Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Szerintetek...

Mit gondoltok? Szerintetek lehetséges az időutazás?

Figyelt kérdés
Szerintem a jövőbe utazás lehetséges, a hibernálás is egy módja ennek. A múltba utazással kapcsolatban viszont már elég sok kérdés felmerül...
2009. dec. 28. 02:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

(első vagyok) meggyőztél, a hibernálás tényleg időutazásnak fogható fel, azonban már csak az a probléma hogy ha hibernálnának minket, arra ébrednénk, hogy nem ébrednénk.


A múltba utazni egyébként úgy lehet ha minél többet utazunk és minél gyorsabban. Persze azé' a meló után 1-2 óra sportkocsikázás nem elég, hanem mondjuk ha a fénysebesség felével képesek lennénk körbe-körbe repkedni a föld körül, mondjuk úgy 100 évig(a saját naptárunk szerint) akkor landoláskor azt vennénk észre hogy néhány évvel le vannak maradva a többiek. Szal mondjuk ezzel a saját múltunkig visszamenőleg nem tudnánk utazni, de utazunk...

2009. dec. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

"Nos nálam a jövőbe utazás közben nem öregedünk, és a tudatunk sem módosul, ezért én nem nevezném a mindennapokat jövőbe utazásnak, max az idő múlásának.:P"


Szerintem meg nincs különbség az időben való utazás és az idő múlása között. Csak gondold végig szó szerint, mit jelenthet az, hogy idő-utazás! Az a lényege, hogy a te jelened elmozdul az időben. Vagyis mozog, utazik. Amiről te beszélsz, hogy közben nem öregednél, meg ilyesmi, azt időben való teleportációnak kéne neveznünk. Biztos láttad a vissza a jövőbe c. filmet. Ott valójában nem időutazás történik, hanem időben való teleportáció. Ahogy a doki is mondta, amikor Einsteinnel (a kutyájával) kísérletezett, hogy átugrotta azt az 1 percet, amit a doki meg a fiú, és az egész világ átélt. Ez olyan, mintha én Pestre be akarok jutni valahogy. Ha egy járművel teszem meg, akkor utazásról beszélünk, mert folytonosan kerülök oda. De odakerülhetek teleportációval is: ekkor van az, hogy az a távolság, ami fölött átsiklottam, az számomra nem létezik, csupán a kiindulás és a cél pontja. Az utazásnál viszont mindig folyamatosan tesszük meg a két végpont közötti utat, és az út minden pontján átsétálunk, mint egy folyamat.

Az időgép c. film jól megmutatja, hogy mit jelent a jövőbe utazás. Azt jelenti, hogy beülsz a gépbe, és nagy sebességgel haladsz a jövő felé, nem úgy, mint a külvilág. Ezalatt az idő alatt is öregszel, csak sokkal kevesebbet, mint a többiek: te lehet, hogy 10 másodpercet, míg a többiek több évet. Attól függ, hogy milyen sebességgel utazol.


Egyébként sztem a múltba utazás lehet egy olyan dolog is, ami talán nap mint nap megtörténik velünk. Ugyanis lehetségesnek tartom, hogy minden alkalommal, amikor a múltba utazunk, törlődik a memóriánk addig a pontig, amíg visszautazunk. Így a jövőről semmiféle információnk nem marad, és nem vesszük észre, hogy előtte már jártunk a jövőben, és folyamatos jövőbe utazásnak éljük át az életünket. Közben meg a jelenünk lehet, hogy összevissza járkál múlt és jövő között, de a múltba való utazást nem érzékeljük a folyamatos memóriatörlődés miatt.

Ez kicsit elvont, de aki elgondolkozik rajta, megértheti. :)

2009. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
"A dongónak a szárnya a testéhez képest olyan kicsi, hogy a mai ismereteink szerint nem tud repülni. A dongó ezt nem tudja és REPÜL."
2009. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Szerintem is lehetséges az időutazás valami képpen majd kicsit később az ember biztos el jut oda is hogy az időben fog utazni.

am ha úgy vesszük mindenkinek van saját időgépe:Van ami a múltba visz az az emlék,a jelen most van és van ami a jövőbe visz az az álom!

2009. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A múltat meg ha visszamennél az időben nem tudnád akkor sem megváltoztatni szerintem mert ha pl vkivel történne egy baleset akkor hiába előznéd meg az a baleset akk is megtörténne csak más helyen és másként.Am én írtam az ezelőttit is.
2009. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Az emberi elme sok lehetetlen találmánya megvalósult.Mindeneknek fele filozófia , fele fizika,és mivel Istennél semmi sem lehetetlen,és az embert saját mására teremtette,időutazás volt,van,lesz.Gondolom én.
2017. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges. Ezt onnan tudjuk, hogy egyetlen időutazó sincs itt a jövőből.
2017. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!