lemezek vastagsága, a huzal méretei mind mind méretezendőek, és ha valóban egyedi a dolog Neked kell ezeket megtervezni, legyártani, összeszerelni. Én nem nagyon tartom valószínűnek, hogy rendelkezésedre állnak olyan eszközök amivel ezt meg tudod tenni. Inkább keresgélj a meglévők közül azt hiszem olcsóbban megúszod ... (csak kíváncsiságképp, milyen paraméterű motorra volna szükséged? Mit nevezel bivalyerősnek ?)
2010. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 A kérdező kommentje:
Szia
Nem tudom, hogy már írtam-e, mert most csak a te írásodat olvastam el de én már csináltam motort és olcsóbb, mintha vennél 5.000 vagy 10.000 ft-osat amit én csináltam úgy nézett ki, hogy fogsz egy sima 8-as csavart átfúrod pont a közepét beleteszel egy százas szöget egy szekrénynek a ajtajából egy darab megfelel a motor tartójának :D és kettő fémet rácsavarozol, úgy hogy az foglya tartani az egész tengelyt illetve a motort aztán csak betekercseled az egyik irányból balra a másiknál ellentétesen utána már csak az érintkezőt kell valahogy megoldani és kész :) na én erre azt szeretném kérdezni, ha több rezet tekercselek rá akkor gyorsabb lesz?
2010. jan. 15. 14:03
5/7 anonim válasza:
Hmmmmm Na látod itt kezdődnek a bajok. Egy motor nem attól bivaly, hogy gyorsabban forog. Nekem pl volt egy generátorom, aminek szerencsésen volt kivezetve, azaz megcsapolva az állórészi tekercse. Ez egy plusz kivezetés volt csupán, amit beköthettem a pozitív ágba. Ha bekötöttem a fordulatszám relatíve alacsony maradt, viszont iszonyatos nyomatéka volt a motornak. Ha nem kötöttem be nagyon felpörgött ugyan, de a legkisebb terhelésre teljesen lelassult. Amit te írtál az egy házi készítésű motor, és márcsak a mechanikai kivitelezése miatt sem lesz túl erős. A menetszám növelése ugyan emeli a tekercs mágneses erejét, de ugyanakkor nő az ellenállása is ha ugyanazt a huzalt használod, kisebb lesz az árama, máris nem lesz olyan nyomatéka. De van egy másik gond is, nevezetesen a vasmag telítődése. A nagyobb mágnesesség csak egy darabig hoz magával teljesítménynövekedést, és ha telítődik (mágnesesen) már ezen a módon nem fogsz többet kicsikarni belőle. Szóval nem egyszerű a villanymotorok lelki világa :(
2010. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen.
És ha azt csinálnám, hogy növelném a tekercselés menetszámát a mágnes erejét úgy, hogy veszek erősebbet és mondjuk 4,5 volt helyett 12 voltot kapna?
Akkor erősebb lenne?
2010. jan. 16. 09:35
7/7 anonim válasza:
Általában igen, de itt is előbb utóbb fellép a vasmag mágneses telítettség probléma. A fizikailag nagyobb méret segít ezen. Persze több menetszám, vastagabb huzal, precízebb kommutátor mind mind számít, de hidd el nem nagyon éri meg házilag bütykölni. Mire kellene neked ez a motor ?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!