Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan működik, az emberi agy?

Hogyan működik, az emberi agy?

Figyelt kérdés
Hol tárolja el az információt, az agy, majd, mi által,és hogyan dolgozza fel őket? Minden embernél másként működik ,vagy azonos minden embernél? pl:.(értelmezés és logika, emberek között miben ,és hogyan különbözik?)

2014. jún. 16. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a kerdesnek a megvalaszolasa egy biologiai Nobel-dijat erne, ha valaki tudna ra a teljes valaszt. De nem tudja.
2014. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi álláspont az, hogy amikor tapasztalsz valamit, egy (vagy inkább sok) idegi impulzus végighalad egy adott szinapszis-hálózaton - ezzel létrehoz egy érzetet. Amikor felidézel valamit, akkor ugyanezen az útvonalon halad végig az ingerület, ezzel létrejön ugyanaz az érzet, amit az adott eseménykor "éreztél" (azért az idézőjel, mert az adott ingerület-pálya minden érzékszerv által adott érzékelés összessége).


Így minden mintázat teljesen egyedi lesz hiszen számtalan tényező befolyásolja.


És ezért van az, hogy bizonyos tényezők hatására elugranak a legváratlanabb emlékek - pl adott szag, tapintás hatására nagyon hasonló pályát járhat le az ingerület sorozat, és ez felszínre hozhat látszólag elfeledett emlékeket is. Ezért ajánlják, hogy nehezebben megtanulható dolgot próbáld "kötni" valamihez - azonos csoportok hasonló élményt váltanak ki, tehát nagyobb eséllyel "találod meg" amit keresel.

2014. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ... :-)
2014. jún. 21. 11:52
 4/10 I.B.T. ***** válasza:
100%
Előző jól írja. Még annyit tennék hozzá, hogy biztos hallottál a különböző agyterületeket kifejezésről. Hipotalamusz stb. Elvileg mindegyik specializálódik egy adott területre, mint pl: az emlékek tárolása. Ezért van az, hogy ha valakinek agyvérzése van és mondjuk lebénul a bal karja, akkor tudják a orvosok, hogy melyik agyrészt kell figyelni.
2014. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Én azt tudom, hogy az agy a mélyalvás közben raktározza el az aznapi emlékeket stb. Tehát érdemes aludni!;-);-)
2014. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rövid távra van egy átmeneti tároló.

Ez egy zárt idegsejt-rendszer, ahol körbe-körbe kering az információ. Általában 7 kör van benne, ezért 7 független dolgot (pl. szám - de nem számjegy!) tudsz egyszerre fejben tartani.

Az új információ azonnal kiüti innen a régit.

Aztán van egy közepes távú tároló, ahova a fontosabb dolgokat teszed el - és vannak a hosszú távú emlékek, amelyek úgy működnek, hogy a sejtek új nyúlványokat növesztenek és másik idegsejthez kapcsolódnak vele.

2014. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha van még infó erről,kérlek írjátok le!
2014. szept. 22. 13:05
 8/10 Vree ***** válasza:
100%

Az agy ugye nem egy különálló valami, hanem egy központi idegrendszernek nevezett valami része, ami végighalad a gerinceden, de a szálai lényegében átfonják az egész testedet. Gondolj arra, hogy amikor valami megszúrja az ujjadat, valaminek azt közvetítenie kell az agyba és minél gyorsabban. Tehát minden testrészt, ami képes érezni, átfonják ezek az apró idegszálak, amik közvetlen és gyors kapcsolatban állnak az aggyal.

Lémyegében az történik, hogy amikor egy ilyen elektromos töltés beérkezik az agyba, akkor átrendezi az ottani idegpályákat, és amikor emlékezel, akkor ezt az utat járja be újra, mintegy megismételve létrehozva az agyban ugyanazt az élményt.

Egyébként egy emlék egy komplex valami, amit egyszerre többidegpálya tárol, amik egészen messze is lehetnek egymástól. Például amikor azt mondod, "alma", a piros színért és az ízért egészen más agyterület felelős.

Persze neuronokból (agysejtekből) sok van, a hivatalos szám 86 milliárd. (Korral változik.)

2014. szept. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vree ***** válasza:
100%

A nap "hasznos tudni" kifejezése: "szinaptikus plaszticitás"

[link]


Ez a plaszticitás, azaz a képléknység, formálhatóság méri, hogy milyen mértékben képes egy agysejt reagálni egy más sejten keresztül érkező impulzusra. Lényegében ez a könnyebbség vagy nehézség az egész emlékezés alapja.

A szinapszis az maga a két sejt közötti csatlakozási pont vagy kommunikációs kapcsolat.


szinapszisokról több infó:

[link]

2014. szept. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az érdekességekért és minden egyébért küldöm a zöldet! Nagyon köszönöm utobbi válaszadónak!
2014. okt. 3. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!