Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vegyészek, kémiával, biológiáv...

Vegyészek, kémiával, biológiával foglalkozók megoldás?

Figyelt kérdés

Ha a nyelőcső alsó záróizma nyitva marad, akkor a gyomorban található savgőz felfele áramlik és szétmarja a nyelőcsövet és a felsőbb területeket.

Lehet vásárolni bevonó hatóanyagokat gyógyszertárban, amelyeknek az lenne a funkciója, hogy ha megiszod, akkor a gyomorsav felületén maradnak = lefedik azt és így elvileg a savgőz nem jut át rajta és így megvédi a nyelőcsövet a szétmaródástól.

A gyomorsav sósavból is áll.

Lehet, hogy nem itt születnek új feltalálók, de milyen ember által fogyasztható anyagok képesek arra, hogy ellenálljanak a sósavnak és a tömegük, sűrűségük által a gyomorsav felszínén maradjanak, védve ezáltal a nyelőcsövet és az egyéb felső területeket?



2014. júl. 20. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed mega gyógyszertárost az említett szer(ek) hatóanyagáról?
2014. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, de sajnos fingjuk se volt a gyógyszertárosoknak, hogy mik ezek a hatóanyagok, pedig voltam már egy pár helyen ezzel.
2014. júl. 20. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt a gyomorsav normál esetben nem okádja magából a savgőzt. Máskülönben minden böfögésnél leégne a nyelőcsövünk. Reflux esetén meg maga a sav és nem a gőze marja le a nyelőcsövet.


Mellesleg, minden gyógyszeres dobozra rá van írva a hatóanyag, így nem valószínű hogy a gyógyszertárban nem tudják megmondani a hatóanyagot.

2014. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.válaszolónak:

Rosszul vagy informálva. Először is, írtam, hogy "a nyelőcső záróizma nyitva marad" = nem normális eset ha nyitva marad, pedig sokaknál ez történik.


A másik dolog, amit rosszul tudsz, hogy: a savgőz IS szétmarja a torkodat ha nem zár jól a nyelőcső záróizma. Sőt, van akinek még a hallása is romlik, mivel a légutakba is bekerül.


A harmadik dolog, amire hülyeséget írtál:

azt, hogy voltam a gyógyszertárakban hatóanyag ügyben, nem megálmodtam tegnap éjjel, hanem megtörtént = nem tudták elmondani, hogy mi van a készítményekben.


Ha nem vagy informált valamivel kapcsolatban, akkor okoskodhatsz, de nem fog senkit érdekelni :D

Nem hinni kell, hanem tudni.

2014. júl. 20. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyomornak is vannak keverő- és továbbítómozgásai, emiatt magának a sósavas felület blokkolásának nincs értelme. Mert ilyen alapon például bármilyen étolaj (legyen napraforgó vagy olíva) fennmaradna és a sósav, pepszin se bántaná ezeket.


Éppen ezért refluxban vagy fekélyben olyan szert is használhatnak (Mo-n nem elterjedt), ami a gyomor, nyelőcső, patkóbél nyálkahártyájához kötődik, így védve meg azt a sósav károsító hatásától. Pl. a sucralfate ilyen hatóanyag. De ennek is van mellékhatása, mert pl. gyógyszerek és vitaminok felszívódását is rontja.

2014. júl. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :) "A szukralfát a szaccharóz-oktaszulfát alumínium sójának és alumínium-hidroxidnak a polimer komplexe."


Még milyen nem kívánt hatása lehet azon kívül, amit leírtál?

2014. júl. 21. 02:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!