Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szemben az látó idegek...

A szemben az látó idegek érzékelik a fényt és továbbítják az agynak az információt. De van rengeteg ideg minden színhez rengeteg vagy a jel alapján dönti el hogy milyen színt lát? (ha igen akkor miben különböztek a jelek? )

Figyelt kérdés

2014. ápr. 12. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége 3 színt érzékel, vöröset, zöldet, kéket. Az agy ezen jelek arányából határozza meg a látott dolog színét.

Az emberek néhány százaléka 4 fajta színérzékelő receptorral rendelkezik, ez a tetrakromázia. Ez a nőknél gyakoribb. Nagyon jól jön ha az illető szabó, vagy festő.

2014. ápr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugye a retinában vannak a receptorok. Itt vannak csapocskák és pálcikák. A pálcikák színvakok, a pálcikák nem.
2014. ápr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha én lennék az Isten, én úgy csináltam volna, hogy a retinában a receptorok érzékenységét az egyes szineknek megfelelő frekvenciákra érzékenyítettem volna, tehát lennének olyanok, amik főleg akkor kerülnek ingerületbe, ha vörös, mások, ha kék, stb. fény éri őket. Csináltam volna olyan molekúlákat, amikben kifejezetten bizonyos frekvenciahatárok közötti fényre valamiféle változások következnek be. Ezeket úgy illesztettem volna be a receptorsejt biokémiai rendszerébe, hogy depolarizálják a receptort, miáltal ugye akciós potenciál indul el belőle a látókéreg felé.
2014. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az agy tudja, hogy az adott jel milyen érzékelőről jött: piros, kék vagy zöld.


Azonban a látás nem ilyen egyszerű: az agy arra is figyel, hogy az érzékelő környezetéből milyen jelek jönnek. Ezekből együtt rakja össze, hogy ott éppen milyen szín lehet.


Ha nem így lenne, akkor reggel egészen másfajta színeket látnánk ugyanarról a tárgyról, mint délben.

2014. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ez a cikk is érdekes lehet: [link]
2014. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ehhez hozzászólni nem nagyon tudok mert színtévesztő vagyok,de pont a pirosat és a zöldet is keverem.Ez úgy derült ki,hogy gyerekként,nem láttam a fűben a piros nem tudom már mit,de arra emlékszem,hogy apám mit mondott!!!3-4 évesen lehülyézett!Igazából meg 8-adik orvosin derült ki,a kínai könyvel.Már annyit mutogatták,hogy elkezdtem bemagolni,de így is lőttek a hiradasáipari sulinak.Most kapok agyvérzést,ha kiderül,hogy gyógyítható!Én nem tudom elképzelni,ti hogy látjátok a világot,a többi meg nem hiszi el,hogy én hogy látom!
2014. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!