Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek kik a történelem...

Szerintetek kik a történelem legérdekesebb személyei?

Figyelt kérdés

2014. máj. 27. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

> „A kerdes eleg egyertelmuen letezo szemelyekrol szolt es nem fantazia lenyekrol vagy mesehosokrol.”


Igen, ezért mondtam, hogy én a történelmi voltukat vitattam volna.


Másrészt most – hogy meggyőzzelek titeket az igazamról – megnéztem A magyar értelmező szótárban, és az ottani meghatározás alapján az istenek tényleg nem személyek, szóval ebben is igazatok van, és nekem nem volt. (Viszont akkor barkochbában például Zeusz, Odin, Hapci vagy Vigyor a „fogalom” kategóriába tartozik? Mondjuk elég régi kiadást néztem…)

2014. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Scorpioon válasza:

Orbán Viktor :)

Antall József vagy ki a tökszár. de inkább antal hisz ő adta el az országot. Orbán jó elnök, mert valjuk be a rezsit csökkentette, meg azért igyekszik.

2014. máj. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem fogalmak, de szemelyeket meg kitalalt formaban is ugy definialjuk hogy van fizikai testuk, lehet veluk beszelni, meg lehet oket erinteni. Az Istenek nem ez a kategoria.

Van rajuk egy idegen kifejezes, most nem jut eszembe de ha beugrik leirom.

2014. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ezt nem egészen értem, amit most leírtál… Kitalált formában is legyen fizikai testük? Ha itt tartunk, akkor Zeusznak van szobra, nem tudom mennyire az a teste… „…lehet veluk beszelni, meg lehet oket erinteni.” Petőfivel vagy Kolumbusszal hogyan beszélgetsz vagy érinted meg őket?


(Helyesírási pro tip: van egy isten, akinek a tulajdonneve Isten, és az isten szót akkor írjuk nagybetűvel, amikor az ő tulajdonnevére gondolunk.)

2014. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen, ugy gondoltam hogy pl Tom&Jerry-t a rajzfilmbeli vilagban letezo szemelyeknek lehet nevezni, lathatoak, tudod hogy neznek ki.

Ezzel szemben istennek nincs szemelyisege, o nem egy karakter, vagy szemely, minden abrazolasban mashogy jelenik meg.

De a kerdes szempontjabol mindegy is, az biztos hogy nem egy tortenelmi szemely.

2014. máj. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Shakespeare körül nagyon sok legenda kering: férfi volt vagy álcázott nő? Egy költő csoport vagy 1 ember? Meleg volt vagy hetero? Ő írta az összes művét? stb.


Aztáán Báthory Erzsébet története is olvasható


Hasfelmetsző Jack-ről is sok mindent írnak (sokak szerint egy a prostikat gyülőló nő volt tehát igazából Jackie)


és persze még van egy rakás érdekes ember. A maga módján Hitler is az. Engem például érdekelne,h miért lett olyan amilyen.


18/L

2014. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Maximilien de Robespierre
2014. jún. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Denta válasza:

Napóleon Bonaparte, Adolf Hitler,Rettegett Iván,Jézus,Nagy Sándor a hódító,Koppány,Szent István,Haynau,

(ezeknek a gondolkodására is kíváncsi lennék)

2014. jún. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Viszont akkor barkochbában például Zeusz, Odin, Hapci vagy Vigyor a „fogalom” kategóriába tartozik?"


A barkochbában a kérdés:

-Személy?

-Igen.

-Látező személy?

-Nem.

És így tovább. (Egy nagy barkochbamániás) :)


Kérdező, bocsánat az offért!


Egyébként nem egészen értem, mit nevezel "érdekes személynek".

Híres? Hódító? Különösen gonosz, tirannus? Jótevő?

Kérlek, pontosítsd kicsit a kérdést, így - amint látod is - nem kapsz igazán értelmes feleletet... :-(

2014. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!