A Hold valóban összeütközhetett (súrlódhatott) a Földdel 13000 évvel ezelőtt, elpusztítva ezzel Atlantiszt, az akkori kor legfejlettebb civilizációját?
Ja békésen lenyomta a víz alá, a többi részét a Föld felszínének meg ügyesen kikerülte, aztán gyorsan visszabattyogott a megszokott pályájára.
És ezt bármilyen használható nyom nélkül megcselekedte egy égitest. Az elmélet kiagyalójának, nem tudod véletlenül ki szállítja az anyagot?
Kedves 10-es!
Nem az a kérdés, hogy én mit keresek a tudományos oldalakon, hanem az, hogy lehet-e bármiféle tudományos alapja annak a – fogalmazzunk úgy – bizarr elképzelésnek, hogy a Hold 13000 évvel ezelőtt összeütközött a Földdel.
Na ha szerinted ez egy "(köhöm) érdekes írás", ami akár csak egy percig is megérdemli, hogy foglalkozzanak vele, akkor előre szeretnélek figyelmezteni, hogy a következő dolgoknak sincs tudományos alapja:
- Télapó.
- Pom-pom meséi.
- Repülő szőnyeg.
Ki gondolta volna?... Azért bemásolom – neked is – a legfontosabb részt, nehogy lemaradjon a dolog veleje, illetve hogy ne kelljen végigolvasni az egész oldalt.
„Gyanús, hogy a Kemi asszony bolygója az elpusztult ötödik bolygó a Naprendszerben, amelyet napjainkban kisbolygók övezetének nevezünk. Már csak a törmelékei keringenek a Nap körül. De a Hold, akkor még nem keringett a Föld körül. Atlantisz az Arvisuránk szerint Gibraltártól keletre volt, amiről egy fennmaradt térkép is méretarányosan tudósít. Szíriat oszlopaitól keletre. Ez Platon szerint is itt volt. A korabeli feljegyzéseink szerint itt, Atlantisz szigeténél ment neki A Hold a Földünknek, és ez olyan óriási katasztrófát váltott ki, amelyet még a Kaltesi fejlett tudással sem sikerült elkerülni. Pedig ezért építették a rengeteg piramist a Földön. Ez a katasztrófát nem tudta megakadályozni, csak enyhítette.
A térképeimen nem volt túl feltűnő, de a Földgömbömön kiválóan látszik. Ezt a képet mellékeltem, mert ezen az is látszik, hogy hol fekszik az óceán fenekén a milliárd tonnányi holdpor, és holdkőzet. Az ívelt formájú hatalmas formációhoz pontosan illeszkedik a Hold mérete. A Hold átmérője 3476 km, tömege 73,47 trilliárd tonna. Ha telibe találta volna a Földet, ma nem írnám ezeket a sorokat. Így is alig maradt az addigi lakosságból.
Afrikától keletre körülbelül a Zöld-foki szigetek térségében látszik az leszóródás centruma, itt és az Azori szigeteknél bizonyára könnyű holdkőzethez jutni. A kéreg a sötétre satírozott részeknél szakadt be, és itt hatalmas, hat kilométer mély gödrök vannak az óceán fenekén. A szélességi háló itt kb. 1111 km-es, és ez alátámasztja az elméletemet. Az Azori szigetek Portugáliához tartoztak, és akkor ma az Európai Unióhoz. Akkor van nekünk elegendő holdkőzetünk, még űrhajó sem kell hozzá. A Holdnak a titokzatos túloldalán van az ütközés nyoma? Ilyen koncentrikus kráter nem egykönnyen keletkezik meteor becsapódástól. Ennek komoly esélye nincsen.
Ez egy nagyon gyanús kráter, de érdemes a kérdést még alaposan megvizsgálni. A többszörös gyűrűt alkotó hegyek túl laposak, és koncentrikusak is. Az bizonyos, hogy a katasztrófa a Holdunkon is komoly nyomokat hagyott. Az bizonyos, hogy ott, ahol a koccanás lezajlott a Holdon tengeri sót, és meszet is fogunk találni, méghozzá olyat, amiben a tizenháromezer évvel ezelőtti heves randevúnál az akkor élő tengeri állatok mészvázai is megtalálhatók lesznek. Bizonyos, hogy a távozó Hold, jelentős mennyiségű tengervizet is magával vitt, már csak azért is, mert ráfagyott. Ez a kis vonzású és levegőtlen Holdon sokáig nem maradhatott meg, mert kicsi a gravitációja, és csak a nagy fajsúlyú gázokat tudja megtartani felületén, és a víz is hamar elpárolog róla. De a só visszamarad, és maradhattak a Hold felületén is tengeri állatok tetemei. Légüres térben a víz hamar felforr, még szublimál is, vagyis gőzölög a jég is. Az ütközéskor keletkező lökéshullám a Föld túloldalán lévő Ataisz szigetét is pusztulásba sodorta. A Hold sorsára juthatott a Plútó és a Merkúr bolygó is, csak őket nem egy bolygó, hanem a Nap fogta keringési pályára. Máig is nagyon kacsáznak, de igyekeztek beilleszkedni a Naprendszer hullámvilágának zenei harmóniájába.”
Tehát a Hold egy apró puszit nyomott az óceánra, aztán első kozmikus sebességre gyorsult és földkörüli pályára állt. Hogyha így történt volna, akkor
a) nem egy olyan pici kráter lenne, illetve Holdunk sem nagyon.
A rugalmatlan ütközés után nem pattant vissza volna a Hold, ahogy a meteorok sem.
b) nem kör, hanem ellipszis alakú lenne a kráter. Ebben az esetben a Hold egy sokszorakkora bolygó volt mint a Nap, átszáguldott a Föld légkörén (eközben sokadára csökkent a sebessége, de még mindig az 1. kozmikus sebesség felett maradt), eközben karcolta az óceánt majd pályára állt.
Ez többek között azért valószínűtlen, mert régen elégett volna a légkörben.
Egyébként Kérdező, a legmagasabb végzettségedet szabad tudni?
A Hold egy 4.5 milliard evvel ezelotti bolygoutkozes soran alakult ki, azota tavolodik a Foldtol, olyan nincs hogy 13000 eve gondolt egyet, letert errol a tavolodo palyarol es neki ment a Foldnek.
Egyebkent egy kisbolygo utkozott a Foldnek 4.5 milliard eve, a Fold kiszakadt anyagabol lett a Hold, tehat az hogy van foldi kozet a Holdon nem annyira meglepo, mivel foldi kozetbol van maga a Hold is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!