Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Egely György...

Mit gondoltok Egely György találmányairól? és azokról a találmányokról amiket a Tiltott találmányok c. dok. Filmben látni?

Figyelt kérdés
én laikus vagyok, kiváncsi lennék egy hozzáértő mit szól ehhez.
2009. dec. 9. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogyha van egy olyan gépe ami bármilyen olyan jelenséget mutat amit nem lehet megmagyarázni(mondjuk ad 1% többletenergiát, vagy valamilyen más módon mond ellen a fizika törvényeinek amik nem annyira figyelemfelkeltőek, hogy egyből lelőjék:)) akkor azt miért nem viszi be a műegyetembe és mutatja meg az ottani fizikusoknak. Hisz az alapelveket elvileg leírta a könyveibe az egyes paramétereket meg úgyse szükséges elmondania(elvileg az a kulcsa a dolognak), ha van eredmény elvileg szét is szedhetné ott előttük és akkor nem lenne gond. Így meg az ember max. hihet bennük, hogy tényleg csinálnak valamit:( De persze ők tudják..
2009. dec. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Az áltudomány igen mintaszerű képviselője, találmányai látványosak, de köze nincs a valódi tudományhoz.
2009. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

"...akkor azt miért nem viszi be a műegyetembe és mutatja meg az ottani fizikusoknak."


pár éve volt egy kerekasztal beszélgetés 3 tudos kontra 3 áltudóssal. Egely "természetesen" az áltudósok között.

a dolog teljesen érdektelen volt tudományos szinten, az viszont baromi érdekes volt, hogy Egely nagyon jót kommunikált az egyik tudóssal. (sajnos nem emlékszem ki volt, valami idősebb bácsi, professzor, egy nemzetközi szaktekintély)


a másik négy ember olyan szinten beszélt el egymás mellett, hogy az valami hitetlen. meg sem hallottál/hallgatták, hogy a másik mit mond.

az, hogy egy sufniban barkácsoló ember csak a maga igazát hajtogatja, nem meglepő (ezzel nem mondom, hogy nincs igaza, csak azt, hogy van egy mentalitása), de az, hogy a magukat tudósnak nevező másik oldal is pontosan ugyanolyan, az azért kicsit félelmetes...


a legérdekesebb az volt, amikor a professzor oktatta ki (persze csak nagyon finoman) a kollégáit, amikor azok valami hülyeséget mondtak.


a tudomány bizonyos értelemben egy vallás. régóta igaznak gondolt állításokat, tanokat nagyon nehéz megdönteni. a fizikának vannak olyan állítasái, amit képtelen igazolni (valójában az összes ilyen, de ebbe ne menjünk bele), de nagyon régóta arra épít, hogy igaza van. gyakorlatilag több száz év "tudása" hullana darabokra, ha pl. bebizonyítanák, hogy az energiamegmaradás elve (nem törvény!) nem igaz. nem is nagyon hajlandók semmi olyanról tudomást venni, ami esetleg ezt mutathatná meg.


annyira félnek a dologtól, hogy ha valahol esetleg ilyet találnak, akkor még azt sem vizsgálják meg, hogy nem-e egy olyan hatás lépett fel, amit nem ismerünk, de maga az elv nem sérül. inkább tudomást sem vesznek róla.


hasonló elven fejlődik jelenleg a sötét anyag/sötét energia elmélet. Azt gondolják, hogy amit a gravitációról tudunk az jó. viszont amit látunk, az baromira nem stimmel. felmerül a kérdés, hogy mi tünik logikusabb útnak? azt mondni, hogy mégsem jó a gravitációs egyenlet (módosított Newton-dinamika elmélet), vagy azt mondani, hogy a világegyetem tömegének 96% olyan dolog adja, amiről dunsztunk sincs (sötét anyag és sötét energia elmélet)?

(szerintem érdekes a párhuzam a korábbi fény-éter elmélettel összevetve)

2009. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Egely György egy nagyon okos ember, hasonlóan Uri Gellerhez és sok parafenomén, ördögűző ezoterikushoz

Okos ember, mert meg tudja győzni a buta kis köznépet az áltudomány igazáról

Az Egely kerék tényleg a testből kisugárzott energiát méri... a hőenergiát!

ezért különböző a forgása más-más embereknél. Egely egyébként hőerőgépész, szal. elég okos ember, mivel tudott egy olyan dolgot készíteni ami az ember hőenergiáját mozgási energiává alakítja. De így senkit nem érdekelt, ezért elnevezte "Életerőmérőnek"

Egyből nagy sikere let...

2009. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

A tudomány nem vallás. Bizonyíthatatlan axiómákra épül, ez igaz, de azért teszi ezt, mert az axiómáti mind a mai napig egy REPRODUKÁLHATÓ kísérlet sem sértette meg. Ahol mégis, ott szakítottak az addigi világképpel. Így született a modern elektrodinamika, a relativitás elmélet, a kvantummechanika, a káoszelmélet és még sorolhatnám.


Abban igaza van a hozzászólónak, hogy ezek az átállások sosem mentek könnyen (több év kellett hozzá) és az öreg profok nagyon nehezen adták be a derekukat, így minden ilyen az elején forráshiánnyal és elutasítással találta szembe magát. De könyörgöm: ott vannak a fiatal fizikusok, akik az összes ilyen forradalmat vitték! Nekik ez volt a nagy ugródeszka! Más kérdés, hogy a profoknak többször volt igazuk a zsákutcákat illetően, de a tudomány nem hogy elutasítja azokat a téziseket, amik mélyen átformálnák. Csak nem dőlnek be minden hülyeségnek.

2009. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Egely nem tudós, csak egy kókler. Csupa nevetségeset állít, de MÉG NEM TALÁLT FEL SEMMI MŰKÖDŐT, pedig számtalan alkalommal felajánlották neki, hogy "bemérik" az állítólagos csodagépeit, de mindig visszautasította az ilyen felkéréseket. Vajon mi oka lett volna erre, ha tényleg feltaláló lenne, ahogy ezt állítja magáról?
2009. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%
A tudomány nem vallás? Ha-ha, ugyanolyan vallási fanatizmussal borultok le előtte mint a vak hitbuzgók a szentképek előtt. Ugyan olyanok vagytok, csak az a ciki, h ti különbnek hiszitek magatokat, pedig nagyon nem. Ugyanúgy bizonyíthatatlan dogmákban hisztek! Aki mást mond az eretnek, mnáglyára vele...
2009. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne írj már butaságokat, kedves előttem szóló. Egyrészt a tudósok nem hiszik magukat különbnek, mint a hívők, sőt, a legtöbb sikeres tudós hisz Istenben. Másrészt pedig a tudósok nem "hisznek" semmi "bizonyíthatatlanban", éppen ellenkezőleg, ha a tapasztalat megerősíteni látszik egy elméletet, akkor foglalkoznak csak vele. A tudomány olyan modellek felállításával foglalkozik, amelyek kísérletileg "ellenőrizhetőek", ÉS a kísérletek meg is erősítik azokat. Egely György pedig hangember, nem feltaláló vagy tudós.
2009. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Végül is igazad van! Amit leírtam, azzal a hozzáállással eddig tényleg nem tudósok részéről találkoztam, hanem pl. ilyen oldalakon laikusok részéről akik magukat annak hitték.
2009. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Most néztem meg a filmet és szerintem van benne igazság!

Akinek van egy kicsi müszaki érzéke az lát benne valamit;-)

2010. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!