Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen lenne a világ ha nem...

Milyen lenne a világ ha nem lenne pénz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 5. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az őskorban nem volt.És a világháború után sem volt egy ideig,míg a Ft meg nem jelent.Cserevilág volt.Akinek volt valami kurrens terméke,az megélt,mások még kenyérhez is nehezen jutottak.
2010. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
cserebere lenne :)
2010. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
de teszemazt,hogy minden midnekinke elérhető lenne.kb ilyen békés család fíling
2010. jan. 5. 21:39
 4/15 anonim válasza:
de mi minden lenne elérhető?
2010. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Lenin ilyen békés családi hangulatot képzelt el. Bejött? Nem. Az emberek olyanok, amilyenek, erről nem a pénz tehet. Nem csak egyénenként, hanem társadalomként is fel kell nőni a világhoz, ez halad, csak lassan.
2010. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
5%

Lehet perverznek tűnik,de szerintem szexuális "kényesztetést" várnának el cserébe az emberektől.


17/L


L.O.V.E

2010. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jó, ha jól szerveznék meg a dolgokat.

A kommunizmus alapvetően erről szólna. Amit szovjeték csináltak ezen a címen, annak kb. annyi köze van az alapeszméhez, mint az Egyháznak az első keresztényekhez.


Pénz nélkül pl. úgy nézhetne ki a dolog, hogy első lépésben felismerjük a két alaptételt, miszerint mindentől függetlenül mindannyian EMBEREK vagyunk, és tetszik, nem tetszik, de egy bolygón élünk, és osztoznunk kell az erőforrásain.


Második lépésben felismerjük a folyományt, miszerint ahhoz, hogy jogosan várhassuk el jogaink tiszteletben tartását és szükségleteink kielégítését a többiektől (tehát a társadalomtól úgy általában), egyrészt az szükséges, hogy mi is megadjuk ugyanezt másoknak, másrészt pedig az, hogy a KÖTELESSÉGEINKET is teljesítsük.


A legfontosabb kötelesség pedig a becsületes, tisztességes munka, amivel mindenki kiveszi a maga részét a civilizáció fenntartásából és fejlesztéséből - utcaseprőtől szívsebészig, takarítótól kvantumfizikusig.


Aki ennek eleget tesz, az jogosult az emberhez méltó életre. Ebbe pedig beletartozik minden a rendes lakástól a tápláló és egészséges étkezésen át az ésszerű(!) kényelemig (mert pl. bárki, aki azt mondja, hogy neki ELENGEDHETETLEN hét kastély öt földrészen és hat yacht, az már egy mentális kórtünetet tesz közszemlére). Pénzre tehát nincs szükség, csak igazolásra arról, hogy az ember rendesen teljesíti a kötelezettségeit. Cserébe az említett ésszerű kereteken belül mindent megkap, amit igényel. Mivel pedig mindenki rendesen ellátja a feladatát, így van is miből biztosítani az ellátást.


Eztán már csak a elosztást kell maximálisan ésszerűsíteni világszerte, hogy mindenhova jusson elegendő mindenből. Ezzel együtt a népességet is vissza lehet nyesni folyamatosan (egy, max. kétmilliárd lenne optimális; itt nem kell semmi drasztikusra gondolni, kizárólag születésszabályozással is megoldható a dolog néhány nemzedéken belül - vagy, amint a technikai fejlődés ezt engedi, más bolygók kolonizálásával).


Ahhoz azonban, hogy mindez megvalósulhasson, két kritikus előfeltételnek is teljesülnie kell - mivel azonban ezekre az esély sajnos rendkívül csekély, ezért attól tartok, a belátható jövőn belül nem lesz részünk ebben az új világrendben. A két kritikus feltétel ugyanis a következő:

1.) A jelenlegi főhatalmasságoknak is tevékenyen hozzá kell járulniuk a változáshoz. De nem fognak, mivel ugye ők csak veszítenének rajta - mindent, ami "értelmet" ad az életüknek: pénzt és hatalmat.

2.) MINDEN gyereknek - és ez szó szerint értendő, tehát kivétel nélkül MINDEGYIKNEK - gondos és alapos oktatást, rendes, szerető, intelligens családi hátteret kell biztosítani. Ez elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy megértsék és felfogják, hogy a társadalom egészének a jóléte és boldogulása - és ezzel együtt természetszerűleg személy szerint az ő SAJÁT jólétük és boldogulásuk is - múlik azon, hogy ők rendes életet élnek-e. Az iskolai részét ennek még talán csak-csak meg lehetne oldani hosszú és kitartó munkával, több nemzedék múltán pedig már talán a családi háttér kérdését is, de ehhez megint csak elhatározás és akarat kéne minden érintettől.


Ajánlott nézemény: [link]

2010. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A Venus project pontosan erről szól, ez egy olyan program, amelyet közgazdászok és több más tudós próbálja összeállítani, hogy működhet e a világ pénz nélkül. És szerintük igen, sőt annyi erőforrás és nyersanyag van a világon őszerintük, hogy minden ember megkaphatná azt, amire szüksége van, anélkül, hogy másnak az igénye sérüljön.
2010. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze, csak az a baj, hogy az ember mindig kicsit többet szeretne, mint amennyit megkap, ezért nem működne a pénz nélküli világ ilyen formája, mert gyakorlatilag lerabolnák a készleteket az emberek, és mindenki Rolls-Royce-al akarna járni, hiszen ha úgyis ingyen van, minek járjak Ladával? Dolgozni meg nem sokan szeretnek, és úgyis az lenne, hogy mindenki ellógná a munkát.
2010. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Az emberekben van a hiba nem a pénzben.
2010. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!