Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek élhet a tudat...

Edward Cullen ® kérdése:

Szerintetek élhet a tudat test nélkül?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra vagyok kíváncsi ,h szerintetek az ember fejlődése során képes lehet egy olyan szintet elérni ahol tiszta energiaként élhet tovább és nincs szüksége testre?
2009. dec. 9. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Mivel a "tudat" biokémiai folyamatok összessége, egyenlőre nem valószínű.
2009. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Először is,élhet,igen..

másodszor elérjük azt a szintet, igen,és jó is,hogy eszedbe jutott,mert ez is nagyon fontos része a fejlődésnek!

2009. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
egyébként a lélek egyenlő a tudattal..
2009. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem, de nagysokára talán kitaláljuk, mi is az a tudat, és akkor át tudjuk tenni. No meg találni kell egy energia alapú energiamanipulációs módszert, ha nem akarsz semmiféle testet...
2009. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem. A tudatot az agy generálja, ha úgy tetszik az a hardwer a szoftverhez. Logikus, hogyha változatlan tudattal akarunk tovább élni energiaként, akkor a tudat egyetlen paraméterét sem változtathatjuk meg (hiszen az már a tudatunkat is megváltoztathatja), ekkor pedig marad a követleményt, hogy a tudatot fenn kell valaminek tartania. Ebből következik - hogyha feltételezzük, hogy energiaként élünk tovább - akkor is kell egy jelen esetben már energia alapú rendszer, ami a tudatot fenntartja, ergó a tudat nem létezhet önmagában.
2009. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mivel az energia és a tömeg között létezik egy összefüggés, miszerint:


E = mc^2


ezért azt gondolom, hogy elvileg a teljes tömegünk képes lenne energiává válni, és igen, onnantól fogna nem lenne testünk. Legalábbis azt a test- és azt az energia-fogalmat használva, amit a természettudomány ma ismer.


Ha a kérdező az energia szón azt a lebegő alaktalan és definiálhatatlan szellemlényt érti, amit többnyire ezek a sprituális kártyajósolós vízérkeresős szemfényvesztők, akkor azt kell mondanom, hogy ezt nem fogjuk elérni soha. Legalábbis a tudomány mai állása szerint.


Gondolom, hogy ez érdekli a kérdezőt, ezért a tudomány rovatba rakta a kérdést.

2009. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sokat nem fogok segíteni, de hátha... Tudom jól, hogy elméletileg biokémiai gépek vagyunk. Másfelől mintha nagyon is nyilvánvaló lenne, hogy képtelenség gépet létrehozni egy kibernetikailag ennyire megfoghatatlan, spontánnál is komolyabb, pl. a "szépség" fogalmát is definíció nélkül, bármikor érteni képes, azaz tudatos működésre. Ha próbálom minimalizálni az ismereteim visszahatását a látásmódomra, akkor legalábbis magától értetődően elképesztő lenne "mechanikusan" működnünk ilyen magas, valószínűleg nem mechanikus szinten.


Akkor? Egyik lehet igaz csak? Egyik se? Mindkettő? Számít? A felismerések továbbvisznek... Emellett a tudomány megkerülhetetlen, ez egészen biztos.

2009. dec. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Előző:


Az ellentmondás feloldódik akkor, ha a biokémiai gépet mint metaforát érted, de nem egy emberalkotta gépet képzelsz mögé. Ugyanis az okfejtésed az emneralkotta mechanikus vagy elektronikus, de mindenképpen determinisztikus gépekre nagyon jól vonatkozik, de a biokémiában már érvényesek kvantummechanikai szabályok, amitől máris nem determinisztikus az egész.

2009. dec. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző, értelek, és még többet sejtek a megmagyarázhatatlan rész mögé. Tehát nem nyugtat meg, hogy nemrég mérhető időeltolódás nélkül reagált egy elfelezett izé másik fele a sok-sok kilométerre levő behatásra... Ez úgy sejtem, még csak nem is kulcslyuk a kreativitás, a szeretet, a szépség eredetének megtalálására.
2009. dec. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat , am arra következtetésre jutottam mint az 5. válaszoló a tudatot vminek el kell tárolnia, mivel a tudat a szoftver az agy a hardwer... de vajon , csak egy ilyen összetett biokémiai rendszer képes eltárolni a tudatot?
2009. dec. 10. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!